0-3 לנתניה בעכו, שער בכורה בליגה לעדן שרם

23/12/2017 16:01 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה גברה הערב בחוץ על הפועל עכו, נועלת הטבלה בתוצאה 0-3. למרות יכולת לא טובה במחצית הראשונה, דיא סבע היה זה ששבר את הקרח בבעיטה הראשונה של נתניה לשער. עדן שרם שפתח וערן לוי הוסיפו במחצית השנייה, כאשר דני עמוס היה עירני והצטיין בשער.

נתניה הגיעה למשחק אחרי ה 0-1 על הפועל ב"ש ביום ראשון האחרון בעוד הפועל עכו הפסידה במשחק חוץ 2-1 דרמטי לבני סכנין משני שערים בדקות הסיום. באמצע השבוע הוחזרו לקבוצה העכואית שתי נקודות מתוך הארבע שהורדו להם עד כה העונה. בעונה שעברה בליגה הלאומית דראפיץ' את ברדה לא השכילו לנצח את אלדד שביט אשר אימן אז את עירוני נשר - אז המשחקים נגד קבוצתו הסתיימו פעמיים בשיוויון 1-1, כאשר נתניה הייתה זאת שהשוותה בשני המקרים באופן דרמטי בדקה ה-90.

הפועל עכו פתחה עם: רם שטראוס, עבאדי פרחאת, מוחמדו סיסוקו, עמית ביטון, גל שיש, ברונו איבה, לוטם זינו, גבי קינקובסקי, סיראז’ נסאר, פטר אוניקאצ'י ובן אז'ובל.

מכבי נתניה עלתה עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', קובי מור, דן גלזר, ניקו אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ועדן שרם.


מחצית ראשונה:

דקה 11 - טעות גדולה של ורגוץ'. אז'ובל מסבסב אותו באין מפריע בתוך הרחבה ויכל היה להגיע למצב בעיטה, אך למזלה של נתניה החליט למסור ושלח כדור רוחב חזק מידי וללא כתובת.

בדקה ה-13 חגי גולדנברג מנסה לפרוץ באגף ונחסם ע"י גל שיש שרואה את הצהוב הראשון במשחק. את הבעיטה החופשית ערן לוי משאיר לדן גלזר, אך נתניה לא מצליחה עדיין לייצר מצב בעיטה לעבר שערו של שטראוס.
 

בדקה ה-29 עוד מצב מצוין להפועל עכו. חגי גולדנברג שוגה בסגירה ומאפשר הרמה של סיראז' נסאר לרחבה, דני עמוס יוצא היטב לכדור הגובה והודף, הכדור חוזר לעכו, אוני'צקי חותך את ההגנה של נתניה בצד הימני על הקו, עמוס יוצא פעם נוספת והודף את הסכנה עם גופו לקרן. פתיחת משחק טובה לשוער הצהוב, הרבה פחות מהחצי שעה הראשונה של ההגנה שלו.

בדקה ה-32, בניגוד למהלך המשחק נתניה עולה ליתרון: דיא סבע מקבל כדור מערן לוי, מנסה לחתוך בכוח את הגנת הפועל עכו ששוגה ומחזירה לו את הכדור, מלך השערים חותך ישירות למרכז ויורה מקרוב לרשת הגבוהה של שטראוס: 0-1 לנתניה בבעיטה הראשונה של היהלומים למסגרת למרות פתיחת משחק חלשה.

בדקה ה-40 הגנת נתניה שוב רכה אבל ורגוץ' במקום וגולש כדי להציל מצב מסוכן של אז'ובל. כעבור דקה ורגוץ' משתחרר, אך מכדרר יותר מידי בחצי המגרש של עכו, מאבד את הכדור (ספק עבירה) וחסר בהגנה בהתקפה שמסיימת בבעיטה חלשה של אוניקצ'י ממצב נוח באגף היישר לידיו של עמוס. 0-1 לא משכנע לנתניה בהפסקה.
 


מחצית שנייה:

עכו פותחת טוב. כבר בדקה הראשונה של המחצית הראשונה פרחאת הגביה לרחבה, גלזר מעד, הכדור הגיע לנסאר שבועט חלש ממצב טוב לידיו של עמוס.

בדקה ה-54 הויבך התמזמז עם הכדור וראה צהוב מיותר לאחר שנאלץ לעצור שחקן עכואי על ידי תפיסה בחולצתו. עכו יוצאת להתקפה, דני עמוס שוב עירני ובולם מצב כפול מסוכן של המארחים.

בדקה ה-58 ערן לוי משגר בעיטה לשער מ-30 מ', שטראוס מוכן ולוקח היטב.

בדקה ה-60 מצב גדול לנתניה. אביב אברהם מוכשל 25 מ' מהשער, ערן לוי בועט את הכדור החופשי חזק לפינה הימנית, שטראוס הודף טוב, הכדור מגיע לאביב אברהם שמרים ו-ורגוץ' שהיה חופשי נגח לא טוב והחוצה. איזו החמצה לבלם הקרואטי של נתניה...

נתניה התחילה להתחמם ובחלוף דקותיים (62) דן גלזר עוצר התקפה של עכו בצורה מצוינת,סבע מקבל, משאיר לאביב אברהם שמוצא את ערן לוי באגף הצורה מצוינת. הקפטן תופס את הגנת עכו לא מוכנה ושולח כדור עומק נפלא לעדן שרם שעוצר ובחצי סיבוב בועט מקרוב פנימה: שער בכורה של שרם במדי נתניה בליגת העל ו 0-2 לצהובים!
 

בדקה ה-69 פייסל מוליץ' שנכנס כמחליף בעכו מיד אחרי השער של נתניה במקומו של סיראז' נסאר שנפצע משתחרר מהויבך בניסיון שני ובועט שטוח וחלש לידיים של עמוס.

בדקה ה-70 כובש השער השני של נתניה שרם מוחלף באלחסן קייטה, חילוף ראשון של דראפיץ' את ברדה.

בדקה ה-72 מצב טוב לנתניה כאשר ערן לוי שולח כדור ארוך אחרי כדור חופשי, אלחסן קייטה מגיע, חודר לרחבה ומוסר לעברו של אביב אברהם שנחסם בזמן. הויבך עוצר את ההתקפה הבאה של עכו מיד לאחר מכן על ידי תפיסה בחולצה ולמזלו לא רואה את הצהוב השני והאדום.

בדקה ה-73 אביב אברהם מקבל את הכדור מקייטה, מתקדם לעבר השער וממצב טוב מ-20 מ' בועט חזק מעל לשער.

מרגע זה עכו החלה להפקיר את ההגנה יותר ויותר ונתניה התחילה לנצל את המרווחים הגדולים בקישור כדי לצאת להתקפות קטלניות. דני עמוס החל פעם אחר פעם להוציא כדורי שוער ארוכים עם ידו כדי לשלוח את נתהיה למתפרצות.
 

בדקה ה-81 ערן לוי מקבל כדור עומק מול השוער, אך השופט מרים את הדגל לנבדל שלא בצדק.

כעבור דקה (82) חילוץ כדור טוב של גלזר מוצא את דיא סבע ששולח את ערן לוי מול השוער, הפעם אין נבדל ולוי מגלגל פנימה כדי לכבוש את שערו החמישי העונה והשלישי של נתניה: 0-3.

בדקה ה-85 כובש השער השלישי, ערן לוי יוצא ובמקומו נכנס עדי קונסטנטינוס לבסך הכל הופעה שנייה העונה בליגה. שי ברדה משלים את מכסת החילופים בדקה ה-88 כאשר הוא מכניס את ליאונרדו ריביירו במקומו של אביב אברהם.

בדקה ה-90 קייטה נשלח לעבר הרחבה בעוד כדור מסוכן שחותך את מרבית האין הגנה של עכו, אך מכדרר יותר מידי ומאבד את ההזדמנות.

בדקה ה-91 נתניה יוצאת להתקפה מהירה, גלזר מוכשל מאחור 20 מ' מהשער, הכדור מגיע לסבע שמנצל את היתרון שקיבל מהשופט, אך בועט רק החוצה ליד הקורה.

0-3 לנתניה בסיום, תוצאה משכנעת.
 


בשבוע הבא בשבת ה- 30 בדצמבר ב 18:15 תארח נתניה את הפועל רעננה. עוד לפני כן, מחר (ראשון, 24 בדצמבר) תתקיים הגרלת סיבוב ח' בגביע המדינה בהשתתפות קבוצות ליגת העל. המשחקים יתקיימו בעוד שבועיים, ב-6 בינואר.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

הפועל עכו - מכבי נתניה 3-0

מסגרת: ליגת העל - מחזור 15

תאריך ושעה: 23/12/2017 16:00

האיצטדיון: עכו; צופים: 2200

שופט: אלי חכמון

שערים לנתניה

דיא סבע32'
עדן שרם62' [ערן לוי]
ערן לוי82' [דיא סבע]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס7
N
חגי גולדנברג 5.5
N
טים הויבך 4.5
N
ברנקו ורגוץ'6.5
N
קובי מור5
N
דן גלזר6
N
ניקולס אולסק6
N
אביב אברהם6
N
ליאונרדו ריביירו 87, -
N
דיא סבע6.5
N
ערן לוי6.5
N
עדן שרם6
N
אלחסן קייטה 70, -
N
עדי קונסטנטינוס 85, -

השחקן המצטיין

דני עמוס | ציונו: 7