"כחלון צריך לנצל את ההמולה סביבו של שיימן"

16/02/2018 20:23 | מאת: סשה רוזנבלט

מכבי נתניה יוצאת ל"סמי עופר" במסגרת המחזור ה-23 של העונה לאחר התיקו הביתי מול בני סכנין. ערן לוי יחזור לסגל לאחר ריצוי הרחקה בשל צבירת 5 כרטיסים צהובים ואילו דיא סבע יעדר ממנו לאחר ההרחקה מול בני סכנין. בסיבוב הקודם ב"יהלום" מכבי נתניה הייתה זו שהנחילה להפועל חיפה את הפסד הבכורה שלה בעונה זו. 
 
שוער:
דני עמוס – בשבועות האחרונים עמוס מראה יכולת טובה מאוד אשר סייעה לקבוצה להשיג לא מעט נקודות, עמוס יצטרך להתמודד מול החוד של ניר קלינגר אותו לא פגש בסיבוב הראשון כיוון שהורחק במשחק מול בני סכנין.
 


הגנה:
במשחקים האחרונים טים הויבך חזר לכושר של תחילת העונה ואף קינח בשער מול בית"ר ירושלים על כן הוא צריך לפתוח כמובן במרכז ההגנה של נתניה. ברנקו ורגוץ' חזר להתאמן ואף היה חלק מהסגל מול סכנין, על כן הוא צריך לפתוח לצידו של הויבך ולשוב להיות הצמד שהשלים האחד את השני טוב כל כך בתחילת העונה. ויקי כחלון גם כן כשיר ועל כן צריך לפתוח בעמדת המגן הימני על מנת לתת עוד אופציה התקפית לנתניה, בסיבוב הקודם היה זה כחלון אשר בישל לאביב אברהם את השער השני לזכות נתניה. חגי גולדנברג צריך לפתוח בעמדת המגן השמאלי ולהשלים את רביעיית ההגנה של נתניה, בעיניי זו הרביעייה הכי טובה שיש לנתניה מבחינת תיאום הגנתי וגם תמיכה התקפתית בעת הצורך.
 


קישור:
היה כיף לראות את עלי מוחמד חוזר אל כר הדשא מול סכנין, ביום ראשון במשחק החשוב מול הפועל חיפה הוא צריך לחזור להרכב כאשר לצידו צריך לפתוח ניקו אולסק. שניהם חייבים להיות החוליה המקשרת בין הגנת נתניה לבין הקישור ההתקפי, לנסות לאיים על השער אך לא לעשות דריבלים מיותרים במרכז המגרש. דידייה קוגבנייה מראה בשבועות האחרונים את היכולת הכי טובה שלו מאז שהוא בנתניה, כאשר הוא עוזר להגנה והקישור לא פחות מאשר להתקפה ויש לו חלק לא קטן בהתייצבות הקבוצה. קוגבנייה צריך לשחק טיפה לפני מוחמד ואולסק לסייע להם בקישור ההגנתי אבל גם להצטרף להתקפה כפי שעשה זאת לא מעט במהלך העונה. בקישור ההתקפי צריך לפתוח אביב אברהם אשר רק המשקוף מנע ממנו שער מול סכנין, לצידו צריך לפתוח כמובן הקפטן ערן לוי אשר יחזור לסגל. בהעדרו של סבע יהיה על לוי לנסות לאיים טיפה יותר על שער היריבה, כיוון שכל הליגה מודעת ליכולות של לוי והוא כנראה יזכה לשמירה הדוקה ואולי אף כפולה זה עשוי לאפשר לו למצוא את שחקני נתניה פנויים במרכז הרחבה החיפאית.
 

התקפה: 
אלחסן קייטה של היום לא מזכיר את היכולת של תחילת העונה, אך ראיתי לא מעט דברים טובים ממנו במשחק מול סכנין. קייטה צריך לפתוח בהתקפת הקבוצה מול הפועל חיפה, מלבד איומים על שערו של ארנסט שטקוס יהיה עליו לשחק לא מעט עם הגב לשער החיפאי ולנסות למסור כדורים לשחקנים שיצטרפו לגל השני של ההתקפה.
 


מצ'-אפ: ויקי כחלון מול שמואל שיימן
בסיבוב הקודם בחרתי בחלק במפגש בין המגן השמאלי של נתניה והמגן הימני של חיפה, הפעם אני בוחר בצד המקבל של כר הדשא. כתבתי לא מעט על ההצטרפות של ויקי כחלון להתקפה אשר מתבטאת בלא פחות משלושה בישולים עד כה. במהלך הימים האחרונים דובר לא מעט על כך ששיימן סיכם לכאורה בהפועל באר שבע לעונות הבאות, לא בטוח עד כמה ההמולה סביב עתידו של שיימן תורמת לריכוז שלו ואת זה בדיוק כחלון צריך לנצל. על ויקי להצטרף כמה שיותר להתקפת נתניה לנסות לנצל את המצב הזה של שיימן, ככל שהוא יתקוף יותר, כך שיימן יסייע פחות להתקפה של קבוצתו.

צילום: ניר אנשר