להמשיך את המומנטום

24/11/2017 21:10 | מאת: יניב איבגי

מכבי נתניה חוזרת לאחר פגרה ארוכה ומתישה, וכן, אי אפשר שלא להתייחס לפגרה שהייתה. אני חושב שהפגרה הזאת כנראה תיזכר כסימן דרך מרכזי בתולדות הניהול החדש של המועדון בראשות אייל סגל וניב גולדשטיין. ואני בכוונה גם מזכיר את ניב , מנכ"ל המועדון והאיש שעושה הכל מהכל במועדון.

מכבי נתניה כבר לפני תחילת המשחק מול חיפה מובילה 0-1 , כי לפחות לי, כאוהד מזה 30 שנה, פעם ראשונה ששני הכוכבים הגדולים של ליגת העל משחקים במכבי נתניה, ולא מוכנים לשמוע על מעבר לקבוצות כמו מכבי תל אביב או מכבי חיפה, כי פעם ראשונה שלי כאוהד, מאמן שיכול מחר להתמנות למאמן נבחרת ישראל או כל קבוצה גדולה אחרת בארץ חותם או יותר נכון להגיד חותמים לעוד שלוש שנים מעבר לשנתיים שהם כבר פה, קפטן הקבוצה שלנו הוא איש למופת שבכל מקום דואג שהמועדון מעל הכל, והכי חשוב, הקהל חזר עם סולד אאוט מרשים שלא היה פה שנים.

לעומת זאת, היריבה שלנו, שלהם תקציב פי ארבע לפחות מאיתנו התעסקה בחקירות פלאפונים, באבא ובנו שעל חשבון הקבוצה רוצים להיות כוכבי טלוויזיה ומוציאים ספינים, על מאמן שמתעלם מהמנהל המקצועי ועל מנהל מיקצועי שמתעלם מהמאמן. כמאמן למשחק אחד , אני חייב להגיד שמועדון בריא מול מועדון חולה, אמור לתת לנו את הביטחון שאנחנו כבר מובילים 0-1 עוד לפני שהתחיל המשחק.


כמו הקבוצה, כך גם הקהל, חייב מהדקה הראשונה להיות בטירוף שיא, לא לתת למכבי חיפה להכנס למשחק. אמר לי השבוע חבר, שהוא גם מאמן באחת המחלקות במכבי חיפה. "הם באים עם לחץ ומשקולות ומאמן שמשדר להם שאין לו מושג איך להתמודד עם הסגל המפוצץ אגו שהם בנו, כל מה שנתניה צריכה לעשות זה להתפוצץ עליהם מהדקה הראשונה והמשחק יהיה שלכם".

אם נעבור לדשא, למכבי חיפה יש סגל, שאם אני נותן לסלובו את הספסל של חיפה ומצרף אותו ל-14 הטובים שלנו, נתניה בהחלט היתה היום רצה לאליפות עד הסוף.

אני ישבתי לראות כמה משחקים של מכבי חיפה ואנחנו צריכים להזהר משני דברים עיקרים. דבר ראשון הוא זה שבגלל שמכבי חיפה היא לא קבוצה מסודרת (אייל ברקוביץ קורא לה קבוצה לא מאומנת), שיטת המשחק שלהם היא דחיפה. הם דוחפים את הכדור קדימה כמה שיותר, אם זה בניסיון לבעוט/למסור לחלוץ המרכזי שלהם שיקרה משהו מכלום, ואם זה בעיקר בעיקר לשלוח את סולליך, קאיו או ראקוביצה להגביה כמה שיותר כדורים מהאגפים. בקישור יש להם הרבה פעמים שחקנים כמו קהת ו-ורמוט, ועכשיו לוזון גם התחיל להציב את דמארי מתחת לחלוץ.

פה זה בעצם המאץ' אפ של המשחק. האחד זה שהמגנים שלנו יצליחו להסתדר עם הווינגרים שלהם, השני זה שהקישור האחורי שלנו ימשיך לשלוט בכדור וינצל את זה שלהם יש קישור רך עם שחקנים שלא נחשבים שחקני גליץ לכדור. גלזר , מוחמד ואביב פשוט חייבים לשלוט בקישור מול קהת, ורמוט ודמארי. מבחינה התקפית השלישייה שלנו יותר טובה, למרות שהקשרים שלנו נחשבים שחקנים יותר דפנסיביים.

אם נשלוט בקישור אנחנו נשתק את מכבי חיפה. אם המגנים והבלמים יגיבו נכון לשיטת הדחיפת כדור לרחבה, מכבי חיפה תיהיה מאוד מתוסכלת על המגרש. ושזה יקרה והכדור יעבור קדימה לכישרון של ערן, דיע וקייטה, אני כבר סומך עליהם שיראו לעמרי בן הרוש ולחברים החסרי ביטחון שלו, למה היה כדאי לעמרי השנה לחזור הביתה ולהעדיף קצת פחות כסף.

דבר נוסף שממנו נצטרך לחשוש טיפה, זה ההתלהבות שיביא איתו מאור בוזגלו, כרגע מבדיקה שלי הוא פותח על הספסל. אין לי ספק שאם הוא יעלה במחצית השנייה, כאשר אנחנו כבר יותר עייפים והמשחק עדיין יהיה פתוח. ההתלהבות של החזרה שלו, יכולה להכניס את מכבי חיפה ואת הקהל שלה חזק למשחק.זה ללא ספק מהלך שמשנה מומנטום של משחק, עם יד הלב אם יש משהו שכן גורם לפעמים אצלי לחששות אצל סלוברדה זה הקטע שהם לא מגיבים בזמן בחלק מהמקרים לדברים שקורים במחצית השנייה בזמן, הרבה פעמים קורה שהתגובה מגיעה אחרי שהנזק נעשה. מול בית"ר זה היה בולט, מול הפועל חיפה הם דווקא הגיבו בזמן, ואני מקווה שגם הפעם תיהיה תגובה.

למכבי חיפה יש ארגז כלים מרשים מבחינת סגל, ולמרות שהם במשבר כמועדון בשנים האחרונות, עדיין ברגעים של מומנטום יש להם מספיק שחקני הכרעה שיכולים לקחת נקודות.

לסיכום: היום זה 10 שנים לטור הראשון של מאמן למשחק אחד. אני מאוד מתרגש לכתוב אותו בדיוק בשבוע שאני חושב שהמועדון פורץ את תיקרת הזכוכית של "בונים משהו חדש ביחד", ועוברים ל"חוזרים להיות מועדון עם עוצמה ענקית בליגת העל".

מעכשיו המשימה תיהיה להמשיך לבנות קיר צהוב סולד אאוט של 11 אלף איש ולהמשיך להנות מהקבוצה שמשחקת את הכדורגל הכי מלהיב שהיה פה בשנים האחרונות. הגיע הזמן להרים ראש ולהגיד "אנחנו לא מועדון יותר שנמצא בטראומה, האימפריה חוזרת ובגדול ועשינו את החזרה שלנו בצניעות מעוררת כבוד"!


הניחוש במשחק האינטרקטיבי של האתר פתוח עד שעתיים לפני שריקת הפתיחה! חושב שאתה יודע איך ייגמר? כנס לנחש ותוכל לזכות בפרסים!

צילום: ניר אנשר.