כמה טוב שיש שתיים (שתיים)

30/12/2017 18:15 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה רצתה לחבר הערב ניצחון שלישי ברצף בבית מול הפועל רעננה, אך הסתפקה רק בנקודה שגם לא בטוח שהגיעה לה. סבע הוריד את נתניה למחצית ביתרון, ההגנה הצהובה חלמה ורעננה הפכה משני מצבים נייחים (63 ו 70), אך שער עצמי הזוי של אסף צור, שוערה של רעננה קבע 2-2 ונתניה עוד ניצלה בעור שיניה לאחר שחגי גולדנברג הרחיק במספרת מקו השער כעבור ארבע דקות.

ערן לוי שעליו דובר השבוע כשיר בסופו של דבר ופתח בהרכב לצידו של אלחסן קייטה שחזר ל-11 לאחר שפתח על הספסל במשחק בעכו. מכבי נתניה פתחה עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', קובי מור, דן גלזר, ניקו אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ואלחסן קייטה.

הפועל רעננה חסרה את מוחמד עלי קמארה המוצהב וג'ורדן פושה הפצוע. מנחם קורצקי פתח עם: אסף צור, עדי נמני, בן והבה, בן בנימין, עמנואל אמבולה, רועי שוקרני, אלי בבייב, נמניה ניקוליץ׳, מוחמד שכר, שמעון אבוחצירה ותומר סוויסה.


מחצית ראשונה:

מנשה משיח הוציא את המשחק לדרך, כאשר הדקות הראשונות התאפיינו בשליטה קלה של נתניה אבל ללא מצבים.

בדקה ה-25 ניקוי טוב של הויבך שולח את ערן לוי שמשאיר נפלא לקייטה שעוצר על סף הרחבה, מחזיר אחורנית ללוי שבועט לא מדויק והחוצה. מצב אמיתי ראשון במשחק.

בדקה ה-37 מצב גדול לרעננה. שכר פורץ על הקו, מטעה את הויבך ומוסר אחורנית לניקוליץ' שיורה חזק ממצב חופשי מעל לשער.

בדקה ה-44 טעות קשה של עדי נימני סמוך לקו החוץ, המגן האדום מאפשר לאביב אברהם לחטוף לו את הכדור ולשלוח את דיא סבע אלכסונית מול השער, סבע לא מתבלבל ומגלגל בין רגליו של השוער אסף צור וקובע 0-1 לנתניה. שער מספר 14 העונה לסבע ו 0-1 לנתניה במחצית למרות יכולת חלשה.


מחצית שנייה:

מצב טוב לערן לוי עם פתיחת המחצית השנייה. אלחסן קייטה נתפס 27 מ' מהשער על ידי עידו לוי, משיח שרק לכדור חופשי אותו הקפטן הצהוב שלח מעל לחומה, אך היישר לידיו של אסף צור.

בדקה ה-52 נתניה חוטפת כדור ויוצאת להתקפה, ערן לוי יכל להשאיר שחקן אחר בצהוב לבד מול השוער אבל ניסה בעיטה מ-22 מ', שוב היישר לידיו של צור.

בדקה ה-57 מסירה טובה של ערן לוי ששולח את קייטה, שמשאיר לאביב אברהם שחותך למרכז ובועט חזק לפינה השמאלית, צור הודף מצוין וסבע מועד ולא מצליח להגיע לכדור החוזר.

מצב אדיר לנתניה בדקה ה-59: ערן לוי שולח את אביב אברהם בכדור עומק מצוין, אברהם מסבסב שחקן באדום בתוך הרחבה ומפגיז מעשרה מטרים את המשקוף. החמצה גדולה של הקשר הצעיר.

וכשלא כובשים סופגים. בדקה ה-63 כדור קרן לנתניה, סוויסה מרים, גלזר והויבך כושלים בהרחקה, הכדור מטייל ברחבת החמש ללא תגובה של עמוס וקייטה שנרדם בשמירה מאפשר לעדי נימני להגיע ראשון ולדחוק מקרוב פנימה. 1-1.

בדקה ה-65 ערן לוי מוחלף ובמקומו נכנס עדן שרם.

בדקה ה-70 קובי מור רואה צהוב ורעננה מקבלת כדור חופשי, ניקוליץ' מרים מצוין ואבוחצירה נוגח מעל הויבך ששוב חולם, פנימה כדי להפוך ולקבוע מהפך: 1-2 לרעננה.  נתניה בהלם.

בדקה ה-73 ליאונרדו ריביירו מחליף את ניקו אולסק. נתניה מנסה להשוות בכל הכוח.

בדקה ה-78 ריביירו עשה חדירה יפה לרחבה, בעט לא טוב לעבר השער, אמבולה גלש להרחיק, הכדור הפשוט עלה לעברו של השוער אסף צור שניסה לתפוס, אך הפיל אותו בצורה אומללה פנימה, שער עצמי הזוי ו 2-2 ביהלום.

בדקה ה-79 אלחסן קייטה במשחק חלש יוצא, עדי קונסטנטינוס נכנס במקומו.

בדקה ה-82 התקפה גדולה של רעננה ונתניה ניצלת בעור שינייה. ניקוליץ' שוב היתל במור, שוקרני נגח לא מכוסה לבדו מול עמוס שהצליח לשפשף את הכדור בקצות אצבעותיו, הכדור ננעץ במשקוף וטייל על הקו וחגי גולדנברג הציל במספרת לפני שירדן כהן דחק פנימה. וואו.

עד לסיום לא נרשמו עוד מצבים גדולים למרות ששתי הקבוצות חיפשו את הניצחון, מלבד כדור טוב של סבע לשרם שהסתיים בגלישה טובה והרחקה של הגנת רעננה. 2-2 מאכזב בסיום.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל רעננה 2-2

מסגרת: ליגת העל - מחזור 16

תאריך ושעה: 30/12/2017 18:15

האיצטדיון: היהלום; צופים: 5600

שופט: מנשה משיח

שערים לנתניה

דיא סבע44' [אביב אברהם]
שער עצמי78'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5
N
חגי גולדנברג 7
N
טים הויבך 4
N
ברנקו ורגוץ'5.5
N
קובי מור4.5
N
דן גלזר5
N
ניקולס אולסק5.5
N
ליאונרדו ריביירו 73, -
N
אביב אברהם6
N
דיא סבע5.5
N
ערן לוי5
N
עדן שרם 65, -
N
אלחסן קייטה4.5
N
עדי קונסטנטינוס 79, -

השחקן המצטיין

חגי גולדנברג | ציונו: 7