עם הפנים למעלה או לים?

01/03/2018 21:31 | מאת: שלמה לוי

ביום שבת תשחק מכבי נתניה מול הפועל אשקלון במסגרת המחזור ה 25 של הליגה הסדירה. המשחק מול מגיע לאחר הניצחון הנפלא מול מכבי חיפה והבטחת הפלייאוף העליון, וכאן מתחיל המבחן האמיתי של העונה - האם נהייה עוד קבוצה שמשיגה את המטרה שלה ו"הולכת לים" או שמה קבוצה שנותנת פייט ומנסה להתקדם הלאה במעלה הטבלה? שלמה לוי מנתח.

על פי דעתי עלינו להמשיך בהרכב חזק מספיק על מנת להגיע למשחק מול בני יהודה שהכל תלוי בנו לגבי המיקום שלנו בליגה וכן לנסות לצמצם בעזרת מכבי חיפה את הפער מהפועל חיפה והמקום הרביעי בטבלה שבסיטואציה מסויימת יכול להביא את הכרטיס לגביע אירופה בעונה הבאה.

בשער ימשיך לעמוד דני עמוס שממשיך לשמור על יכולת טובה ולמנוע שערים, הבעיה היחידה שכל משחק ההגנה מביא שער לקבוצה היריבה ומול אשקלון חייב להגיע השלב שבו אנחנו שומרים שוב על שער נקי לאחר הרבה משחקים שלא עשינו זאת.

בהגנה ימשיך צמד הבלמים הזרים טים הויבך החכם וברנקו ורגוץ הלוחם. ככל שהעונה התקדמה התיאום ביניהם השתפר וכשאחד יוצא קדימה השני מחפה עליו מאחור.

בצדדים אנו נמשיך עם חילופי המגנים בצד שמאל. כרגע אין לנו מנוס מלשים את חגי גולדנברג בצד שמאל, בעיקר מכיוון שבצד ימין יש את ויקי כחלון שמול הקבוצות בדרג הביניים ומטה של הליגה משחק טוב מאוד. ההתלבטות עם כחלון תהייה בפלייאוף העליון מול היריבות החזקות יותר שאז נצטרך לחשוב יותר מי ישחק ואיפה.

בקישור המרכזי יש מקום לשלושה שחקנים ולפחות ארבעה שנלחמים על המיקום באמצע. לדעתי עם כל הרצון וההערכה לאביב אברהם ההופעות של ניקו אולסק ודן גלזר היו טובות במשחקים האחרונים והם יישארו במרכז. יחד איתם ישחק עלי מוחמד שמביא כוח נוסף באמצע ומושך שחקנים אליו ובכך משחרר את ערן לוי בעיקר.

ערן לוי ימשיך להוות את הברומטר מאחרוי החלוצים ודיא סבע ישחק את השחקן החופשי מבחינתי, כשהם משנים מקומות כל פעם. יונס מלדה, אם הוא לא עייף ממשחק הנוער באמצע השבוע, ימשיך להביא את המהירות הנוספת בהתקפה. מגיע לו לאחר המשחק מול מכבי חיפה. בנוסף, במשך המשחק לדעתי מול אשקלון חשוב להכניס את קייטה במחצית השנייה כי לדעתי ולהרגשתי הוא יבקיע וישבור את הבצורת.

ההרכב שלי: דני עמוס; ויקי כחלון, ברנקו ורגוץ', טים הויבך, חגי גולדנברג; דן גלזר, ניקו אולסק, עלי מוחמד, דיא סבע, ערן לוי; יונס מלדה (אלחסן קייטה במחצית השנייה בלי קשר לתוצאת המשחק) .

יאללה נתניה!

צילום: ניר אנשר