נעצרו באדום

11/02/2018 21:47 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה שטפה את המגרש במחצית הראשונה שהסתיימה ביתרון של שער אחד בלבד מול בני סכנין, אך צהוב שני גבולי ואדום של דיא סבע בדקה ה-52 טרף את הקלפים. סכנין החל לתקוף, נתניה שמרה טוב, הגיעה לעוד מספר מצבים גדולים כולל אחד על אחד של קוגבניה ומשקוף של אברהם, אבל אז הגיעה הדקה ה-89 בה ג'ורדן פושה קבע 1-1 אכזרי וחלוקת נקודות.

נתניה חסרה במשחק את ערן לוי, דודי תירם ודן גלזר המוצהבים, אבל קיבלה בחזרה את ברנקו ורגוץ' ועלי מוחמד על הספסל. הראשון נעדר שלושה משחקים, השני למעלה מחודשיים. ליאונרדו ריביירו חזר גם הוא מפציעה ופתח על הספסל, אלחסן קייטה קיבל את חולצת ההרכב, כאשר קובי מור פתח יחדיו עם הויבך, דין מימוני וחגי גולדנברג בהגנה.

בני סכנין מנגד הגיעה בלחץ גדול ולאחר שלושה הפסדים רצופים וארבעה אם סופרים את ההדחה לנס ציונה בגביע המדינה. טל בנין, אקס נתניה, נואש לנקודות.

דראפיץ' וברדה פתחו עם: דני עמוס, קובי מור, טים הויבך, דין מימוני, חגי גולדנברג, ניקו אולסק, אביב אברהם, דידייה קוגבניה, רמזי ספורי, דיא סבע ואלחסן קייטה.
סכנין פתחה עם: מחמוד קנדיל, עלי עותמאן, עלאא אבו סלאח, אברהם פאס, וונדרסון, חאלד חלאילה, עטאא ג'אבר, אנטוני מרשיץ’, פיראס מוגרבי ,יובל אבידור וג'ורדן פושה.


מחצית ראשונה:

כבר בדקה השלישית אביב אברהם שלח כדור טוב לקייטה שמזווית קשה ניסה לטווח את השער של קנדיל שירד היטב וקלט את הכדור. בדקה השביעית נתניה הניעה כדור היטב, קייטה השאיר לסבע שראה את גולדנברג פותח באגף, החליט לדהור לעבר המרכז ובעט שטוח ליד הקורה והחוצה.

סכנין יוצאת להתקפה מצוינת בדקה השמינית, מוגרבי שולח רוחב מצוין ופושה מדלג מעל הכדור מתוך רחבת החמש ומפספס מצב טוב להעלות את האורחת ליתרון.

בדקה ה-15 סכנין יוצאת למתפרצת נוספת, מוגרבי שוב חופשי באגף השמאלי, מוסר למרכז לפושה אבל הויבך מכסה נפלא ונתניה יוצאת למתפרצת - סבע משאיר לרמזי ספורי שבועט שטוח וחזק לפינה מ-20 מ', קנדיל הודף לקרן.

נתניה מפעילה לחץ כבד, סבע מנסה להכניס את גולדנברג אבל הגנת סכנין קוראת את המסירה. בדקה ה-18 חסימה של קוגבניה מסתיימת בכדור טועה שמגיע לקייטה שיכל למסור לשני שחקנים אחרים, הלך על בעיטה מ-22 מ' אבל שלח כדור לא מדויק החוצה.

בדקה ה-21 דיא סבע צולל ברחבה ורואה צהוב על התחזות מהשופט גל ליבוביץ'. בדקה ה-25 קייטה נכנס לפנקס גם הוא אחרי הרמת רגל גבוהה ומאוחרת על שחקן אורח.

בדקה ה-26 הלחץ של נתניה נושא פרי: חוסאם אבו סלאח שוגה בהחזרת כדור לקנדיל, דיא סבע חוטף בקלות, עובר את קנדיל ומגלגל פנימה: 0-1 לנתניה!
 


בדקה ה-38 מצב מסוכן לסכנין - שוב מוגרבי עושה בלאגן באגף, משאיר לפושה, הויבך במקום ומרחיק מתוך רחבת החמש.

בדקה ה-42 רמזי ספורי נתפס בחולצה בזמן הגבהה באופן ברור, ליבוביץ' לא שורק. סכנין יוצאת להתקפה מהירה, עמוס מקדים את אבידור וקולט טוב. במחצית: רק 0-1 לנתניה.
 מחצית שנייה:

בדקה ה-47 בעיטה חופשית של סבע נהדפת בחומה, מגיעה אליו בחזרה, סבע משאיר לרמזי ספורי שמחזיר נפלא למלך השערים לתוך הרחבה, אך סבע בועט חלש עם הפאלש היישר לידיים של קנדיל.

בדקה ה-51 טל בנין מבצע חילוף ראשון בבני סכנין: חאלד חאליילה הקשר האחורי יוצא ושלומי אזולאי, חלוץ נוסף, נכנס.

בדקה ה-52 הלם ביהלום: נתניה יוצאת להתקפה, דיא סבע ספק גולש לעברו של מרשיץ גלישה טיפה מאוחרת ורואה צהוב שני ואדום לאחר בלאגן במרכז המגרש. החמרה של השופט גל ליבוביץ' מותירה את נתניה בעשרה שחקנים.
 


אביב אברהם רואה צהוב כעבור שתי דקות על דיבורים מיותרים, פחות מדקה אחרי שג'ורדן פושה רואה צהוב גם הוא.

בדקה ה-55 אבידוק מקבל כדור רוחב ובועט דרדלה החוצה ממצב חופשי! מצב אדיר לסכנין להשוות.

בדקה ה-58 אביב אברהם פורץ ושולח כדור אדיר מ-20 מ' למשקוף של קנדיל. איזה מצב לנתניה...

טל בנין הולך על כל הקופה ומכניס בדקה ה-59 את עמראן אלקרנאווי שכבר כבש מול נתניה במדי הפועל עכו בתחילת העונה. עלי עותמאן יוצא.

בדקה ה-62 גם חגי גולדנברג נכנס לפנקס לאחר שצלל בין שני שחקנים של סכנין ברחבה.

בדקה ה-63 עלי מוחמד חוזר למגרשים לאחר למעלה מחודשיים, כאשר הוא מחליף את אלחסן קייטה!


בדקה ה-66 כדור גדול של אביב אברהם שמכניס את דידייה קוגבנייה לבדו מול קנדיל, אך קוגבנייה בועט על רגלו של השוער האורח שמציל שער, הכדור החוזר מגיע לקוגבניה שבועט מזווית קשה החוצה. המצב הטוב ביותר של נתניה במשחק!

טל בנין מבצע חילוף התקפי נוסף בדקה ה-66 כשהוא מכניס את עידן שמש במקומו של עטאא ג'אבר.

בדקה ה-68 רמזי ספורי מתפנה לבעיטה, אך שולח את הכדור ממרחק מעל השער. זאת הייתה הפעולה האחרונה של ספורי במשחק - כעבור דקה הוא מוחלף בג'ייק רוזנסקי.
 


בדקה ה-73 מצב טוב לסכנין: אבידור מרים, שמש ממצב נבדל בועט טוב בעקב, עמוס מציל נפלא והקוון בכל מקרה הרים את הדגל.

בדקה ה-77 פריצה של סכנין, עמראן אלקרנאווי מנסה את מזלו מ-25 מ' אבל שולח את הכדור מעל לשער. בדקה ה-82 אלקרנאווי מקבל כדור מצוין ממוגרבי במרכז ויורה כדור שחולף בקצת מעל לשער של עמוס.

בדקה ה-84 נתניה מבצעת חילוף שלישי ואחרון: ליאונרדו ריביירו שחזר מפציעה נכנס, אביב אברהם יוצא.

בדקה ה-86 מצב אדיר לסכנין: אלקרנאווי מרים, עידן שמש בועט מספרת מצוינת לדני עמוס הודף בקצות האצבעות לקורה!

בחלוף דקה נתניה יוצאת להתקפה, רוזנסקי מוצא עצמו בעמדת בעיטה ובועט חזק מ-18 מ', קנדיל הודף.
 


בדקה ה-89 הרחקה לא טובה של קובי מור מגיעה בחזרה להתקפת סכנין, מור לא קיים באגף ואלקרנאווי משחיל נפלא לג'ורדן פושה שבועט בין מפריע פנימה: 1-1 אכזרי.

בתוספת הזמן בדקה ה-92 ניקו אולסק לוקח על עצמו כדור חופשי ושולח אותו קרוב קרוב לחיבורים, אבל החוצה. בסיום: 1-1 מאכזב.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - בני סכנין 1-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 22

תאריך ושעה: 11/02/2018 19:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 5000

שופט: גל ליבוביץ'

שערים לנתניה

דיא סבע26'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
קובי מור3
N
טים הויבך 7.5
N
חגי גולדנברג 6
N
ניקולס אולסק5.5
N
אביב אברהם6
N
ליאונרדו ריביירו 84, -
N
דידייה קוגבניה5.5
N
רמזי ספורי5.5
N
ג'ייק רוזנסקי 67, -
N
דיא סבע5.5
N
אלחסן קייטה5
N
עלי מוחמד 63, 6

השחקן המצטיין

טים הויבך | ציונו: 7.5