אוי-בך

16/10/2017 21:08 | מאת: נוי שני

מוזר הוא משחק הכדורגל. מכבי נתניה הצליחה לחזור למשחק קשה בטדי במחצית השנייה לאחר שפיגרה משער מוקדם של איתי שכטר, אך החמיצה והתפרקה לקראת הסיום. קייטה היה זה שמצא את הרשת והשיוויון בדקה ה-57, אך יחדיו עם סבע ולוי החמיץ מצבים נוספים, ואז הגיעו יוסי בניון ועידן ורד בשתי דקות חתכו את ההגנה של נתניה - הראשון סחט פנדל אותו כבש קלאודימיר פריירה בדקה ה-74, השני ניצל טעות קשה של טים הויבך וקובי מור והרשית בחלוף דקה. נתניה עוד ניסתה אבל בניון היה זה שצחק אחרון וכבש את הרביעי של בית"ר בדקה ה-93 לאחר מהלך מבריק של עידן ורד.

מכבי נתניה הגיעה למשחק מהמקום השני ערב המחזור עם שיוויון נקודות לזה של המארחת מהבירה שהייתה במקום השלישי ערב המחזור.


סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה, שאימנו את בית"ר ירושלים בעבר וזכו בקבלת פנים חמה ופרחים לפני המשחק חסרו את אביב אברהם שנפצע באחד האימונים השבוע ופתחו עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', קובי מור, ניקולס אולסק, עלי מוחמד, דידייה קוגבנייה, דיא סבע, ערן לוי ואלחסן קייטה.

בית"ר ירושלים המארחת פתחה עם: בוריס קליימן, עופר ורטה, אנטואן קונטה, טל כחילה, שון גולדברג, אריק סאבו, דוד קלטינס, קלאודמיר פריירה, עידן ורד, חן עזרא ואיתי שכטר.


מחצית ראשונה:

המשחק נפתח בצפיפות במרכז לעיני איצטדיון חצי מלא ו 2000 אוהדים של היהלומים שמשחקים הערב בלבן. בדקה החמישית ערן לוי תפס שחקן בית"רי ליד הרחבה של קליימן, דבר שזיכה את הקפטן בצהוב מוקדם וראשון במשחק.

בדקה ה-13 בית"ר ירושלים החלה לתקוף ובהפרש של שתי דקות שלחה שני כדורים מסוכנים בראשותו של חן עזרא לכיוון הרחבה. בפעם הראשונה קוגבנייה היה במקום מצויין ובלם את הסכנה.

בדקה ה-16 מצב אדיר לנתניה: ערן לוי חטף נפלא לקונטה בחצי המגרש של בית"ר ובמקום לבעוט ישר מנסה לעבור מגן בית"רי נוסף והכדור נבלם רק לקרן.

כעבור דקה נתניה נענשת: הויבך שעלה לשחק בלי העדשות קיבל את העדשות בהפסקה זריזה של המשחק, אבל לא היה בפוקוס לחזור להגנה ושגה בסגירה: קליימן מוציא כדור שוער ארוך, חן עזרא אקס נתניה דוהר באגף, מכניס נפלא לשכטר, אקס אחר של נתניה, שבחצי סיבוב עוצר באין מפריע בין שלושה מגינים נתנייתיים ובועט לפינה של עמוס ופנימה: 0-1 לבית"ר ירושלים בדקה ה-17.

ערן לוי נפצע בדקה ה-19 ויצא מחוץ לגבולות המגרש לקבלת טיפול. חן עזרא ראה את הכרטיס הצהוב כעבור דקה.

בדקה ה-22 הרחקה רעה של קונטה, דיא סבע הגיע ראשון ובעט בלי לעצור כדור חזק ששורק ליד העמוד השמאלי של קליימן והחוצה.

בדקה ה-30 בלגאן על סף רחבת נתניה מאפשר לסאבו לשחרר בעיטה שפוגעת בשחקן של נתניה ויוצאת לקרן. הקרן מורחקת ע"י גולדנברג לקרן נוספת ובשנייה שכטר זינק ראשון מעל קוגבנייה וכמעט כבש את השני של בית"ר, אבל למזלה של נתניה הנגיחה של החלוץ הבית"רי עולה מעל לשער.

בדקה ה-35 ערן לוי שלח את דידייה קוגבנייה מצוין באגף, קוגבנייה חדר לרחבה והחזיר אחורה ללוי שירה חזק והחוצה.

דקה מאוחר יותר דיא סבע סוחט הדיפה של קליימן לקרן שמתבזבזת.

בדקה ה-39 עלי מוחמד מצא את קוגבנייה שהכניס מצוין לדיא סבע שהתפנה לבעיטה במצב מצוין וירה סמוך לקורה של קליימן. נתניה מתקרבת?

בדקה ה-41 קרן לנתניה. קוגבנייה מרים טוב, ורגוץ' מגיע ראשון אבל נוגח מחוץ למסגרת תחת שמירה הדוקה.

בדקה ה-45 מצב אדיר לנתניה: ערן לוי שמשחק בהליכה מאז שנפצע שלח כדור אדיר לגולדנברג לאגף, המגן הנתנייתי שולח חצי בעיטה-חצי כדור רוחב שלא מצא רגל מסיימת וחמק החוצה. למחצית החניכים של דראפיץ' וברדה יורדים בפיגור 1-0.
 


מחצית שנייה:

בדקה ה-49 התקפה מצוינת של נתניה. עלי מוחמד שלח את קייטה באגף, הגינאי מוצא את קוגבנייה 18 מ' מהשער, קוגבנייה השאיר בעקב לערן לוי שבעט חזק ו-ורטה הציל את הסכנה לקרן בגלישה מצוינת.

איזו הדזמנות לנתניה בדקה ה-54. קליימן שוגה ביציאה לכדור פשוט, הכדור הגיע לקייטה שמוסר למרכז היישר לסבע שהיה חייב לכבוש אך לא הגיע טוב לכדור וגילגל אותו חלש לידיים של קליימן. דרדלה שלא מתאים למלך שערי הליגה.

בדקה ה-57 זה סוף סוף הגיע, מסירת עומק מצוינת של קוגבנייה מצאה את קייטה שדהר בין שני שחקני בית"ר וגלגל כדור לפינה של קליימן ששגה בסגירה ולרשת: 1-1!
 

בדקה ה-58 בית"ר כמעט עונה בשער: שכטר סוחט הדיפה טובה של עמוס לקרן לבעיטה מ-20 מ'.

הקצב בטדי בדקות הללו מסחרר. מוחמד, הטוב בשדה, חטף בדקה ה-59 כדור, מצא את קייטה שהפעם בעט לא טוב היישר לידיים של קליימן.

בדקה ה-61 מוחמד, מי אם לא הוא, שוב שלח את נתניה להתקפה מתפרצת, הכדור הגיע לסבע, שהעביר ללוי למרכז. לוי היה יכול להשאיר לקייטה באגף, אך החליט לנסות בעיטה ושלח כדור חזק שהפעם מצא את קליימן מוכן.

קובי מור רואה צהוב לאחר עבירה על שכטר בדקה ה-64. בדקה ה-65 גולדנברג קיבל מסירת אמן מערן לוי לתוך הרחבה, אבל שלח רוחב לא טוב שנהדף על ידי הגנת בית"ר.

יוסי בניון שנכנס כמחליף היה חייב לכבוש לבית"ר בדקה ה-66 כאשר מצא עצמו במצב קורץ בפינת רחבת החמש של עמוס, אבל התערבות מצוינת של גולדנברג בלמה את הסכנה.

בדקה ה-70 איזו החמצה של נתניה: קייטה עלה לכדור גובה אדיר ונגח לפינה, קליימן התעופף והדף נפלא שער בטוח.

בדקה ה-72 הויבך הכשיל את יוסי בניון ברחבה ובית"ר זכתה בפנדל מוצדק: קלאודימיר פריירה בעט פנימה והעלה את המארחים ל 1-2 בדקה ה-74.

כעבור דקה (75) כדור עומק של בית"ר, הויבך נוגח אחורה, מור נתפס לא מוכן ושוגה בסגירה ומאפשר לעידן ורד חודר לרחבה ולבעוט בקלות פנימה: 1-3 נוק-אאוט לבית"ר. שתי דקות שביטלו לחלוטין את היתרון של נתניה במחצית השנייה.

שי ברדה על הקווים הגיב עם שני חילופים מיד לאחר מכן: קובי מור שסבל ממתיחה בשריר יצא, ובמקומו נכנס ויקי כחלון בדקה ה-79. בדקה ה-80 ערן לוי יצא ועדן שרם נכנס במקומו. בין לבין קוגבנייה קיבל צהוב על צלילה ברחבה - למרות שנתקל בצורה לגיטימית בשחקן בית"רי ולא היה ראוי לצהוב.

בדקה ה-85 פריצה גדולה של קוגבנייה נעצרת בבעיטה של הקשר הצעיר למשקוף של קליימן, נתניה הייתה קרובה לחזור למשחק.

בעוד נתניה מנסה לתקוף, החותמת הייתה של בית"ר ירושלים בדקה ה-93. פריירה בפריצה מסחררת מצא את עידן ורד שסיבסב את הויבך שכשל שוב בסגירה, מול עמוס שיצא לנסות להציל שער מסר למרכז נפלא לבניון שחתם בבעיטה לרשת החשופה: 1-4 לבית"ר ירושלים בסיום.

ההפסד הוריד את נתניה למקום הרביעי עם 11 נקודות. במחזור הבא בשבת ב 18:15 באיצטדיון היהלום יארחו היהלומים את עירוני ק"ש, השמינית בטבלה לה 9 נקודות, לעוד משחק שיקבע לאן פניה של הקבוצה מועדות העונה.

צילום: ניר אנשר.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

בית"ר ירושלים - מכבי נתניה 1-4

מסגרת: ליגת העל - מחזור 7

תאריך ושעה: 16/10/2017 21:00

האיצטדיון: טדי; צופים: 

שופט: גל ליבוביץ'

שערים לנתניה

אלחסן קייטה57' [דידייה קוגבניה]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5.5
N
חגי גולדנברג 5.5
N
טים הויבך 3.5
N
ברנקו ורגוץ'4.5
N
קובי מור4
N
ויקי כחלון 79, -
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד6.5
N
דידייה קוגבניה6
N
דיא סבע4.5
N
ערן לוי5
N
עדן שרם 80, -
N
אלחסן קייטה6

השחקן המצטיין

עלי מוחמד | ציונו: 6.5