ברוך בואך

24/02/2018 20:56 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה הבטיחה הערב את מקומה בפלייאוף העליון לאחר ניצחון 1-2 מצוין בסמי עופר על מכבי חיפה. עומרי בן הרוש העלה את הירוקים ליתרון בדקה ה-22 לאחר שליטה של מכבי חיפה בפתיחה, אך מהלך גדול של ערן לוי הסתיים בבישול מצוין של יונס מלדה בן ה-18, שבהופעת בכורה בקבוצה הבוגרת דהר לתוך הרחבה והשאיר לויקי כחלון רק לסיים מול שער חשוף. כעבור פחות מעשר דקות עוד מהלך טוב של לוי וכחלון הוביל לפנדל אותו תרגם הקפטן לשער ומהפך שנשמר עד לסיום.

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה הפתיעו ופתחו עם יונס מלדה מקבוצת הנוער, לו הייתה זאת הופעת בכורה בקבוצה הבוגרת בליגת העל. דיא סבע חזר להרכב לאחר שריצה עונש הרחקה במחזור הקודם ואילו חגי גולדנברג היה מושעה עקב חמישה צהובים. עלי מוחמד פתח לראשונה בהרכב מזה חודשיים וחצי (מחזור 13).

מכבי נתניה פתחה עם: דני עמוס, ויקי כחלון, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', קובי מור, ניקולס אולסק, דן גלזר, עלי מוחמד, דיא סבע, ערן לוי ויונס מלדה.

פרד רוטן ומכבי חיפה פתחו עם: עומרי גלזר, רז מאיר, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, עומרי בן הרוש, גל אלברמן, רועי קהת, שלומי אזולאי, סינטהיו סלליך, ניקיטה רוקאביצה וקלאוס.


מחצית ראשונה:

מכבי חיפה נכנסה למשחק יותר טוב. בדקה ה-13 בעיטה חופשית אדירה של שלומי אזולאי מוצאת את המשקוף, הכדור נוחת על הרגע של קלאוס שמקרוב בועט חזק ודני עמוס הודף נפלא באינסטינק מצוין.

בדקה ה-17 מהלך אדיר של מלדה שחותך מהאגף לתוך הרחבה ובועט חזק, כדור שחומק קרוב קרוב לעמוד של גלזר.

חיפה המשיכה להיות מסוכנת ובדקה ה-18 עומרי בן הרוש עלה מצוין לכדור קרן קצר ונגח מצוין כדור ששיפשף ראש צהוב והתגלגל על פי השער לקרן נוספת. ההתקפה הירוקה נמשכה - סלליך הגביה נפלא, רוקאביצה הגיע ראשון ונגח היטב, עמוס התעופף נפלא והדף לקרן נוספת.

בדקה ה-21 שלומי אזולאי בועט בעיטה מפתיעה לעבר החיבור, עמוס לא נוגע ננעץ במשקוף והחוצה, אך הקוון מורה קרן. שלומי אזולאי מרים, גלזר והמגנים בצהוב מפספסים, קלאוס מגיע ראשון אך מחטיא, אבל בן הרוש מגיע בתזמון מצוין ויורה מקרוב לרשת הגבוהה פנימה: 0-1 מוצדק לחיפה בדקה ה-22.

דקה 25: ערן לוי מכניס נפלא ליונס מלדה שחודר נפלא לרחבה, מנער בלי עבירה היטב שני שחקנים בירוק ומול גלזר משאיר לכחלון שבועט מול השער החשוף פנימה: 1-1! מהלך אדיר של החלוץ הצעיר.

בדקה ה-34 הגיע המהפך: גלזר שולח את ויקי כחלון למתפרצת, כחלון מרים מצוין מהאגף, ערן לוי עוצר על החזקה ויורה טיל שנהדף בידו של בן הרוש ובר נתן מורה על הנקודה הלבנה. לוקח לוקח על עצמו את הבעיטה ובקור רוח יורה פנימה: 1-2 לנתניה ומהפך.
 


בדקה ה-36 חיפה כמעט משיגה שוויון מהיר. סלליך מרים, בלאגן בהגנת נתניה, רוקאביצה מגיע מול עמוס שיוצא היטב ובולם את הבעיטה וברנקו ורגוץ' מרחיק מקו השער.

דקה 45 עמוס שומט כדור פשוט ו-ורגוץ' מרחיק כדור שהיה כביכול אמור להיקלט בפעם השנייה על ידי השוער הצהוב ולאחר מכן השניים מחליפים מהלומות פומביות - רגע מביך ומביש ממש על השריקה למחצית. 
 

מחצית שנייה:

בדקה ה-55 ערן לוי איבד כדור ותפס שחקן חיפאי בזמן התקפה של נתניה וראה צהוב.

בדקה ה-58 התקפה יפה של נתניה מסתיימת בבעיטה חלשה של סבע ממצב טוב והכדור נהדף לקרן. סבע היה חייב לפרגן לאחד החברים בצהוב.

בדקה ה-61 גלזר במשחק מצוין חוטף שוב, שולח את דיא סבע שדוהר לעבר השער ויורה מ-20 מ' טיפה טיפה מעל המסגרת.

בדקה ה-72 חילוף ראשון של נתניה כשדידייה קוגבניה מחליף את מלדה, איש המשחק.

בדקה ה-76 מצב טוב לחיפה: רז מאיר מרים נפלא ללא הפרעה מהאגף ועומר דמארי שנכנס כמחליף נוגח בחוזקה וסוחט הדיפה מצוינת מדני עמוס.

בדקה ה-80 אביב אברהם מחליף את עלי מוחמד שנפצע שתי דקות קודם לכן.

בדקה ה-89 חילוף אחרון בשורות הצהובים: ערן לוי יוצא ואלחסן קייטה נכנס.

בדקה ה-90 מסירת עומק גדולה של קייטה שולחת את קוגבניה לתוך הרחבה, אבל החלוץ הטוגולזי לא מצליח להשתחרר לבעיטה טובה, בועט על מגן בירוק והמצב האדיר הולך לתמיון כשהגנת חיפה מרחיקה והכדור מגיע לאביב אברהם שיורה גבוה מעל השער.

בדקה 91 קאיו המחליף מרים נפלא אופיר מזרחי נוגח ממצב חופשי מרחבת החמש מעל לשער, מצב אדיר לחיפה להשיג שיוויון ומזל גדול לנתניה! דני עמוס מקבל צהוב על בזבוז זמן לאחר מכן ובחלוף חמש דקות תוספת זמן השופט דניאל בר נתן שורק לסיום: 1-2 לנתניה בסיום, ניצחון שמבטיח פלייאוף עליון.

במחזור הבא במשחק הבית האחרון של הליגה הסדירה תארח נתניה את הפועל אשקלון בשבת, ה-3 במרץ בשעה 18:10.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי חיפה - מכבי נתניה 2-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 24

תאריך ושעה: 24/02/2018 18:15

האיצטדיון: סמי עופר; צופים: 14000

שופט: דניאל בר נתן

שערים לנתניה

ויקי כחלון25' [יונס מלדה]
ערן לוי34'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6.5
N
ויקי כחלון6.5
N
טים הויבך 6
N
ברנקו ורגוץ'6.5
N
קובי מור4.5
N
ניקולס אולסק7
N
דן גלזר6.5
N
עלי מוחמד6
N
אביב אברהם 80, -
N
דיא סבע5.5
N
ערן לוי6.5
N
אלחסן קייטה 89, -
N
יונס מלדה7.5
N
דידייה קוגבניה 72, -

השחקן המצטיין

יונס מלדה | ציונו: 7.5