תקלה בדרך - טור דעה

19/02/2018 23:02 | מאת: רועי אלגרבלי

מכבי נתניה הציגה את אחד ממשחקיה החלשים ביותר העונה אתמול (ראשון), אם לא החלש שבהם וירדה מנוצחת 2-0 בסמי עופר נגד הפועל חיפה. סלובודאן דראפיץ' ניסה הרכב ללא חלוץ טבעי ועם מספר שינויים שלא צלחו ונתניה כלל לא הייתה במגרש עד לדקה ה-72 בא נכנס ברק בדש, אך גם החילוף הזה לא שינה לבסוף את התוצאה. רועי אלגרבלי מסכם את ההופעה בצהוב.

בהרכב של דראפיץ' היו כמה וכמה בעיות לדעתי:

1. ויקי בשמאל וחגי בימין – ויקי כחלון לא שחקן שצריך לשחק כמגן שמאלי (וראו את זה בחצי השני כשעבר לצד ימין ושיחק יותר טוב). חגי היה צריך לפתוח כמגן שמאלי, במיוחד ששיחק בעמדה זו בתקופה האחרונה, הוא שחקן עם ניסיון. ויקי בצד ימין היה יכול לעשות יותר צרות להגנת היריב.

2. דידייה כקשר – קוגבניה, לדעתי, צריך לשחק רק כשחקן התקפה, כי כשהוא משחק בקישור הוא לא מורגש ולכן במשחק הזה היה צריך לעלות עם דן גלזר ולנסות לשלוט יותר בקישור.

3. ערן לוי כחלוץ – ערן לוי שחקן שלא צריך להיות בעמדת החלוץ, כי זה לא שחקן שייעשה לחץ או ייתן ספרינטים, על כל המגרש פתאום – ערן צריך לשחק כמו תמיד עם הפנים לשער, כשהוא מגיח מאחור ויכול לחלק את הכדורים הגאוניים שלו ואו לבעוט לשער עם עוצמה ודיוק, כפי שהוא יודע ולכן, היה צריך במשחק הזה לעלות עם קייטה/בדש, במקום ספורי וככה היית מרוויח גם חלוץ וגם את ערן.

בחצי הראשון שיחקנו כאילו שזה משחק ראשון ביחד , אפילו הדברים הפשוטים ביותר לא הלכו – בפתיחת החצי השני, היכולת קצת עלתה והיה נראה שיכול להיות שנצליח לצאת מזה, אבל אז הגיע הגול השני שגמר את המשחק. בדקה ה 72, נכנס חלוץ, ברק בדש, שרשם מספר החמצות, שנכון שיכל לצאת מזה גולים אבל במשחקים הבאים צריך לתת לבדש לפתוח, בגלל הרצון והתשוקה מצד אחד והיכולת לספק איומים לשער היריב ואם יקבל יותר דקות יגיעו גם הגולים, לדעתי, הוא עדיף על קייטה.

למרות ההפסד ולמרות שברוב המשחק נראינו פחות טוב, צריך להסתכל על העונה הזו כעונה גדולה, כיוון שבמבט לאחור, הצלחנו להעמיד קבוצה על הרגליים והצלחנו להפתיע את עצמנו, שכן לא חשבנו שנמצא את עצמנו בפלייאוף העליון בתחילת העונה.

בשבת הקרובה נתארח שוב בסמי עופר למפגש נגד מכבי חיפה שממוקמת במקום העשירי בטבלה. המשחק הזה לא יהיה משחק קל. נכון, למרות שמסתכלים על זה חיפה מאכזבת עד עכשיו, אבל לאחרונה חל שיפור במשחק שלהם ומתחילים להצדיק את הציפיות מהם. זה יהיה מבחן קשה עבורנו, במיוחד שאם נעבור אותו נבטיח סופית את השתתפותנו בפלייאוף העליון. בשבת נחסר את חגי גולדנברג עקב צהובים ונקבל בחזרה את מלך שערי הליגה, דיא סבע, כלי חשוב שיעזור לנו במשימה נגד הירוקים.

יאללה נתניה!