אבודים

16/12/2018 12:43 | מאת: נוי שני

ליגת העל, מחזור 14: ללא עלי מוחמד המוצהב מכבי נתניה חיפשה נקמה בבית נגד הפועל חיפה על התבוסה מהסיבוב הראשון אבל פשוט לא הופיעה למחצית השנייה - מה שסידר לאורחים 1-2 דרמטי למרות יתרון בשער יפה של בצ'יראי בדקה ה-31.

ויקי כחלון חזר לסגל אבל פתח על הספסל כשבוא רואה את מוחמד זבידאת פותח בהרכב של דראפיץ' כשעמוס בשער, תירם ואזולאי בעמדת הבלמים, טוויטו כמגן שמאלי, אולסק, קניקובסקי, ירושלמי ואברהם בקישור ומלמד ובצ'יראי בחוד.

המשחק נפתח בשליטה של הצהובים, אבל מצבים אין, זה כמובן עד לדקה ה-31 אז כדור חוץ של טוויטו מצא את בצ'יראי שניער שלושה שחקנים אורחים כאילו לא היו, חדר לרחבה ובעט שטוח לפינה ופנימה בשחזור כמעט מדויק של השער שכבש רק שישה ימים קודם לכן מול הפועל חדרה: 0-1 לנתניה.


מלמד ניסה בעיטה מתוך הרחבה ממצב קשה כעבור שתי דקות, שטקוס היה מוכן. מוחמד זבידאת שהיה מצוין נפגע סמוך להפסקה ודראפיץ' נאלץ להחליפו בויקי כחלון בדקה ה-44. בדקה ה-45 טיל של נס זמיר פוגע באולסק, משנה כיוון והולך לכיוון החיבורים, דני עמוס עירני והודף לקרן מצוין. היתרון בהפסקה 0-1 מוצדק לצהובים.

במחצית השנייה השתנו היוצרות והפועל חיפה עלתה אחרת. נתניה לעומת זאת נחלשה באופן משמעותי. בדקה ה-56 סגירה גרועה של טוויטו באגף איפשרה לדור מלול להרים לרחבה, ויקי כחלון חלם במרכז ובן אזו'בל נגח לקרקע ולרשת כדי לקבוע שיוויון 1-1. שי ברדה שלח למערכה את מוטי ברשצקי בדקה ה-58 במקומו של אביב אברהם.

בדקה ה-65 מצב אדיר לבצ'יראי להחזיר את היתרון לצהובים: אולסק שלח לו כדור עומק מצוין, החלוץ הטריילר של נתניה דהר לעבר השער ומתוך הרחבה שלח כדור שפספס את הפינה בסנטימטר בודד וחמק החוצה ליד העמוד ממצב קורץ! נתניה ניסתה שוב - בדקה ה-69 מלמד בעט מזווית אלכסונית קשה ישר למשקוף של שטקוס.

דידייה קוגבניה החליף את אילון ירושלמי בדקה ה-74. בדקה ה-77 שוב סגירה גרועה של טוויטו וכחלון איפשרה להפועל חיפה מצב כיבוש - בן אזו'בל הפעם נגח לעמוד והכדור למזלם של הצהובים התגלגל רק על פי השער.
 

בדקה ה-80 זהו שוב אזו'בל שסוחט הדיפה גדולה מדני עמוס שמונע מהפך. ואם ממהלכים מתוכננים זה לא עובד - המזל לפחות היה עם החיפאים כאשר בדקה ה-89 ויקי כחלון ספק גדול הכשיל את נס זמיר מחוץ לרחבה ממצב קורץ, גבריאל תמאש בעט את הכדור החופשי שניתז דווקא מבצ'יראי וחדר פנימה. השער רשום של שמו של הרומני של הפועל חיפה וקבע 1-2 דרמטי, אך צודק לאור הלך האירועים במחצית השנייה.

בחמישי הקרוב, ה-20 לחודש תארח נתניה את מ.ס. דבוריה מליגה ב' במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה. המשחק הליגה הבא ב-25 לחודש תצא נתניה לסכנין.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל חיפה 2-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 14

תאריך ושעה: 15/12/2018 18:15

האיצטדיון: היהלום; צופים: 6020

שופט: יגאל פריד

שערים לנתניה

פאטוס בצ'יראי31' [דודי טויטו ]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5.5
N
מוחמד זבידאת6
N
ויקי כחלון 43, 3.5
N
דודי תירם5
N
דולב אזולאי5.5
N
דודי טויטו 4
N
ניקולס אולסק5.5
N
אילון ירושלמי5.5
N
דידייה קוגבניה 74, -
N
אביב אברהם5
N
מוטי ברשצקי 58, 5
N
גבי קניקובסקי5.5
N
גיא מלמד4
N
פאטוס בצ'יראי5.5

השחקן המצטיין

מוחמד זבידאת | ציונו: 6