"הייתי משחק יותר על המהירות האדירה שיש לריביירו"

27/01/2018 16:24 | מאת: סשה רוזנבלט

מכבי נתניה פתחה את הסיבוב השני של העונה עם 2 ניצחונות רצופים ומאז היא עם רצף של 4 משחקי ליגה ללא ניצחון בהם צברה 3 נקודות בלבד מ 12 אפשריות. לקראת המשחק ביום שני הקפטן ערן לוי כשיר ויוכל לפתוח בהרכב, ברנקו ורגוץ' אשר נפצע במשחק הגביע מול אשדוד וסובל משבר בצלעות צפוי להעדר מהסגל במשחק מול בית"ר ירושלים ובשבועות הקרובים.

שוער:
דני עמוס – המשחק מול מכבי פתח תקווה היה אחד הטובים של עמוס העונה, אני מקווה שגם מול בית"ר הוא ימשיך באותו הכושר ויסייע לקבוצה לשמור על שער נקי.

הגנה:
ברנקו ורגוץ' יעדר בשבועות הקרובים על כן במרכז ההגנה צריכים לשחק טים הויבך ודודי תירם שכבש מול פתח תקווה את שער הבכורה שלו בליגת העל. ויקי כחלון צריך לפתוח באגף הימני כדי לתת יותר אופציות גם להתקפת הקבוצה והמגן השמאלי שישלים את חוליית ההגנה יהיה חגי גולדנברג.

קישור:
אמנם עלי מוחמד כבר חזר להתאמן אבל אני חושב שהמשחק מול בית"ר ירושלים הוא לא משחק שבו הוא צריך לחזור להרכב אם הוא עדיין לא כשיר לגמרי. במרכז הקישור צריכים לפתוח דן גלזר וניקו אולסק, גלזר חייב לבוא יותר לעבר ההגנה ולבקש כדורים כדי להתחיל התקפות, לא פעם הויבך או ורגוץ' מתחילים לנהל התקפה במקום שאחד הקשרים יגיע לבקש כדור על מנת להתחיל אותן. דידייה קוגבניה מציג יכולת טובה לאחרונה ועוזר לא מעט גם בהגנה בעת הצורך, הנתונים הפיזיים שלו יכולים לסייע לא מעט מול הקישור של ירושלים. הקפטן ערן לוי חזר לאימונים אחרי שישב ביציע במשחק הגביע מול אשדוד, על כן לוי חייב לפתוח בהרכב ולדעת לשים בצד את המשחק הביתי מול אשדוד בליגה. אחרי שנכנס כמחליף במשחק הגביע מול אשדוד, דיא סבע, מלך שערי הליגה צריך כמובן לפתוח בהרכב. כתבתי בעבר ואכתוב שוב, סבע חייב להפנים שבגלל תשומת הלב שהוא מקבל כעת מהקבוצה היריבה בכל משחק ועקב כך מספר שחקנים סוגרים אותו, הוא חייב להתעקש פחות על איומים על השער במצבים כאלה ולמסור יותר.


התקפה: 
אלחסן קייטה נמצא בכושר ירוד בשבועות האחרונים ואילו לאנדרו ריביירו מראה כמה כישרון יש לו ברגליים במשחקים האחרונים. צמד הבלמים של בית"ר הוא איטי ובעל משחק ראש מעולה על כן הייתי משחק יותר על המהירות האדירה שיש לריביירו ופחות על המסה ומשחק הראש של קייטה.

מצ'-אפ:  ויקי כחלון מול חן עזרא
חן עזרא מראה בשבועות האחרונים במדי בית"ר את מה שאוהדי נתניה זוכרים ממנו מהמשחקים בהם נצץ ב"קופסא". לרוב עזרא משחק באגף שמאל של קבוצתו ושם ויקי כחלון יצטרך לקחת אותו כפרויקט אישי, לנסות למנוע ממנו לקבל את הכדור בצורה חופשית ומעל הכל לא לאפשר לעזרא לעשות את הדריבלים המפורסמים שלו.

קרדיט ניר אנשר