לא כל יום מימר

01/10/2017 10:31 | מאת: יניב איבגי

מכבי נתניה פוגשת יום שני את מכבי פתח תיקווה. אם תשאלו אותי, זה המשחק הכי קשה של מכבי נתניה מתחילת העונה.

פתח תיקווה לא פתחה טוב את העונה, שחקנים בולטים כמו דוס סנטוס , קניוק ומלמד עזבו אותה, והמחליפים שהגיעו עוד לא התחברו לקבוצה. אפקט מימר נתן לה ניצחון במחזור האחרון, צפיתי במשחק וגם שם הם עדיין לא הרשימו במיוחד.

אז מדוע אני חושש שזה המשחק הקשה ביותר שלנו מתחילת העונה?

מימר ידוע כאחד שמגיע בסערה וברוב המקרים גם נפרד בסערה, נתניה צריכה לספוג ולבלום את מומנטום ״מימר החליף מאמן״.

סיבה נוספת שיהיה קשה ביום שני היא שהם אחרי ניצחון ואמונה שהם בדרך חדשה.

פתח תיקווה ניצחה את נתניה משער של ״אבידור אני מתגרה בכם בכוונה״ בדקה 94 בגביע הטוטו, ובנוסף תמיד אחרי ניצחון אחרי תקופה רעה, יש תחושה של ביטחון בקבוצת הלוזונים ונשאלת השאלה האם זה ימשך מול נתניה?

פתח תיקווה היא לא רעננה ואשדוד החלשות בליגה והיא לא באר שבע או מכבי ת״א החזקות בליגה. היא אמורה להיות סוג של מכבי נתניה (במידה ונתניה תמשיך את תחילת העונה שלה). קבוצה עם יעדים ברורים של המועדון להשיג את הפליאוף העליון, מה נתניה מקווה להיות אבל מפחדת להצהיר ובצדק, כי מוטב לנו להישאר צנועים.

זאת קבוצה שמשחקת סגור אבל בניגוד לאשדוד/רעננה אמורה להיות קבוצה יעילה בהתקפה, אמורה לשלוט במרכז המגרש כמו שנתניה אוהבת לעשות, ואחד החוזקות של פתח תיקווה בשנים האחרונות זה צפיפות הגנתית חכמה בקישור האחורי, וספיגה מעטה של שערים (לפחות בתחילת העונה אין את זה כמו שהם היו רגילים).

בתקופת בית"ר הדבר הבולט של מימר כמאמן שהוא נותן לשחקנים היצירתים שלו חופש פעולה בהתקפה, מה שאומר בלי קשר למשחק מול נתניה אבל גם, שאם מנור סלומון באמת פוטנציאל כמו שכולם אומרים, מימר זה מאמן שטוב לו כשחקן.

אז רגע רגע הפכתי את פתח תיקווה לברצלונה? ברור שלא. הכלים של נתניה לניצחון הם ברורים. המגן הימני שלנו, כחלון או גולדנברג (כרגע הם אותה רמה) בעזרת עלי מוחמד שצמוד לימין צריכים לשתק את סלומון.

בצד השני של המגרש לנצל את זה שסלומון לא עושה הגנה, וכאן נשאלת השאלה המעניינת ויקי או חגי? ויקי יכול לנצל את החורים לעומת חגי שיותר הגנתי ויכול להתמודד עם סלומון יותר טוב.

סלובו יצטרך גם למצוא פיתרונות לצפיפות שפירס וצעירי עושים במרכז המגרש, לא אתפלא אם ישחקו חזק על הרגליים של סבע כדי לדכא אותו, ולא פוסל שעל ערן לוי יהיה שחקן ״קרצייה״.

ואחרי כל זה לדעתי השחקן מפתח של נתניה למשחק הזה הוא קייטה.

לדעתי הגנת פתח תיקווה שבולט שעוד לא התחברה, לא תוכל להתמודד עם יום טוב של החלוץ הפיזי והחכם שלנו. חשוב שקייטה ישחק במרכז הרחבה ויעשה להם את המוות.
בשורה התחתונה יהיה משחק עיקש במרכז המגרש, האיכות של מוחמד,אברהם וערן לוי יכולים להיות קלף מנצח.

לסיכום:

בניגוד לטורים הקודמים של מאמן למשחק אחד בו המלצנו על הרכב פותח, ניתן להגיד שהצוות המיקצועי גיבש הרכב פותח קבוע במידה ואין פציעות.

העמדה היחידה שעדיין פתוחה זאת עמדת המגן הימני, אני מאמין שאם לא ספגת גול במשחק הקודם אין טעם לשנות ואני הולך עם חגי גולדנברג כרגע, למרות שאת ויקי אני מודה שאני אוהב יותר.

אז במידה ואני צודק ויש הרכב קבוע לקבוצה אז אילו ה-11 שיפתחו: עמוס, גולדנברג, ורגוץ' ,הויבך, מור,גלזר, מוחמד, אברהם, לוי, סבע וקייטה.

יאלה נתניה ניצחון!

צילום: ניר אנשר.