שלום לטוטו

12/08/2018 22:43 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה לא הצליחה להעפיל הערב לחצי גמר גביע הטוטו לאחר שסיימה ב 1-1 מאכזב בבית מול בני סכנין, למרות שער שיוויון של אביב אברהם עמוק בתוספת הזמן.

נתניה הייתה זקוקה לניצחון שכן תיקו היה שולח את מכבי חיפה למקום הראשון בבית ולחצי הגמר בשל יחס שערים טוב יותר משל הצהובים (5+ לעומת 3+). סלובודן דראפיץ' ושיי ברדה השאירו את יונס מלדה מחוץ לסגל ופתחו לראשונה העונה בגביע הטוטו עם גולן אלקסלסי.

נתניה פתחה עם: אלקסלסי, כחלון, הויבך, אזולאי, בורנשטיין, אולסק, מוחמד, קניקובסקי, סבע, קוגבניה וגוזלן.

המחצית הראשונה הייתה כל כך חלשה ולמרות שליטה של נתניה בכדור כמעט בלעדית, הצהובים התקשו להגיע אפילו לחצי מצב מול ההגנה המעובה של בני סכנין. סכנין דווקא הייתה קרובה יותר אחרי שבעיטה של גנאים הלכה מעל לשער.

בדקה ה-50 מצב גדול סוף סוף לנתניה: סבע הרים קרן, אזולאי הסתובב ברחבה ושלח את הכדור משישה מטרים מעל השער תחת לחץ.

בדקה ה-53 קוגבניה העביר רוחב פשוט, קנדיל שמט, אך התעשט ברגע האחרון וקלט את הכדור.

נתניה התחילה להתחמם וסבע ירה כדור אדיר בדקה ה-55 מעל לשער. אביב אברהם החליף את שובל גוזלן (חלש) בדקה ה-59.

בדקה ה-68 מצב אדיר של נתניה שהיה חייב להסתיים ברשת: אולסק מצא את סבע ששלח רוחב לעברו של קוגבניה שניסה בעיטה, הכדור נהדף בבירור בידו של פלאח, אך השופט שלום בן אברהם החליט שלא הייתה נגיעת יד והורה רק על קרן.

בדקה ה-69 סבע חדר לרחבה, ליהטט בשלושה שחקנים באדום ושלח כדור לפינה, קנדיל הציל ברגע האחרון! ג'ייק רוזנסקי החליף את ניקו אולסק בדקה ה-70 ודוד טוויטו את גו'נתן בורנשטיין (חלש התקפית) בדקה ה-76.

בדקה ה-78 החלטה שגויה של השופט שלום בן אברהם מקפחת את נתניה שוב: גנטוס הרים רוחב משמאל, כחלון היה בתנועה טבעית והכדור נגע בידו בתוך הרחבה, ובן אברהם סימן על הנקודה הלבנה משם פיראס מוגרבי לא התבלבל וקבע 0-1 לבני סכנין.

בדקה ה-81 אבו ריא עוצר על החוזה ומשמה נעזר בידו בבירור כדי להנחית לעצמו את הכדור לקרקע בתוך הרחבה, אך השופט שוב מקפח את היהלומים ולא שורק לפנדל של מאה אחוז! סבע וכחלון רואים את הכרטיס הצהוב על ויכוחים עם השופט.

בדקה ה-89 סארי פלאח מפגיז את המשקוף, כמעט 0-2 לסכנין.

השופט הורה על שבע דקות תוספת זמן. עמוק בדקה ה-96 אביב אברהם יורה מ-30 מ', הכדור פוגע בסארי פלאח, משנה כיוון, מטעה את קנדיל וחודר פנימה. 1-1 מאוחר.

נתניה עוד ניסתה איכשהו לכבוש שער ניצחון וזכתה בכדור חופשי ממש בשניות הסיום, אך זה לא צלח ועם שריקת הסיום, ה 1-1 הזה שלח את הצהובים הבייתה ורק למשחק הדירוג על מקומות 5/6 בשבוע הבא בטוטו טרנר נגד הפועל ב"ש, שכן מכבי חיפה מסיימת ראשונה בבית עם יחס שערים טוב יותר.