זה לא הזמן להוריד את הרגל מהגז, הדברים תלויים רק בנו

05/10/2017 13:13 | מאת: אבי חכמון

מכבי נתניה שיחקה עד כה, נגד הפועל ב"ש, הפועל עכו, הפועל רעננה, מכבי ת"א, מ.ס. אשדוד ומכבי פ"ת, מאזן הביניים של הקבוצה כולל: 3 נצחונות, 2 תיקו והפסד אחד.

כשקיבלנו את הגרלת המשחקים וראיתי את הקבוצות שאנו משחקים נגדן לא ציפיתי להרבה, במיוחד כשאתה פותח את העונה נגד האלופה. אני אישית, חשבתי שמקסימום נחזור מבאר שבע, עם כמה חתיכות ברשת ונגיד שלפחות ניסינו. אבל, המציאות הייתה שונה, ראינו 11 שחקנים, שרצים על המגרש ולא נופלים ביכולתם בהשוואה לקבוצה מהדרום. ואפילו שרוב המחצית השניה, שיחקנו בעשרה שחקנים, עדיין שלטנו בנעשה במגרש ונפרדנו בתוצאה 1-1.

היינו מאוד גאים בשחקנים שלנו ואף יצאנו עם תחושת החמצה וקיפוח שיכולנו לקחנו גם את שלוש הנקודות. אין ספק שהמאמנים שלנו דראפיץ וברדה, עשו בית ספר לברק בכר והפתיעו אותו בצורת המשחק שלנו.

במחזור השני, הפסדנו 2 נקודות יקרות נגד עכו, כאשר עכו השוותה את התוצאה, ממש עמוק בתוך תוספת הזמן  ושלחה את השחקנים שלנו למקלחות, עם נקודה אחת מתוך 3 במשחק.

לאחר מכן הגיע המשחק נגד רעננה, קבוצה שהחליפה מאמן ערב המשחק וחיפשה דרך להתאושש מפתיחת העונה הצולעת שלה. ושם פעם ראשונה ראינו את הקבוצה שלנו משחקת כדורגל טוב, במחצית השניה ופשוט מוחצת את רעננה, בתוצאה 3-0 ויוצאת לפגרת הנבחרת עם שלוש נקודות יקרות בכיס ועם תקווה להמשך טוב.

במחזור הרביעי, פגשנו את מכבי תל אביב והאמת שגם במשחק הזה לא נפלנו מהתל אביבים וללא הטעות של ויקי, שניסה להחזיר בעקב, ייתכן שאולי היינו מנצחים או לחילופין, יוצאים עם נקודה אחת.

התחושה שלי, במיוחד אחרי הנצחונות היפים נגד אשדוד ומכבי פ"ת, כאשר הקבוצה, ממוקמת במקום השני עם 11 נקודות אפשריות מתוך 18.
זה לא הזמן להוריד את הרגל מהגז והדברים תלויים רק בנו.
ולראיה כאשר סלובו, אמר השבוע, בראיון באתר 'וואן': "אני לא יודע לאן הקבוצה הזאת תגיע".

אז תשובתי לו, אם נמשיך ביכולת הזו והשחקנים ימשיכו בכדורגל האיכותי שלהם ובהשקעה חסרת הפשרות שלהם, אז הקבוצה הזאת עשויה להגיע רחוק ולך יהיה חלק לא מבוטל בכך !

מצפים לנו עכשיו, ארבעה משחקים מאד קשים, כאשר הראשון מביניהם הוא בטדי. המשחק בטדי, הוא משחק מאד קשה לכל הדעות, במיוחד אחרי שביתר מגיעה עם הפסד נגד בני סכנין ותרצה לנצח בכל מחיר את המשחק, מול הקהל הביתי שלה.

דווקא כאן אני אומר, יש לנו את האפשרות, "לעקוץ" ולחזור עם שלוש נקודות, אבל זה יהיה תלוי בארבעה שחקני מפתח והם ערן לוי, דיא סבע, קייטה,ועלי מוחמד, אם ארבעתם ימשיכו את היכולת שלהם, מתחילת העונה, אנחנו לא נצא מטדי בלי נקודות . 

לאחר המשחק נגד בית"ר, יש לנו משחק לא פחות קשה, נגד קריית שמונה, ביהלום, שגם לשם אנחנו נצטרך את ארבעת האסים שלנו, מפוקסים ובעלי מוטיבציה גדולה, אם כל זה יקרה ובעזרת תמיכה של הקהל הביתי, אני בטוח שנוכל לצאת עם שלוש הנקודות ממנו.

אחרי משחק הבית עם קריית שמונה, מצפה לנו משחק חוץ נגד סכנין, שזה מסוג משחקי המוקש, שאתה מגיע למשחק נגד קבוצה שהיא פחות או יותר ברמה שלך, לפי דעת התקשורת ולכן אני אומר במשחק זה יהיה עלינו להתעלות ואם נעשה תוצאה טובה, נגד בית"ר ונגד קריית שמונה ואולי גם הקהל הצהוב, יגיע בהמוניו לאיצטדיון טוטו בעכו ויתן את הדחיפה הדרושה לשחקנים לחזור עם שלוש נקודות.

אחרי זה, משחק נגד הפועל חיפה, שמפתיעה מאד וממוקמת במקום הראשון וללא אף הפסד מתחילת העונה ובהחלט נראה, שניר קלינגר עושה שם עבודה טובה. אבל שוב מדובר במשחק בית, לעיני הקהל שלנו, שיטריף את השחקנים, אני לא רואה אותנו מפסידים בו !

לסיכום, אני חושב, שאם מתוך ארבעת המשחקים שציינתי, נוציא 9 נקודות, אני בהחלט חושב שהתברגות בפלייאוף העליון אפשרית ואולי אף מאבק על מקום שמוביל לאירופה ומי יודע, אולי כמו הצהרות חלק מהאוהדים, אליפות לא תהיה מילה גסה, במיוחד שבאר שבע נראית שבעה ומכבי ת"א לא ממש מרשימה כרגע.

מסכימים או לא מסכימים עם טור דעה זה, אשמח לשמוע!