על הניסים ועל הנפלאות

17/12/2017 20:22 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה גברה הערב (ראשון) 0-1 על מוליכת הטבלה ואלופת המדינה הפועל ב"ש באיצטדיון היהלום משער של דידייה קוגבניה המחליף וקטעה רצף של שלושה משחקים ללא ניצחון.

נתניה הגיעה למשחק לאחר ההפסד המאכזב 2-1 בשבוע שעבר לבני יהודה בדקות הסיום וחסרה את עלי מוחמד שייעדר לארבעה עד שישה שבועות זכר הפציעה שלו מול הזהובים. ויקי כחלון הפצוע היה ביציע גם הוא. הפועל ב"ש הפסידה פעם אחת בלבד העונה בליגה, אך נחלה הפסד 1-0 מפתיע במעט למכבי ת"א בגמר גביע הטוטו ביום חמישי האחרון, במשחק שגם הוא התקיים בנתניה.

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה פתחו עם דן גלזר ואביב אברהם בהרכב, כאשר דידיידה קוגבניה ירד לספסל. נתניה פתחה עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', קובי מור, דן גלזר, ניקו אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ואלחסן קייטה.

הפועל ב"ש פתחה עם: גיא חיימוב; מתן אוחיון, חאתם עבד אלחמיד, וובה בראון,  ג'ון אוגו, מהראן ראדי, דן איינבינדר; מאור מליקסון, מיכאל אוחנה, תומאש פקהארט ובן שהר.


מחצית ראשונה:

לאחר טקס הדלקת נר שישי של חנוכה המשחק נפתח בהתלהבות רבה מצידה של נתניה, אך הפועל ב"ש היא זאת שהגיעה למצב הראשון במשחק. ברנקו ורגוץ' תיקל בחריפות במרכז המגרש וראה צהוב, גולדנברג הוסיף עבירה שזיכתה את ב"ש בכדור חופשי שהסתיים בנגיחה של וובה בראון מעשרה מטרים לידיים של עמוס שקלט בקלות.

בדקה התשיעית קובי מור תפס את מליקסון 22 מ' משערו של עמוס וראה גם הוא צהוב מהיר.

בדקה ה-11 ראדי השתחרר לבעיטה מ-30 מ' אבל בעט לא מדויק והחוצה.

כעבור דקה (12) הויבך מנקה בתוך הרחבה אבל מיד מאבד בשלומיאליות ולמזלה של נתניה ב"ש לא מדויקת ולא מנצלת מצב טוב.

בדקה ה-18 טיל אדיר של ניקו אולסק ששולח את הרגל ויורה פצצה מ-35 מ' מוצאת את חיימוב מוכן, למרות שהשוער כמעט ושומט פנימה, אך מתעשט בשנייה האחרונה.

בדקה ה-24 איינבינדר מבצע תיקול מאוחר בסמןך לרחבה הנתנייתית ורואה את הצהוב הראשון של ב"ש במשחק. בדקה ה-28 וובה בראון נכנס לפנקס גם הוא לאחר צלילה מכוונת ברחבה.

משחק הלחץ של נתניה עבד יפה מתחילת המשחק, אך חניכיו של דראפיץ' מרבים לאבד כדורים בחלק הקדמי בקלות רבה מידי.

בדקה ה-31 נתניה רצה קדימה עם דיא סבע, ערן לוי שלח כדור עומק נפלא לאלחסן קייטה שמגיע לנגיחה נפלא, אך שולח את הכדור היישר לאגרופיו המושטים של חיימוב, מצב גדול לנתניה. קייטה עדיין מחפש את השער מאז הצמד שלו מול קריית שמונה.

בדקה ה-36 התקפה טובה של נתניה, קובי מור מקבל את הכדור באגף, מעביר למרכז לערן לוי, אך הקפטן יורה לא מדויק מעל לשער.

בדקה ה-41 גלישה גדולה של גולדנברג (מהטובים בשדה) מחלצת כדור, שמגיע לקייטה שדוהר בין שלושה שחקנים של באר שבע, יחדיו עם אביב אברהם שמחזיר לחלוץ הגינאי בחזרה, אך חיימוב בולם את הבעיטה של האחרון ומציל שער בטוח.

המשחק הארגסיבי המשיך וגלזר ראה את הצהוב בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, הצהוב הרביעי של נתניה במשחק. 0-0 בהפסקה.


מחצית שנייה:

אורן ביטון נכנס בהפועל ב"ש במקומו של תומאש פקהארט עם פתיחת המחצית השנייה. ברק בכר מחפש לעשות שינוי בקבוצתו.

בדקה ה-47 התקפה גדולה של נתניה, אביב אברהם משתחרר ושולח עומק אדיר לדיא סבע שמגיע מול חיימוב והיה חייב למצוא את הרשת, אך מוצא את השוער הבאר שבעי שוב מוכן. שוב חיימוב מונע מבוכה באר שבעית. הויבך רואה את הצהוב החמישי של נתניה הערב כעבור דקה.

בדקה ה-52 מצב גדול לב"ש כשמיכאל אוחנה מרים וראדי מגיע ובדחיקה חזקה ושולח את הכדור סמוך לקורה השמאלית של עמוס.

בדקה ה-54 ב"ש יוצאת למתפרצת לאחר כדור קרן לא טוב של ערן לוי, קוי מור מאבד את הכדור, מליקסון שולח למרכז וההתקפה מסתיימת בבעיטה של ראדי לידיים של עמוס. ב"ש מנסה להשיג הכרעה בכל הכוח.

בדקה ה-60 ברק בכר עורך חילוף שני כאשר הוא מכניס את בן ביטון במקומו של חאתם אל-חמיד.

בדקה ה-65 התקפה מסוכנת של ב"ש לאחר איבוד כדור נדיר של אביב אברהם, אוחנה שולח את מליקסון באגף והאחרון בועט ליד העמוד והחוצה.

איזה מצב לנתניה בחלוף עשר דקות (75): סבע גובר בצורה מצוינת על שחקן באר שבעי ודוהר לעבר השער יחד עם אביב אברהם וערן לוי, יכול היה למצוא את ערן לוי שהיה חופשי בתוך הרחבה, אך בחר לשחרר בעיטה, שגם אותה היה חייב לשים ברשת, ושלח אותה רק החוצה. שי ברדה מבצע חילוף מיד לאחר מכן כאשר הוא מוציא את הקפטן ערן לוי, ובמקומו נכנס דידייה קוגבניה. לוי יורד לספסל עצבני, בעיקר על כל שסבע לא מסר לו.

בדקה ה-77 קוגבנייה מוצא את קייטה שעושה הטעיה אחת וממצב קשה מעביר מימין לשמאל ובועט בין שלושה שחקנים באדום, חיימוב מגיב טוב ועוצר את הבעיטה המפתיעה היטב.

בחלוף דקה (78), מצב גדול להפועל ב"ש שכמעט ומענישה את נתניה על ההחמצות. אוחנה הפעלתן עושה דאבל פס עם מליקסון, חותך את ההגנה הצהובה ויורה מתוך הרחבה החוצה.

בדקה ה-80 חילוץ כדור טוב של ניקו אולסק במרכז המגרש מגיע לדיא סבע שמחליף דאבל פס כפול נפלא עם אביב אברהם, אברהם חודר לרחבה והופך בנגיעה למרכז הרחבה לעברו של קוגבניה המחליף שיורה לרשת הגבוהה כדי לכבוש את שערו הראשון בליגת העל ולהעלות את נתניה ליתרון 0-1 מוצדק, חמש דקות בלבד אחרי שנכנס כמחליף!

ברק בכר מבצע חילוף שלישי ומכניס בדקה ה-83 את גיא מלמד במקומו של מהראן ראדי שהתעייף.

בדקה ה-85 מצב גדול נוסף לסבע. מלך שערי הליגה דוהר לעבר הרחבה אבל עם כדרור אחד מיותר מאבד את הכדור על סף ה-16.

ב"ש מחפשת את השיוויון ובדקה ה-86 אורן ביטון בועט מ-30 מ' שטוח, עמוס קולט. גיא מלמד מקבל את הכרטיס הצהוב בהתקפה לאחר מכן בעבירה על תסכול.

בדקה ה-88 חילוף שני בנתניה: אלחסן קייטה יוצא ובמקומו נכנס דודי תירם על מנת לחזק את ההגנה. השופט אוראל גרינפלד מורה על חמש דקות תוספת זמן.

בדקה ה-93 חילוף נוסף בנתניה: דיא סבע יוצא, עדן שרם נכנס, ממש כשהקבוצה של בכר מקבלת כדור חופשי שלא היה ולא נברא אחרי שהשופט פוסק שתירם ביצע עבירה על ג'ון אוגו בזמן עלייה לכדור 22 מטרים מהשער, למרות שאוגו היה זה שביצע את העבירה. מליקסון בועט, הכדור נהדף בחומה ומגיע לאיינבינדר שלאחר ערבוביה ברחבה דוחק את הכדור מרחבת החמש החוצה, איזה מזל לנתניה!

חמש דקות תוספת הזמן של גרינפלד כבר עברו, אך השופט נתן לב"ש התקפה אחרונה. האורחים שולחים כדור ארוך בניסיון אחרון לאזן את המשחק, ברנקו ורגוץ', אולי בטעות היחידה שלו במשחק נוגח לא טוב היישר לעברו של איינבינדר שממצב חופשי ברחבה יורה מעל לשער. המזל נשאר עם המכבים, 0-1 גדול בסיום.


עקב הניצחון עולה נתניה למקום הרביעי ותישאר שם אם מכבי ת"א תפסיד במשחק האחרון של המחזור מחר (שני) לבית"ר ירושלים. בשבוע הבא תצא נתניה למשחק חוץ אצל סוגרת הטבלה הפועל עכו במשחק שיתקיים בשבת ה-23 בדצמבר בשעה 16:00. עד אז, שבוע טוב!

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל ב"ש 0-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 14

תאריך ושעה: 17/12/2017 20:30

האיצטדיון: היהלום; צופים: 8000

שופט: אוראל גרינפלד

שערים לנתניה

דידייה קוגבניה80' [אביב אברהם]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
חגי גולדנברג 8
N
טים הויבך 6
N
ברנקו ורגוץ'7
N
קובי מור5.5
N
דן גלזר6
N
ניקולס אולסק7
N
אביב אברהם8
N
דיא סבע-
N
עדן שרם 93, -
N
ערן לוי6
N
דידייה קוגבניה 75, -
N
אלחסן קייטה6
N
דודי תירם 88, -

השחקן המצטיין

אביב אברהם | ציונו: 8