אשדוד ושבר

24/01/2018 19:58 | מאת: נוי שני

אשדוד ושבר. מכבי נתניה נכנעה הערב באשדוד 2-0 למ.ס המקומית ונפרדה מגביע המדינה. דראפיץ' וברדה פתחו עם ערן לוי ביציע למרות שהיה כשיר, דן גלזר פתח במקומו של ניקו אולסק המוצהב בקישור ודיא סבע נותר רק על הספסל. אשדוד מנגד הותירה את גדי קינדה המצוין ובנצי מושל על הספסל גם כן.

נתניה הגיעה עד הלום לאחר ה 1-4 הלא משכנע על חדרה בפנדלים (2-2 ב 120 בדקות). אשדוד גברה על אשקלון 1-3 לאחר הארכה.

דראפיץ' וברדה פתחו עם: גולן אלקסלסי, ויקי כחלון, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', בן צעירי, דן גלזר, דידייה קוגבניה, אביב אברהם, עדי קונסטנטינוס, אלחסן קייטה ועדן שרם. 

אשדוד פתחה עם: יואב ג'ראפי, טום בן זקן, ויקטור גנב, איגור פיליפנקה, שחר פיבן, אביב סלומון, יצחק אספה, דן ביטון, דין דוד, מאוריסיו ובלסינג אלקה.
 

מחצית ראשונה:

אחרי 28 דקות של שליטה כמעט מוחלטת של נתניה ולחץ טוב, אך ללא מצבים (צהוב לצעירי בדקה ה-22 לא נחשב), הרמה גדולה של ויקי כחלון מוצאת את הראש של קונסטנטינוס החופשי שנוגח מחמישה מטרים פנוי לחלוטין מעל לשער! החמצה גדולה לקשר שפתח בהרכב בסך הכל בפעם השנייה ב-21 משחקים.

בדקה ה-32 עדן שרם מנסה מזלו בבעיטה יומרנית ממרחק, אך למרות עצירה יפה של הכדור, הוא שלח את הכדור הרחק הרחק לשחקים.

בדקה ה-33 מצב ראשון לאשדוד. זה התחיל בהויבך שאיבד, צעירי כיסה והרחיק טוב, אבל קוגבניה איבד במרכז במגרש, ורגוץ' נכשל בהרחקה ואלקה נותר חופשי ובעט שטוח וחזק מ-22 מ' לידיים של אלקסלסי שעצר טוב.

איזה חוזר מזל אדיר לנתניה בדקה ה-36. הגנת אשדוד מאבדת לקוגבניה, הכדור מגיע באופן מקרי לשרם שמצליח לעבור את ג'ראפי ולכבוש, אך לרוע מזלו הכדור מקפץ על ידו והשער נפסל, במהלך בו מסתבר שהקוון אף הרים את הדגל לנבדל גבולי.

בדקה ה-45 אשדוד הייתה חייבת לעלות ליתרון. דן ביטון הרים, אספה ירד לנגיחה נמוך, אלקסלסי הדף מצוין ו-ורגוץ' הרחיק את הריבאונד מקו השער. 0-0 בהפסקה לאחר משחק חלש למרות שליטה של הצהובים. דראפיץ' את ברדה חייבים שינוי.


מחצית שנייה:

המצב הראשון בחצי השני שייך לאשדוד. קוגבניה לא שם גוף נכון, טום בן זקן מרים מהאגף ואלקה מנסה לנגוח כמעט מגובה הדשא ושולח כדור חלש החוצה.

בדקה ה-52 דן ביטון פורץ באגף ומרים נמוך למרכז, דין דוד מגיע מזוית קשה ובועט מעל לשער.

בדקה ה-53 חילוף כפוי בנתניה - ברנקו ורגוץ' שנפצע בצלעותיו מוחלף ודודי תירם נכנס במקומו. נתניה יוצאת להתקפה, קונסטנטינוס מוצא יפה את שרם שמכניס לקייטה שבועט ממצב חופשי לעבר השער, ג'ראפי הודף לקרן, אבל הקוון מרים את הדגל לנבדל של קייטה שלא היה.

בדקה ה-58 ויקי כחלון מרים מימין, שרם מגיע ובועט עם העקב מזווית קשה, החוצה.

בדקה ה-68 חילוף ראשון בנתניה: קייטה שהיה חלש מאוד יוצא, דיא סבע נכנס במקומו. אולי נתניה תתעורר?

בדקה ה-70 דווקא אז נתניה נענשת. דן ביטון מרים בקלות מהאגף ללא הפרעה מכחלון ואברהם, בלסינג אלקה מגיע ראשון לפני הויבך ודוחק פנימה: 0-1 לאשדוד.

בדקה ה-74 חילוף אחרון בנתניה: ברק בדש מחליף את עדי קונסטנטינוס. כעבור דקה חילוף גם באשדוד: גני קינדה נכנס במקומו של מבשל השער דן ביטון שנפצע.

בדקה ה-79 קוגבניה חולם, יובל יעקובוביץ' שנכנס כמחליף רבע שעה לפני כן העביר קרוס גדול לדין דוד שניצל יציאה גרועה של אלקסלי שהותיר את השער חשוף, והכדור נחת על הראש של מאוריסיו וברשת: 0-2 נוק אאוט לאשדוד.

נתניה ניסתה וניסתה אבל לא ממש הצליחה להגיע למצבים עד לסיום, תם חלום הגביע: 0-2 לאשדוד שמנצחת בבית בפעם הראשונה העונה!

ביום שני תארח נתניה את בית"ר ירושלים במסגרת המשחק המרכזי של המחזור ה-20 בליגת העל. עם יכולת כזאת הצהובים לא יגיעו רחוק.
 

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מ.ס אשדוד - מכבי נתניה 0-2

מסגרת: גביע המדינה - שמינית הגמר

תאריך ושעה: 24/01/2018 19:00

האיצטדיון: הי"א; צופים: 

שופט: איתן שמואלביץ'

שערים לנתניה

ציוני השחקנים

N
גולן אלקסלסי5
N
ויקי כחלון5.5
N
טים הויבך 4.5
N
ברנקו ורגוץ'6
N
דודי תירם 52, 4.5
N
דן גלזר5.5
N
דידייה קוגבניה3.5
N
אביב אברהם5
N
אלחסן קייטה3
N
דיא סבע 68, -
N
עדן שרם4.5
N
עדי קונסטנטינוס3
N
ברק בדש 72, -
N
בן צעירי3.5

השחקן המצטיין

אין