ככה נהפכתי מירוק לצהוב

31/10/2017 21:13 | מאת: אבי חכמון ונוי שני

בנימין סילברה הגיע למשחק ראשון בקופסא כאשר היה בן 4 ולא ממש התחבר למשחק ולקבוצה. כעבור שלוש שנים כשכבר היה אוהד של מכבי חיפה של ראובן עטר, חיים רביבו ואייל ברקוביץ', חברים 'סחבו' אותו בחזרה למשחק בקופסא ומשם התחיל הרומן שלו בצהוב.

"פעם אחת בקופסא ואתה פשוט נדבק בחיידק הזה. לדעתי מכבי נתניה נחשבת למועדון גדול עם עבר, הווה ובמיוחד עתיד ורוד", אמר היום בראיון מיוחד להקופסא הדור הבא.

סילברה מגיע באדיקות למשחקי הקבוצה וזכור לו לטובה האטרף של תחילת שנות ה-2000: "היינו קבוצה חדשה בליגת העל אחרי 4 שנים בליגה הארצית (הלאומית של היום), וכל משחק היה התרגשות מטורפת וציפייה אין סופית.

"רבים מהמשחקים היו בימי שישי בצהריים כי בקופסא לא הייתה תאורה והייתי הולך קבוע עם חבר מהבית ספר, איציק כהן. באחד מימי שישי אני ואיציק, שהיינו באותה כיתה, פשוט עזבנו באמצע מבחן גדול בבית ספר למען האהבה שלנו, הילדים בכיתה והמורה היו בהלם, ופשוט רצנו לראות את היהלומים בקופסא מול בית"ר ירושלים (עם ג'ובאני רוסו). בשבילנו כילדים זה היה דבר משוגע, אבל כאמור זה מתגמד כשזה בא עבור מכבי נתניה".

עוד לפני כן, הוא זוכר לטובה את משחק העונה בקופסא נגד הפועל באר שבע בליגה הארצית בעונת 1998/99.

"הטירוף שהיה בעיר טרם המשחק היה משהו לא נורמלי... כילד שרדף אחרי הקבוצה הגעתי 3 שעות לפני המשחק ונכנסתי בין הראשונים. אני זוכ שהיציעים שהיו בזמנו יציעי בטון ללא מושבים התמלאו באוהדי נתניה ברמה שלא זכורה לי עד היום. הכל היה כזה דחוס ברמה כזו שבהתחלה התמקמתי במקום הקבוע שלי בשער 1 עברתי לשער 2 כי פשוט לא יכלתי לסבול את הצפיפות. משם זה המשיך לשער 3 הפינתי, ובסוף ויתרתי ומצאתי את עצמי על הגדר בשורה השניה. מיותר לציין שבגול של זועבי זה פשוט היה סכנת נפשות"...


כיום בגיל 32, כשהוא בעל עסק להפקת אירועים, נשוי ואב לשניים, סילברה לא הופתע מהיכולת של הקבוצה עד כה העונה.

"אני ממש התרגשתי כשלוח המשחקים פורסם. הייתי בטוח ביכולת של הקבוצה לאור העונה שעברה ולאחר משחק גביע הטוטו מול מכבי פ"ת במושבה בו באו למעלה מ-1000 איש עם הרבה פחדים. במחצית הראשונה ביטלנו היריבה, הייתה הנעת כדור מושלמת שלא זכורה לי מהעבר כאוהד הקבוצה. כבר אז, חברי ואני הסתכלנו אחד על השני והיינו המומים מהתצוגה, הרגשנו שיש כאן משהו משהו חדש והתמלאנו תקווה שיהיה טוב".

החלום שלו הוא לראות את איצטדיון היהלום מלא ואת הקבוצה נאבקת בצמרת, ואולי אפילו על אליפות או גביע בשלוש השנים הקרובות.

"אני חושב שיש דרך חדשה עם הבעלים אייל סגל בראש ובראשונה, וזה ממשיך עם צוות המאמנים שלנו, השקעה גדולה במחלקת הנוער וחיזוק נקודתי בעמדות הנחוצות. בעונה הקרובה אני חושב שפלייאוף עליון ומלחמה על אירופה באמת ייחשבו הישג ענק".

ומי לדעתו של סילברה הוא הברומטר של הקבוצה העונה? "עלי מוחמד. הוא קשר אחורי ברמה גבוהה מאוד, בעיניי הוא הלב של הקבוצה, תומך בכל המערכים, הגנה והתקפה. את עלי אפשר למצוא בכל מקום על המגרש. הוא משגע את היריב, נכנס לתקלים ולרוב זוכה בהם, יש לו דריבל משוגע. החיסרון היחיד שהוא לא בא לידי ביטוי מספיק באיום על שער היריב".