מגיעים להישגים ממשחקים כאלה

30/11/2017 22:49 | מאת: יוסי נח

מכבי נתניה מגיעה למשחק החוץ האחרון בסיבוב הנוכחי מול הפועל אשקלון באיצטדיון "סלה" לאחר תיקו ביתי מול מכבי חיפה. לדעתי, המשחקים מול קבוצות כמו אשקלון ובני יהודה הרבה יותר חשובים מהמשחקים מול הקבוצות "הגדולות" ולכן הגישה למשחק חייבת להיות כאילו מדובר בגמר גביע כי במשחקים כאלה צריך לאסוף את מלוא הנקודות כדי להגיע להשיגים. אם נסתכל על הקבוצות הממוקמות בשישיה הראשונה אנחנו נראה שכל המפגשים בין קבוצות הצמרת הסתיימו פחות או יותר באותו המאזן כאשר ההבדל בין אלו שנמצאים בשלושת המקומות הראשונים לשלושת האחרונים היא העובדה שהראשונות פשוט השיגו יותר נקודות נגד הקבוצות הקטנות. בית"ר אספה 10 נקודות מקבוצות הצמרת והיא ממקודמת ראשונה במאזן הפנימי, מיד אחריה ממוקמת מכבי נתניה ומכבי ת"א עם 7 נקודות כל אחת, הפועל חיפה ובאר שבע עם מאזן של 6 נק' וקריית שמונה הרחק מאחור עם נקודה אחת בלבד (לב"ש וק"ש נשאר עוד משחק בינהם עד לסיום הסיבוב). בוא ניקח לדוגמא את הפועל חיפה שמאוד מזכירה את נתניה. בזכות התוצאות שהיא משיגה מקבוצות "הפליאוף התחתון" היא נמצאת במקום הראשון אף על פי שהיא ניצחה רק את ק"ש מכל קבוצות הצמרת היא עדיין במקום הראשון בטבלה. לכן השחקנים צריכים להגיע למשחק הקרוב חדורי מוטיבציה וביכולת שיא כדי לנצח את המשחק הקרוב.

לגבי הרכב השחקנים לא הייתי משנה דבר מההרכב שפתח נגד מכבי חיפה. עמוס הוכיח שאין תחליף לניסיון והוא עדיין צריך להיות השוער הראשון. הויבך וורגוץ' צריכים להמשיך לשתף פעולה בחלק האחורי למרות הטעויות שקרו במשחק האחרון נגד חיפה, טעויות שהייתי מייחס יותר לחוליית הקישור שהשאירה את צמד הבלמים חשופים מאחור. צמד המגינים צעירי וכחלון צריכים גם הם להמשיך ולפתוח בהרכב. למרות פתיחת עונה פושרת מבחינתם שניהם התחילו להתייצב ובעיקר מגלים אחריות ופחות עושים שטויות כמו במחזורים הראשונים. עדיין אגף שמאל הוא החולשה שלנו אך אם צעירי ימשיך ביכולת הזו אין סיבה לשנות את ההרכב לפחות עד ינואר.

בחוליית הקישור הייתי ממשיך לפתוח עם ניקו ולא עם גלזר מכוון שניקו הרוויח את חולצת ההרכב ביושר. מאז הפציעות של גלזר ניקו מגלה יציבות ויכולת גבוהה וכרגע אני לא רואה סיבה לשנות. את גלזר הייתי משתף במהלך המשחק כדי להחזיק יותר את האמצע במידה ונצטרך עוד גורם שיעזור בחוליית הקישור. כמובן, אביב ועלי חייבים להמשיך ולקבל את הקרדיט בהרכב וכל מילה נוספת מיותרת.

חוליית ההתקפה צריכה להתעורר. נתוני המנהלת הראו שכ80% מהזמן דיא וערן פשוט הלכו על המגרש כאשר אם אני משווה את זה לעלי מוחמד שהולך רק 57% מהזמן זה מראה משהו על היכולת במשחק האחרון. דיא וערן צריכים להשתתף יותר במשחק הלחץ וכן להיות יותר תזזיתיים במהלך המשחק כדי לייצר עוד הזדמנויות ועוד איבודי כדור מצד היריבה. בנוסף, קייטה שלא כבש במשחקים האחרונים בעיקר מחוסר פרגון או ריכוז מצד חוליית ההתקפה חייב להמשיך בהרכב ולהשתמש בפיזיות שלו כמו שהוא יודע כדי לקלוט את כדורי הגובה ולייצר לעצמו מצבי הבקעה.

ההרכב שלי: עמוס, כחלון, הויבך, ורגוץ', צעירי, אולסק, מוחמד, אברהם, סבע, לוי וקייטה.