"שהאביב יפרח לנו כל השנה"

29/12/2017 14:22 | מאת: יניב איבגי

מכבי נתניה תפגוש את הפועל רעננה בשבת ואת פליט ריאלטי של עונת האסון של אוסידון, אדון מנחם קורצקי. לקראת המשחק מול רעננה, צפיתי קצת בקטעים מהמשחקים האחרונים של רעננה מאז קורצקי חזר לאמן אותם לקדנציה נוספת, ובטור שלי מאמן למשחק אחד אני מסיק את המסקנות הבאות.

נתניה צריכה לפתוח בשער ובהגנה עם ההרכב ששיחק מול עכו, עמוס ששמר על שער נקי, הוייבך ו-ורגוץ (נקווה שהוא לא פצוע), גולדנברג ומור.

ההבדל בן כחלון וצעירי לבין גולדנברג למור - הזוג הראשון קצת יותר התקפי ואילו הזוג השני יותר הגנתי ואחראי. הנשק היחיד שיש לרעננה במשחק הזה לדעתי הוא יציאה למתפרצות עם המהירות של שוקר, עם שמירת הכדור של אבו חצירא, ועם המזל של פושה, שהיה פה כוכב בקיץ ודווקא מול נתניה הסיכוי שלו לכבוש גדול יותר.
אני בהחלט מאמין שההגנה שלנו יכולה להסתדר עם האיומים האלו, צריך לגלות אחריות ולא להפקיר את ההגנה.

בקישור: אולסק, אביב וגלזר ימשיכו לדעתי להציג מרכז שדה חזק ועוצמתי. לדעתי לרעננה אין תשובה ליום טוב של השלישייה הזאת. הקו הזה צריך הפעם להצטרף לחוליית ההתקפה וכן לאיים בבעיטות מחוץ לרחבה. רעננה תעשה חניית התחנה המרכזית בנתניה ברחבה שלהם ורק בעיטות מרחוק יגרמו להם לצאת לשחקנים שלנו, אחרי כמה בעיטות ופתיחת הצפיפות יהיה אפשר לחשוב גם על הכנסת כדורי עומק לחלוצים בתקווה שיהיה להם יותר שטח לקבל את הכדור.
 בהתקפה: קייטה ערן לוי וסבע מן הסתם יפתחו, אלא אם ערן בסופו של דבר לא יהיה כשיר. אני מאמין שאם ערן ישחק הוא יבוא הרבה אחורה לקבל כדורים, כי קרוב לרחבה תמתין לו הרבה צפיפות שתגרום לו לעצבים. קמרה, הבלם של רעננה לא משחק, והוא ציר מרכזי בהגנת רעננה, אם קייטה יצליח לקבל כדורים במרכז הרחבה ולא יברח כל הזמן לצדדים, זה יכול להיות רגע שיעשה את ההבדל, אבל יותר מהכל הייתי רוצה לראות את סבע מתחיל לתת מסירות מדוייקות שמגיעות ליעד, במשחקים האחרונים הוא לא מדוייק, ויותר מהכל הגיע הזמן שיתחיל לבשל לקייטה שערים.

לא יתכן שקייטה צריך לחכות 70 דק לכך שקוגבנייה יעלה מהספסל כדי להתחיל לקבל כדורים, או שאביב משתף אותו. כמו שכבר אמרתי בעבר, יש לנו חלוץ אחד מרכזי שאנחנו חייבים אותו.

לסיכום: אני רוצה דבר אחרון לגעת באביב אברהם.

הייתי פותח במשפט של כותרת הכתבה, "שהאביב יפרח לנו כל השנה". איזה כייף לראות שגודל לנו מנהיג צנוע, כן כן חברים "מנהיג". הקפטן הבא של מכבי נתניה. עושה הכל על המגרש, מחלץ, נלחם, כובש, מבשל, דוחף את החברים, נותן כדורי עומק שמכריעים את המשחק. צעדים קטנים קטנים קטנים לבחור הזה מאז שהוא בהרכב, אני בהחלט מאמין שכבר מהעונה הבאה הוא יהיה המנהיג הרישמי של הקבוצה. הצניעות שלו, הלמידה שלו והכבוד שהוא מקבל מערן לוי, יובילו אותו להיות הבורג הכי חשוב שלנו בשנים הקרובות.

ועוד דבר אחרון אחרון שכבר אמרתי בעבר: הגיע הזמן שהמועדון יצהיר, הולכים על גביע המדינה השנה, להפוך את זה למיקוד מרכזי, כי אני בהחלט מאמין שאם נחליט שזה יעד גם נשיג אותו, בדיוק בדיוק כמו שסלובו הצהיר שהיעד שנה שעברה זה לסיים ממינוס 9 לפלוס 9 ועליית ליגה.

צילום: ניר אנשר