"אני רגוע לגבי התפקוד של אלקסלסי בשבת"

02/11/2017 10:46 | מאת: סשה רוזנבלט

מכבי נתניה חוזרת ל"יהלום" למחזור העשירי של העונה לאחר ששמרה על שער נקי מול בני סכנין אך איבדה את דני עמוס בכרטיס אדום. ערן לוי וברנקו ורגוץ' חזרו לאימוני הקבוצה ולכן הם נכללים בהרכב שאני ממליץ עליו לקראת משחק הבית בשבת בו מכבי נתניה תארח את הפועל חיפה, מוליכת הטבלה אשר הינה הקבוצה היחידה בליגה ללא הפסד. סשה רוזנבלט מנתח מה לדעתו יהיה ההרכב והמאצ׳ אפ שיכולים להכריע את המשחק לטובת הצהובים.

שוער:
גולן אלקלסי –  השוער הצעיר בן ה 23 עבר טבילת אש לא פשוטה במשחק החוץ מול סכנין במשחק הליגה האחרון, עת הוקפץ מהספסל על מנת להכנס אל שער הקבוצה לאחר הרחקתו של דני עמוס. בשבת מול הפועל חיפה הוא יפתח לראשונה בשערה של נתניה ולמעשה זה יהיה משחק הבכורה בו הוא פותח בליגת העל. אלקסלסי אשר עמד גם בשער הנבחרת הצעירה הוא שוער מנוסה למרות גילו הצעיר על כן אני רגוע לגבי התפקוד שלו בשבת מול מוליכת הטבלה.

הגנה:
בשבוע שעבר הגנת נתניה הצליחה לשמור על שער נקי, אך בהנחה וברנקו ורגוץ' התאושש סופית מהפציעה שלו, אני בוחר לחזור אל חוליית ההגנה אשר שיחקה מול הפועל קריית שמונה. כלומר, ויקי כחלון בעמדת המגן הימני, טים הויבך וברנקו ורגוץ' במרכז ההגנה ובן צעירי בעמדת המגן השמאלי לו מבחינתי יש תפקיד מפתח במשחק הזה ונחזור אל כך בהמשך.

קישור:
עלי מוחמד ממשיך לנפק משחקים נהדרים בכל שבוע וגם מול המוליכה הוא יצטרך להמשיך באותה היכולת, אך לשחק באחריות במיוחד בכל מה שקשור בדריבלים שהוא עושה מדי פעם. עניין האחריות תקף מבחינתי גם לניקו אולסק אשר צובר לא מעט דקות וניסיון בליגת העל מתחילת העונה. לעיתים מוחמד וגם אולסק נוטים לעשות מהלכי דריבל במחצית המגרש של נתניה, הפעם הם יצטרכו לשחק באחריות מרובה מול מוליכת הטבלה בקישור ההגנתי של מכבי נתניה. בחוליה המקשרת בין הקישור ההגנתי להתקפי אני מציב את אביב אברהם, אשר מוכיח את עצמו העונה ממשחק למשחק, לעיתים ישנם משחקים שהוא מורגש פחות בהתקפה אך זה כיוון שהוא תורם יותר להגנה, במשחק הזה הוא יכול להפתיע כאשר יצטרף מדי פעם להתקפה.

ערן לוי חזר לאימונים האחרונים של הקבוצה ונראה כי הוא כשיר להיות בסגל, במשחק מול מוליכת הטבלה אני מעדיף לפתוח עם ערן בהרכב גם אם הוא לא כשיר עדיין ל 90 דקות מלאות. מי שישלים מבחינתי את הקישור ההתקפי הוא כמובן מלך שערי הליגה, דיא סבע. כל קבוצות הליגה מודעות ליכולות של השחקן המצוין, אך כעת במחזור העשירי של העונה ועם כמות השערים שלו, הוא מקבל יותר תשומת לב מהקבוצות היריבות. דיא חייב לשים לב לכך שהוא מקבל שמירה של יותר משחקן אחד מרוב הקבוצות ולנסות לנצל את העובדה הזו עם מסירות מפתח לחבריו להתקפה.

התקפה:
עד כה נראה כי אלחסן קייטה הוא פשוט בינגו של הצוות המקצועי בנתניה. שחקן עם ניסיון, נוכחות ברחבה, יכולה משחק עם הגב לשער. כמובן אני בוחר בו להרכב מול הפועל חיפה בתקווה שיוסיף שערים נוספים לחמישה שכבר כבש, כאשר שלושה מהם נכבשו במשחקי בית. בהמשך למה שכתבתי לגבי סבע, כעת שהקבוצות היריבות מכירות את קייטה ונותנות לו תשומת לב רבה יותר בהגנה אני מקווה שהוא יקבל החלטות נכונות בהתקפה וימסור יותר לחבריו לקבוצה כאשר הוא נסגר על ידי ההגנה.

מצ'-אפ: בן צעירי מול דור מלול
מוליכת הטבלה האדומה מהכרמל היא בעלת ההגנה הכי טובה בליגה, כאשר עד כה ספגה 6 שערים ב 9 משחקים. מתוכם חיפה ספגה 3 שערים במשחק החוץ מול בית"ר ירושלים, שני שערים הובקעו במחצית הראשונה מהאגף של דור מלול. אמנם המגן האדום נמצא בכושר טוב אך הוא מבחינתי החוליה החלשה בהגנת חיפה, לכן אם צעירי ידע להצטרף בצורה נכונה להתקפת נתניה הוא יוכל לסייע לא מעט בהשגת הניצחון החמישי לעונה זו.