הולכים על מהירות

08/01/2018 09:44 | מאת: שלמה לוי

בסיבוב הראשון היה המשחק בין מכבי נתניה למכבי תל אביב אחד המשחקים הטובים של העונה, משחק שבו מכבי נתניה הצליחה לשלוט בשלבים רבים של המשחק אבל להפסיד 3-2 למכבי תל אביב בסיום. לקראת המשחק בסיבוב השני קיבלתי על עצמי לנסות לחשוב מה יכול לעצור את מכבי תל אביב ולהביא למכבי נתניה את האפשרות להשיג ניצחון.

לאחר שהקבוצות למדו מעט את משחק הקבוצה והתוצאות האחרונות אני החלטתי ללכת על מערך דומה , 1-2-3-4 כאשר ההגנה והקישור המרכזי נשאר כמו תמיד ובחלק ההתקפי שני קשרים התקפיים מרכזיים כשאחד יזוז כל פעם לאגף, וחלוץ בודד כרגיל.

שוער: דני עמוס 

בעמדת השוער אני ממשיך עם הניסיון. לדעתי לגולן אלקסלסי זאת עונה של למידה מדני עמוס וקבלת ניסיון במשחקי הגביע וכשהוא נקרא לדגל . דני עמוס במשחקים האחרונים מביא הופעות סבירות ושומר על השער למעט מול הפועל רעננה שלא הולך לו מולם העונה...

הגנה: חגי גולדנברג , דודי תירם , טים הויבך וקובי מור

בהגנה החיסרון המשמעותי ביותר יהיה זה של ברנקו ורגוץ' שנפצע בידו ולא ישחק מול מכבי תל אביב. דודי תירם שצובר דקות משמעותיות לאט לאט העונה והבקיע את הפנדל המכריע במשחק הגביע בשישי, יצטרך להיכנס לנעליו וביחד עם טים הויבך שיחזור להרכב לסגור את האמצע.

המגנים יהיו חגי גולדנברג שלאט לאט מקבל מקום של כבוד בהרכב ובקרב האוהדים ובצד שמאל קובי מור שנשאר כרגע כמגן השמאלי המוביל לאחר שבן צעירי כנראה בדרכו החוצה ועיסאם צעיר מידי...

קישור מרכזי: דן גלזר , ניקו אולסק ואביב אברהם

השלישיה המרכזית שלנו בתקופה האחרונה, שלישיה שמתחברת יחדיו לאט לאט ומצליחה להחזיק את האמצע ולהעביר את המשחק מההגנה להתקפה. דן גלזר אצלי ישחק מעט יותר מאחור וניקו אולסק יעזור לו, אביב אברהם ינסה לחפש יותר את הפריצות קדימה כמו שהוא עושה העונה.

קישור התקפי: דיא סבע ולאנדרו ריביירו

אני הולך על שני שחקנים מהירים דווקא אפילו על חשבון ערן לוי. ערן לוי הוא שחקן חשוב בקבוצה אבל לדעתי המהירות של דיא סבא וריביירו יוכלו לעשות יותר צרות להגנה של מכבי תל אביב מאשר המסירות של ערן לוי .

חלוץ: אלחסן קייטה

לאחר מחשבות רבות החלטתי להמשיך ללכת על קייטה. תחושתי שהוא יצליח בזכות סבע וריביירו להצליח להגיע ל 2-3 מצבים של נגיחות ואחד על אחד ולהבקיע לפחות שער אחד במשחק.

סגנון המשחק שאני רוצה עם הקשרים המהירים הוא כזה, כשדיא סבע יהיה יותר באמצע, ריביירו ילך לכיוון אגף אחד והמגן בצד השני יעלה למעלה. המגן שיישאר באגף של ריביירו יישאר מאחור עם שני הבלמים וביחד יצרו שלישיה שתחפה מאחור ותמנע מתפרצות של מכבי תל אביב.

מאצ'-אפ: דן גלזר בסיוע ניקו אולסק מול הבעיטות מרחוק של מכבי תל אביב

לאחר שבמשחק הקודם ספגנו שערים ממרחקים גדולים לדעתי זהו המאצ' אפ העיקרי שלנו. דן גלזר יהיה אחראי על איזור ה 15-25 מטר למנוע את הבעיטות מרחוק של מכבי תל אביב. ניקו אולסק יהווה עזר לדן גלזר וכל חטיפה של אחד מהשחקנים הללו חייבת להוביל לכדור לכיוון דיא סבע וריביירו ומתפרצת של הקבוצה מעלה.

ההרכב שלי: דני עמוס; חגי גולדנברג, דודי תירם, טים הויבך, קובי מור; דל גלזר, ניקו אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, לאנדרו ריביירו; אלחסן קייטה.