ברגשות מעורבים

21/01/2018 22:03 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה סיימה הערב בתיקו 1-1 בחוץ מכבי פ"ת ושמרה לפחות עד משחקה של סכנין מחר מול בית"ר ירושלים על פער שש הנקודות מהמלאבסים ומקריית שמונה שבאיזור הפלייאוף התחתון.

ערן לוי וטים הויבך החולים נותרו מחוץ לסגל, כאשר עלי מוחמד עדיין פצוע. קובי מור שריצה עונש הרחקה מול מ.ס אשדוד חזר לסגל ופתח, דידייה קוגבניה שכבש צמד מול אשדוד עלה בהרכב של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה גם כן.

נתניה פתחה עם: דני עמוס, ויקי כחלון, חגי גולדנברג, ברנקו ורגוץ', קובי מור, ניקו אולסק, אביב אברהם, דידייה קוגבניה, דיא סבע, ליאנדרו ריביירו ואלחסן קייטה.

מכבי פ"ת רשמה שני ניצחונות ברצף לראשונה העונה, שתיהם בתוצאה 0-2 על קריית שמונה וסכנין. חניכיו של שרון מימר ידעה שניצחון על נתניה יצמק את הפער שלהם מהפלייאוף העליון עד לכדי שלוש נקודות בלבד. מימר חסר מספר שחקנים משמעותיים ופתח עם: יוסי גינזבורג, עודד אלקיים, תומאש סיבוק, ז’ואן מרסיאל, אורי מגבו, יובל שבתאי, רומאריו פירס, יניב בריק, מנור סולומון, לידור כהן וגרגורי טאדה.

אוהדים רבים בצהוב נשארו מחוץ למגרש עקב המחאה על מחירי הכרטיסים למשחק.


מחצית ראשונה:

עשרים שניות מהפתיחה ומכבי פ"ת כמעט עולה ליתרון. הגנת נתניה חולמת, יובל שבתאי נוגח אחורנית וגרגורי טאדה מגיע ראשון ונוגח משישה מטרים נגיחה מסוכנת לידיים של עמוס העירני שהיה צריך למתוח את איבריו.

המשחק מהיר, אך לא מדויק בדקות הראשונות. בדקה השמינית מנור סולומון מנסה בעיטה מ-25 מ' ושולח אותה מעל לשער.

נתניה ניסתה לצאת קדימה אבל פ"ת פתחה טוב יטתר. יובל שבתאי ניסה לתפוס את דני עמוס לא מוכן בדקה ה-17, אך הכדור שלו הלך לא מדויק והחוצה.

קובי מור שגרם למספר חורים באגף וגם ראה צהוב הוחלף בדקה ה-28 בדודי תירם. צהוב חמישי העונה של מור שיחמיץ את משחק הליגה בעוד שבוע מול בית"ר ירושלים. גולדנברג הוסט לעמדת המגן השמאלי. שינוי מוקדם ומוצדק של דראפיץ'.

נתניה זכתה בכדור חופשי לאחר עבירה על קייטה על סף הרחבה בדקה ה-29, סבע בעט שטוח, אבל לא מספיק חזק וגיזנבורג לקח בלי בעיה.

בדקה ה-30 סבע שלח טוב את קייטה שבועט מקרוב וגיזנבורג עוצר, אבל הקוון הרים את הדגל לנבדל של קייטה בכל מקרה.

בדקה ה-36 ורגוץ' עם חילוץ מצוין מוצא את ריביירו מצוין בחצי המגרש של פתח תקווה, ריביירו משאיר לקוגבניה שמקפיץ מצוין לרחבה בחזרה לחלוץ הגינאי שבועט מזוית קשה לרשת החיצונית. קייטה כבר המון זמן בלי שער בצהוב.

מצב אדיר לדיא סבע בדקה ה-43. מלך שערי הליגה פורץ נפלא על למעלה משלושים מטר, חודר למרכז ושולח כדור מ-17 מ' ליד העמוד. החמצה גדולה. 0-0 במחצית.
 


מחצית שנייה:

איזה מצב אדיר למכבי פ"ת בדקה ה-48. לאחר כדור חופשי, מכבי פ"ת שולחת כדור לתוך הרחבה, הגנת נתניה קפאה וגרגורי טאדה נותר לבדו מול עמוס שיצא טוב ולמזלו טאדה שלח את הכדור רק מעל לשער...

המשחק השתפר בחצי השני וסבע בפריצה טובה מסר גרוע ונתניה איבדה מצב זהב לכיבוש. משחק לא טוב של מלך שערי הליגה.

בדקה ה-57 החמצה גדולה של שבתאי. כהן מרים, קוגבניה מפספס את הנגיחה, הכדור מתגלגל לשבתאי שמחטיא משלושה מטרים מול עמוס.

בדקה ה-58 אולסק מאבד כדור ומבצע עבירה שמובילה לשני כדורים חופשיים של מכבי פ"ת, השני לאחר עבירה נוספת, הפעם של קוגבניה באגף. מכבי פ"ת לא מצליחה לנצל את שני המצבים.
 


בדקה ה-60 שוב הגנת נתניה חולמת, לידור כהן מגיע לתוך הרחבה ועמוס בולם עם גופו לקרן. מכבי פ"ת זוכה בשלושה כדורי קרן רצופים בסך הכל, מגבו שולח טיל שטוח מ-18 מ' החוצה.

בדקה ה-61 קייטה שהרבה להיתפס בנבדל יוצא, דן גלזר נכנס במקומו לחזק את מרכז השדה הצהוב.

בדקה ה-64 נתניה יוצאת להתקפה נדירה במחתית השנייה. אולסק מנסה בעיטה ממרחק, הכדור נהדף בשחקני פ"ת, מגיע לאביב אברהם שמוריד על קצה הרחבה היטב לדודי תירם שמסתובב ובבעיטת יעף שולח את הכדור בצורה נפלאה פנימה, שער גדול מרגליו של הכובש הכי לא צפוי על המגרש, 0-1 לנתניה בניגוד למהלך המשחק.
 


בדקה ה-71 תירם ואברהם מזנקים על טאדה בתוך הרחבה, אברהם מכשיל ומכבי פ"ת זוכה בפנדל. רומריו פירס שולח טיל לרשת וקובע 1-1 מוצדק בדקה ה-72.

בדקה ה-73 אולסק שולח טיל  מ 30 מ', הכדור לא מפספס בהרבה את המסגרת.

מזל גדול לנתניה בדקה ה-78, כדור עולה לרחבה, ננגח ע"י סיבוק לעבר שערו של עמוס וסולומון מקרוב דוחק החוצה משני מטרים!

בדקה ה-82 אולסק מוצא את תירם שבועט חזק מ-20 מ', הפעם לידיים של גינזבורג.

בדקה ה-84 חילוף שלישי ואחרון בנתניה: עדן שרם מחליף את ליאונרדו ריביירו.

בדקה ה-88 עדן שרם או דידייה קוגבניה היו חייבים לשים את הכדור ברשת - סבע הכניס מצוין, שרם בעט מקרוב על גופו של גינזבורג, הכדור הגיע לקוגבניה שניסה לעקוף את השוער הפתח תקוואי מקרוב, אך כשל ונתניה איבדה מצב אדיר לשער ניצחון.

המשחק המהיר נמשך ושתי קבוצות חיפשו את הניצחון אבל לא הצליחו למצוא רגל מסיימת. השופט גל ליבוביץ' הורה על ארבע דקות תוספת זמן. ממש בדקה ה-94 דיא סבע התנהל עם הכדור באגף, ביצע חדירה יפה לרחבה ושלח כדור אדיר למשקוף של גינזבורג, איזה מצב של נתניה לגנוב ניצחון. בסיום, רק 1-1.

ביום רביעי תצא נתניה למשחק באשדוד נגד מ.ס המקומית במסגרת שלב שמינית גמר גביע המדינה. במשחק הליגה הבא תארח נתניה ביום שני ה-29 לחודש את בית"ר ירושלים במשחק המרכזי של המחזור.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי פ"ת - מכבי נתניה 1-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 19

תאריך ושעה: 21/01/2018 19:00

האיצטדיון: המושבה; צופים: 1600

שופט: גל ליבוביץ'

שערים לנתניה

דודי תירם64' [אביב אברהם]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6.5
N
ויקי כחלון5
N
חגי גולדנברג 6
N
ברנקו ורגוץ'6
N
קובי מור4.5
N
דודי תירם 28, 6
N
ניקולס אולסק4
N
אביב אברהם5
N
דידייה קוגבניה5.5
N
דיא סבע4.5
N
ליאונרדו ריביירו5.5
N
עדן שרם 84, -
N
אלחסן קייטה4.5
N
דן גלזר 61, 5.5

השחקן המצטיין

דני עמוס | ציונו: 6.5