"ההרצה של ערן לוי למגינים על הקו מעט חסרה לי העונה"

07/12/2017 13:17 | מאת: שלמה לוי

לאחר שתי תוצאות תיקו 1-1 חוזרת מכבי נתניה למשחק בית מול בני יהודה תל אביב שמגיעה למשחק במומנטום חיובי לאחר ניצחון 0-3 על בני סכנין ועליה עד למקום השישי, מקום אחד בלבד מאחורי מכבי נתניה.  במשך כל השבוע היו חייבים לעבוד בנתניה על הצד המנטלי, בעיקר בכל הנוגע לחזרה מהפסקת המחצית וחלוקת העבודה והכוחות במשחקים על מנת לשמור על קצב אחיד וחיובי במהלך כל 90 הדקות.

ההרכב שלי מתחיל עם השוער, כאשר בשער ימשיך דני עמוס. עמוס התחיל להציג יכולת טובה ויציבה, עליו להמשיך ולהתמיד ביכולת הזאת ולהמנע מטעויות שלשמחתנו קרו בעיקר בגביע הטוטו וזכור המשחק מול הפועל רעננה. כרגע לפי דעתי הניסיון של דני עמוס עדיף על פני גולן אלקסלסי ועל כן אני בוחר בדני עמוס כשוער ראשון.

בהגנה, בתקווה שכולם כשירים, צמד הבלמים הזרים טים הויבך וברנקו ורגוץ יחזרו לאייש את העמדות במרכז ההגנה. שניהם כבר מכירים טוב יותר אחד את השני וכולי אמונה שצמד הבלמים הזה יסדר לנו מרכז הגנה חזק עכשיו ובהמשך העונה.

המגינים יהיו צמד המגינים של העונה שעברה, ויקי כחלון מימין וקובי מור משמאל. ידוע שעמדת המגינים היא בעייתית כמעט בכל הקבוצות הישראליות ולמרות ששני השחקנים מעט חסרי ניסיון אני מאמין שהתיאום שיש לשניהם עם שאר שחקני ההרכב ובעיקר ערן לוי ודיא סבע בהתקפה יועילו גם בצד ההתקפי, בצד ההגנתי אני לא רואה הבדל מהותי בניהם לבין שני המגינים שהגיעו לקבוצה חגי גולדנברג ובן צעירי ועל כן אני הייתי ממשיך כבר מתחילת העונה עם שני המגינים הללו אלא אם הייתה אפשרות להביא מגן מוביל.

בקישור אני אשחק עם חמישה שחקנים, קשר אחורי, שני קשרי אמצע ושני קיצוניים התקפיים.

הקשר האחורי יהיה דן גלזר שמועדף על ידי על פני ניקו אולסק. ניקו אולסק לדעתי עדיין לא חזר לכושר של לפני הפציעה שעבר עונה שעברה, וחבל. גלזר מראה כיוון של שחקן מבטיח, שחקן נבחרת צעירה, וכן אפשרות לקנייה של שחקן שיוכל להישאר אצלנו עוד מספר עונות משמעותיות ולהוות חלק משמעותי מהאמצע של הקבוצה.

לפניו ישחקו עלי מוחמד ואביב אברהם, שני הקשרים הדומיננטיים שלנו העונה. עיקר העבודה שעליהם לעשות לדעתי היא לתאם ביניהם שאחד מהם ירד אחורה לחלץ כדורים ולעזור לגלזר בקישור האחורי והשני יהווה המשך התקפי וכך במשך המשחק הם יחליפו בניהם תפקידים, וכך נוכל לשמור על יותר כוח וכושר ותמיד יהיה לנו שחקן שישי בהגנה ושחקן נוסף שיגיע מקו שני בכל שלב לאמצע. ברגע ששניהם ינטוו את הכוחות שלהם בין ההגנה להתקפה אני מאמין שנוכל להחזיק מעמד בצורה המשחק לאורך זמן כולל מחצית שניה.

שני הקיצוניים ההתקפיים יהיו שני המוציאים לפועל העיקריים. בצד ימין דיא סבע שיוכל להיכנס עם רגל שמאל לאמצע, יוכל להעביר כדורים פנימה ויוכל לרוץ על הקו ביחד עם ויקי כחלון.

בצד ימין ישחק ערן לוי שכבר בעונה שעברה הביא המון מסירות לאורך הקו לקובי מור שהניבו שערים רבים, וזה מעט חסר לי העונה, ההרצה של ערן לוי למגינים על הקו, דבר שבן צעירי וחגי גולדנברג עדיין לא מוכנים ומודעים לו. לדעתי עם קובי מור ערן לוי יוכל לפנות עוד שחקן לכיוון האגף ולפנות יותר את האמצע.

החלוץ ימשיך להיות אלחסן קייטה. לדעתי כל עוד דיא סבע וערן לוי לא יהיו שניהם באמצע ויהיו בעיקר בצדדים, קייטה יוכל לפנות מקום הן לכניסות של דיא סבע והן לכניסות מקו שני של אביב אברהם ועלי מוחמד.

אביב אברהם בעיקר הבקיע שערים כאלו מקו שני לאחר פינוי האמצע הן העונה וגם בעונה שעברה, זכורים לי בעיקר שער הניצחון עונה שעברה מול הפועל רמת גן בבית וכמובן השער העונה מול הפועל באר שבע בבית, קצת יותר כניסות כאלו יהוו כוח משמעותי נוסף בצד ההתקפי.

אז לסיכום ההרכב שלי: דני עמוס; ויקי כחלון, ברנקו ורגוץ', טים הויבך, קובי מור; דן גלזר, עלי מוחמד, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי; אלחסן קייטה.

יאללה נתניה!

צילום: ניר אנשר