לשבור את הסטטיסטיקה

17/02/2018 21:37 | מאת: נוי שני

מחזור 23: מכבי נתניה יוצאת ל"סמי עופר" בו לא ניצחו היהלומים מעולם למשחק קשה ראש בראש נגד הפועל חיפה מהמקום הרביעי. דיא סבע המורחק ייעדר, ערן לוי חוזר להרכב; כחלון עשוי לפתוח בצד שמאל, מוחמד יחכה על הספסל.

לאחר ה 1-1 המאכזב לבני סכנין בראשון שעבר, בפני מכבי נתניה עומדת משוכה לא פשוטה בדמותה של הפועל חיפה, במשחק שייערך מחר (ראשון) ב 20:30 ב"סמי עופר". נתניה מעולם לא ניצחה באיצטדיון החיפאי החדש ותנסה לשבור את הסטטיסטיקה ולעשות 'היסטוריה' קטנה. אם הצהובים יצליחו זה יהיה ניצחון שני העונה על הפועל חיפה שהפסידה עד כה רק לנתניה ולבית"ר ירושלים. את המשחק ינהל השופט יגאל פריד.

קל זה לא יהיה. נתניה תחסר את מלך שערי הליגה דיא סבע שהורחק באופן מעורר מחלוקת מול סכנין לאחר שכבש את שער היתרון של היהלומים. קובי מור שפתח בעמדת המגן השמאלי צפוי לחזור לספסל ומי שיאייש את העמדה הזאת יהיה ככל הנראה דווקא ויקי כחלון, כשחגי גולדנברג יפתח באגף הימני. ברנקו ורגוץ' ששבר את ידו לפני שלושה שבועות במשחק הגביע באשדוד יפתח לראשונה מאז אותה פציעה בהרכב.

עלי מוחמד כשיר ואף נכנס כמחליף להופעת בכורה מזה חודשיים בשבוע שעבר, אך בשל הרצון לשתפו בהדרגה הוא צפוי לפתוח שוב על הספסל. כאשר אולסק ואביב אברהם יאיישו את הקישור של נתניה לצידו של ערן לוי. רמזי צפוי ודיידיה קוגבניה צפויים להמשיך לקבל את האשראי, כאשר עדיין יש התלבטות בין ליאונרדו ריביירו לבינו של אלחסן קייטה שהראה סוג של תקווה מחודשת מול סכנין, למרות שלא מצא את הרשת מאז המחזור השמיני.

דראפיץ' וברדה צפויים לפתוח עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', ויקי כחלון, ניקו אולסק, אביב אברהם, דידייה קוגבניה, ערן לוי, רמזי ספורי וליאנדרו ריביירו (אלחסן קייטה).

בהפועל חיפה הבלם רומני המצוין גבריאל תמאש חוזר להרכז לאחר שריצה עונש הרחקה עקב חמישה צהובים. סיוסטד השבדי חוזר להרכב גם הוא, אבל מי שיישאר על הספסל הוא שמואל שיימן שסיכם בהפועל ב"ש והכעיס את החיפאים. במקומו יפתח חיים מגרלשווילי.

נתניה נמצאת שבע נקודות מהפועל חיפה וניצחון צהוב יפתח מחדש את המאבק על המקום הרביעי.

ניר קלינגר ינסה כמובן למנוע כזה מצב ועשוי לעלות עם ה-11 הבאים: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, חיים מגרלשווילי, רוסלן ברסקי, רסמוס סיוסטד, ראדו גינסארי, גילי ורמוט, עדן בן בסט ואלון תורג'מן.

הפועל חיפה אף נרתמה למען הצלת חייו של דוד ג'ורג'י, אוהד נתניה ובמשחק מחר תהיה תיבת התרמה להצלת חייו של דויד, מהלך שנתמך גם על ידי הנהלת הקבוצה הביתית.