הלאה דרומה

24/01/2018 00:10 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה עומדת הערב בפני משוכה קשה בדמותה של מ.ס אשדוד בחוץ במסגרת שמינית גמר גביע המדינה. את המשחק שיחל ב 19:00 ינהל השופט איתן שמואלביץ'.

נתניה הגיעה לשמינית הגמר לאחר ה 1-4 הלא משכנע בפנדלים (2-2 ב 120 דקות) נגד הפועל חדרה מהלאומית, בעוד אשדוד העפילה על חשבונה של הפועל אשקלון עם 1-3 בהארכה.

נתניה בתקופה לא טובה ותנסה לחזור לעצמה דווקא דרך הגביע, אבל היהלומים כנראה יצטרכו להסתדר בלי ערן לוי החולה וליאונרדו רייברו הפצוע, כאשר גם אלחסן קייטה בספק. הקשר האמריקאי הצעיר ג'ייק רוזנסקי קיבל אתמול (שלישי) תעודת זהות ישראלית ובנתניה מנסים לרשום אותו בזמן למשחק באשדוד. ניקו אולסק המוצהב ייעדר ודן גלזר יחליפו. עדן שרם וגם ברק בדק בתמונת ההרכב, שעדיין קשה מאוד לקבוע בשלב זה את זהותו כמעט בכל עמדה במגרש.

אשדוד ממוקמת מתחת לקו האדום בליגה, אך לפני 11 ימים בלבד הפתיעו חניכיו של עמיר תורג'מן עם 2-2 בנתניה. נתניה הוליכה 0-1, ערן לוי החטיא מהנקודה הלבנה, אשדוד הפכה, ערן לוי החטיא שוב פנדל וקוגבניה הציל את דראפיץ' וברדה בדקה ה-87 עם שער מנבדל, שאגב גם היה בשער השיוויון של אשדוד (יעקובוביץ').

גני קינדה עשוי לקבל מנוחה, כמו גם בנצי מושל. ויקטור גנב שהורחק ב 2-2 בנתניה יחזור להרכב, לצידם של שחר פיבן, יגור פיליפנקה וככל הנראה עמית ביטון הצעיר שהגיע מהפועל עכו וכבר הספיק לכבוש העונה בליגה מול נתניה במחזור השני אי שם באוגוסט (וגם לראות את האדום).

הפרס לקבוצה המנצחת יהיה כרטיס להגרלת רבע גמר הגביע שתתקיים ביום חמישי בשעה 17:00, כאשר משחקי רבע הגמר יתקיימו בשיטת בית בחוץ עם המשחק הראשון ב 6-8 בפברואר והגומלין בין ה-27 לפברואר ל-1 במרץ. עדכונים שוטפים מהמשחק - מחר באתר הקופסא הדור הבא.

צילום: ניר אנשר