"המשחק בקריית שמונה הוא גמר גביע עבורנו"

02/02/2018 14:12 | מאת: גלעד שפריר

לאחר הניצחון הגדול במחזור הקודם על בית"ר ירושלים ביהלום, בתוצאה 1-2, ניצחון שהחזיר הרבה אוויר לנשימה לשחקנים ולצוות המקצועי ולאחר התקופה הקשה שעברה הקבוצה, יוצאת, מכבי נתניה למשחק חוץ חשוב, במסגרת המחזור ה 21 של ליגת העל, בקריית שמונה, מול הפועל המקומית, שניצחון בו עשוי להבטיח לצהובים, את המקום בפלייאוף העליון.

הפועל קרית שמונה, תגיע למשחק לאחר ניצחון חוץ על בני סכנין בתוצאה 1-2, כשהיא מרוחקת 6 נקודות מחניכיו של סלובודאן דראפיץ ואילו מכבי נתניה, תגיע, כאמור, לאחר ניצחון בתוצאה דומה, באיצטדיון היהלום, על בית"ר ירושלים.

במשחק הצטיין, קפטן הקבוצה, ערן לוי, ששב לאחר מחלה וכבש שער מדהים מ- 35 מטרים ובישל את השער השני לטים הויבך, הבלם הגרמני, של הקבוצה.
שוער הקבוצה, דני עמוס, אף עצר פנדל, בתחילת המשחק.

מאמן הקבוצה, סלובודאן דראפיץ, אמר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, ""לפני כמה זמן כבר אמרתם שאנחנו בפלייאוף, ואנחנו עדיין לא שם. יש משחק חשוב מול ק"ש, קבוצה מצוינת שמצאה איזון ושיטה. אם נפסיד שם זה לא יהיה טוב, ומאבק הפלייאוף ייפתח מחדש. היה לנו משחק קשה מול בית"ר, קבוצה שנלחמת על אליפות, ובאנו אחרי הפסד בגביע. אמרתי לפני המשחק שבית"ר באה בהזמנה כי לא צריך לדבר על מוטיבציה. עכשיו מול ק"ש זה כאילו משחק פחות סקסי, אז נוסעים למלון ומתכוננים כמו לגמר גביע. אם מנצחים אנחנו כמעט בטוחים בפלייאוף. זה גמר הגביע שלנו. היה לנו אימון לפני ביתר שהיה הכי גרוע בשנה וחצי האחרונות – אמרתי לשי: כשהיינו בביתר היה לנו אימון איום ונורא ואז ניצחנו את מכבי ת"א 2-4. דאגתי מאוד לפני ביתר, ובסוף החבר'ה התפוצצו. הם משחקים, חדר ההלבשה הוא שלהם. הם אלה שמשחקים, הם אלה שצריכים להביא נקודות. הם צריכים להחליט אם הם רוצים לשחק מול אצטדיונים מלאים ולהשפיע על אליפות, או לשחק בפלייאוף תחתון ופתאום לקבוע מי ירד או ישאר. אני מאמין בחבורה הזאת".

ואילו חגי גולדנברג, שמוצב בעמדה שונה ממה שהוא רגיל אליה, כמגן שמאלי, אמר: "אני פה בשביל המועדון. הביאו אותי להיות מגן ימני, אבל נוצרו סיטואציות – מורחקים ופציעות אז הציבו אותי בתור מגן שמאלי. נותן את כל כולי בכל תפקיד. המשחק בק"ש לא על כל הקופה, יש מספיק נקודות גם אם ננצח וגם אם נפסיד. מגיעים לכל משחק במטרה לנצח, ככה גם מול ק"ש. נעשה את העבודה ביום שבת. גם אם נפתח פער של 9 אז יש עוד 15 בקופה. רוצים להמשיך את המומנטום שהתחלנו מול ביתר ולהמשיך באותו כיוון".

מכבי נתניה, תחסר מחר, את עלי מוחמד (חולה), ברנקו ורגוץ, ליאנדרו ריביירו ואלחסן קייטה(פצועים) ותעלה בהרכב הבא:

הרכב: דני עמוס, ויקי כחלון, דודי תירם, טים הויבך, חגי גולדנברג, ניקולס אולסק, דן גלזר, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי, דידייה קוגבניה (רמזי ספורי).