"מנורת אזהרה: בלי הצהרה הפלייאוף העליון בסכנה"

02/01/2018 16:19 | מאת: צווות האתר

לאחר ה 2-2 מול רעננה ולפני הפועל חדרה בגביע ומכבי ת"א בליגה, צוות האתר מסכם את מה שראינו ביהלום בשבת האחרונה ומה צריך לקרות כדי שהקבוצה תשתפר בהמשך החל מהמשחקים הקרובים.

גלעד שפריר, כתב בכיר:

סיכום המשחק נגד רעננה: בשלוש מילים: לא היינו במשחק. חוסר סדר במשחק של הקבוצה, חוסר תיאום במשחק ההתקפה, גם לא היתה מספיק תנועה בלי כדור. למרות זאת יכולנו לנצח אם המשקוף של אביב היה נכנס לשער.  שוב קייטה נעלם לפרקי זמן ארוכים, מה קורה עם התיאום הזה בהתקפה והמשולש ערן-דיא-קייטה? לגבי אביב אברהם, תענוג לראות אותו, רק שיתחיל לאיים על השער בלי פחד!

מה הלאה? אנחנו עם רגל אחת בפלייאוף העליון - 8 נקודות ממקום שביעי, אמורות להספיק לפלייאוף עליון.

חדרה - הלחם האמיתי שלנו העונה, להסתער על הגביע בכל הכוח וזאת המטרה שצריכה להיות לנו כרגע. להביא את הגביע בכוח ובלי פחד. אני מאמין שאם נשחק את המשחק הרגיל שלנו, נעבור את חדרה ללא בעיות.  לקראת מכבי ת"א... כרגע הראש בחדרה. משחק לא פשוט מחכה לנו בשלישי הבא ביהלום, אבל קודם חדרה - הקרב האמיתי!


יניב איבגי, כתב בכיר:

מנורת אזהרה ענקית צריכה להדלק לצוות המיקצועי לקראת ינואר. נכון להיום כאשר קייטה בבצורת יש למכבי נתניה רק שלושה שחקנים בלבד שנותנים מספרים במגרש. אביב,סבע וערן.

בקטנה נדבר על כל אחד מהשלושה. ערן לוי  - רוב הקהל מת עליו בטירוף כי הוא האיציק זוהר ,העטר, המלך של תקופה זו, יש לו גם אופוזיציה קשה שרוצה שיעלה מהספסל, אם היה לו תחליף היה אולי הייתי מבין אותם, אבל איך אפשר להגיד לשחקן שהוא הכל על המגרש ובעיקר מנהיג לשבת בצד? איפה היינו בלי כל הבישולים והשערים שלו?

סבע - הייתה לו הזדמנות להוכיח מנהיגות שערן יצא, אבל הוא התחבא בצדדים, עושה רושם שדיע בונה רק על הנשק הקטלני שלו, שזה להעלם רוב המשחק ושיש הזדמנות אמיתית לנצל מהירות אדירה ויכולת סיום. כרגע הדברים מתחילת העונה באים לו לפעמים בקלות, כמו הגול ברעננה שכל המחצית לא זכרתי שהוא על המגרש ואז הוא היה שם לנצל את העבודה הקשה שאביב עושה בשביל הקבוצה. לדעתי בתקופות שפחות ילך לו וכן הוא יצטרך לעבוד קשה יותר על המגרש, שם הוא יקבל את הכאפה שלו, אם הוא בונה על אירופה, אז שם מעבר לים לא יקבלו את זה. כוכב לליגה שלנו ללא ספק, אי אפשר להתווכח עם מספרים, שלא יהיה ספק דיע ענק העונה. מקווה עבורו שימשיך להיות שם ברגע הנכון לתת מספרים, אם יצליח לפרגן יותר לחברים אולי גם הקבוצה תעשה קפיצת מדרגה.

על אביב אברהם אני אגיד בקצרה, עושה הכל מהכל, עובד הכי קשה במגרש, כל הקבוצה מתפנקת מהפירות שלו, המנהיג הבא של מכבי נתניה.

חוזר לתחילת הדברים שלי. מנורת אזהרה ענקית, שלושה שחקנים לא יספיקו לפלייאוף עליון. כבר כמה משחקים זה בולט, המשחק בעכו היה ברמת ליגה לאומית ובגלל זה שרם כבש. דווקא שקוגבנייה כבש ואולי יכול לחזור לתת מספרים הוא טס למכשפות. בגביע חובה לתת לקוגבנייה וריבירו לפתוח כדי בכל זאת להבין האם יש שם משהו כדי להסיק מסקנות לינואר, דווקא ריבירו בניגוד לסבע ניסה לקחת מנהיגות מול רעננה בדקות הסיום.

אם רוצים לתת הצהרה, רואקביצה חייב לנחות פה בינואר, אני מאמין שסלובו זורק מילה והוא פה וגם מתגמש כלכלית. יש פה הזדמנות ענקית להניף גביע סוף עונה, רואקביצה זה בדיוק התוסף לדלק שאנחנו צריכים עכשיו.


שלמה לוי, כתב ואיש סטטיסטיקה:

שוב הסימפטום של הקבוצה המוכשרת והלא יציבה... לאחר שני הניצחונות על האפס בפתיחת הסיבוב השני איבדה הקבוצה שוב נקודות במשחק בית מול הפועל רעננה. למרות שני השערים, שהגיעו באדיבות הגנת רעננה, החלק ההתקפי היה לא טוב. דיא סבע למעט הגול לא עשה הרבה וכנ"ל קייטה וערן לוי שאולי לא היה חייב לשים אותו בהרכב אם הוא לא בשיא הכשירות.

קייטה לא יכול לקבל כדורים באמצע. קשה לו להשתלט עליהם, הוא חייב להיות במרכז ההתקפה למעלה ולהפריע לבלמים ולגרום לפתיחת שטח באמצע לשאר השחקנים על ידי משיכת הבלמים.

השחקן המשתפר והמצטיין לדעתי ולא רק בגלל ההצלה מהקו הוא חגי גולדנברג שהתחיל להבין וליצור ולהעז יותר.

אך למרות הכל ובעקבות התוצאות בליגה, הקבוצה התרחקה עוד נקודה מהפלייאוף התחתון וכנראה תתבסס ביחד עם בני יהודה במקומות 5-6. כך מסתמן וכרגע זה מתאים לנו.

ביום שישי מצפה לנו משחק מול הפועל חדרה. מאז שנות התשעים לא פגשנו את חדרה וזהו מפגש מעניין למרות שייערך בעפולה. המשחק יהיה מוקש אך הקבוצה צריכה וחייבת לנצח , לא משנה איך, ולהעפיל לשמינית הגמר. הגביע יכול להיות מסע מהנה מבחינת הקבוצה ולהביא תוספת משמעותית לעונה.

צילום: ניר אנשר