נקודת התחלה

19/08/2017 20:43 | מאת: נוי שני

ברוכים הבאים לליגת העל! מכבי נתניה התארחה הערב בבירת הנגב, באר שבע ויצאה עם תיקו 1-1 מכובד. בהנהגת עלי מוחמד, הטוב בשדה, מכבי נתניה שיחקה ללא רגשי נחיתות נגד ההרכב השני פלוס של ב"ש ששמרה על כוחות לקראת משחק הגומלין שלה במאריבור שבסלובניה במסגרת פלייאוף ליגת האלופות בשלישי הקרוב.

במחצית הראשונה לנתניה היו מספר מצבים קורצים שהיו חייבים להסתיים בשער, אך עדן שרם (בינוני) ודיא סבע (ידבר עוד הרבה על המגרש העונה) החמיצו ברשלנות. באר שבע דווקא הייתה זאת שעקצה ראשונה בדקה ה-40, אך נתניה התעשתה במהרה ואביב אברהם סיים התקפה גדולה ברשת מבישול של דיא סבע.

בחצי השני נתניה נותרה בעשרה שחקנים בדקה ה-68 לאחר שבן צעירי ראה את הכרטיס האדום, ולמרות לחץ באר שבעי, נתניה הגיעה למספר מצבים קורצים, ביניהם גם כמה כשהייתה בעשרה שחקנים. בסיום שיוויון 1-1. מרוצים? מאוכזבים? תנו בתגובות!

מכבי נתניה פתחה עם דני עמוס בשער. בהגנה: ויקי כחלון שחזר מפציעה בעמדת המגן הימני, דודי תירם וטים הויבך כבלמים, בן צעירי בעמדת המגן השמאלי. בקישור: דן גלזר, עלי מוחמד, אביב אברהם, ודיא סבע ובחוד ערן לוי ועדן שרם.

הפועל ב"ש וברק ברק בכר פתח עם הרכב משני, כאשר מאור מליקסון וג'ון אוגו יושבים על הספסל.

 

מחצית ראשונה

נתניה פתחה בלחץ טוב. כבר בדקה השנייה כדור עומק טוב על עלי מוחמד מצא את דיא סבע, אבל חאתם אל חמיד הבאר שבעי מנע מסבע פריצה לרחבה בגליץ' טוב.

בדקה ה-11 עבירה גסה של ויקי כחלון על מיכאל אוחנה סמוך לקו האמצע זיכתה את המגן הנתנייתי בכרטיס צהוב, שהיה על גבול האדום.

בדקה ה-14 מצב גדול לנתניה: עלי מוחמד, הטוב בשחקני נתניה עד כה משאיר לערן לוי שמוסר קצר לאביב אברהם שמ-18 מ' בעט שטוח, אך לא מספיק חזק והיישר לידיים של דוד גורש, שוערה המחליף של הפועל ב"ש.

בדקה ה-18 מצב נוסף לנתניה: עלי מוחמד מוצא את דיא סבע שמשגר טיל מ-22 מ' מחוץ למסגרת. כעבור שתי דקות כדור רוחב מצויין של ויקי כחלון מוצא את עדן שרם שהיה בנבדל קטן לפני שחקני ההגנה של באר שבע - שרם הגיע לכדור מצויין ובעט פנימה, אך השער נפסל בצדק.

בדקה ה-22 דיא סבע נתפס בחולצה מאחור על ידי וובה בראון שרואה צהוב. נתניה מוציאה את הכדור מהר, הכדור מגיע לעדן שרם אחרי חילופי מסירות בן סבע למוחמד, אך שרם מפספס את הכדור בגלישה, החמצה גדולה של נתניה!

איזו החמצה של נתניה בדקה ה-36! אביב אברהם שלח עומק אדיר לערן לוי ששלח רוחב על מגש של כסף לדיא סבע שלא הגיע לכדור טוב ולבדו מול גורש שלח בעיטה עקומה מעל לשער.

מייד לאחר ההחמצה באר שבע ערכה חילוף ראשון: ברק בכר הלא מרוצה הכניס את ג'ון אוגו במקומו של איתמר שבירו.

בדקה ה-40 בניגוד למהלך המשחק באר שבע עולה ליתרון: עבירה ברורה בהרמת רגל של וובה בראון על דודי תירם נעלמה מעיני השופט, בראון משאיר לברדה, טים הויבך נכשל בכיסוי לאחר ניסיון הרחקה בנגיחה ומאפשר לברדה להרים כדור גובה שמגיע לתומאש פקהארט הצ'כי שבמהלך אישי מבריק יורה פנימה: 0-1 לבאר שבע. העניינים מתחממים ובן צעירי רואה צהוב דקה לאחר מכן.

נתניה יצאה מההלם הזמני מהר ובתזמון מצויין. הרחקה של כחלון בדקה ה-44 מצאה את ערן לוי ששלח את עלי מוחמד באגף, מוחמד השאיר לסבע שברוחב גאוני מצא את אביב אברהם לא מכוסה, ואברהם הצעיר לא התבלבל ומול גורש גלגל את השיוויון לרשת! 1-1, תוצאת המחצית.

 

מחצית שנייה

נתניה פתחה את המחצית השנייה טוב. בדקה ה-52 דיא סבע הוכשל וערן לוי ירה כדור חופשי אדיר מ-28 מ' - דוד גורש התעופף נפלא ומנע שער אדיר.

בדקה ה-56 ברק בכר מבצע חילוף שני: מאור מליקסון מחליף את דן אייבינדר. כעבור דקותיים דן גלזר רואה צהוב לאחר עבירה גסה.

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה ערכו חילוף ראשון בשורות היהלומים בדקה ה-62: ליאונרדו ריביירו נכנס, עדן שרם יצא.

בדקה ה-65 התקפה סבלנית של נתניה מסתיימת בבעיטה חזקה של דיא סבע ממרחק לידיים של גורש.

בדקה ה-68 בן צעירי מקצץ שחקן באר שבעי בטיפשות קרוב למרכז המגרש ורואה את הצהוב השני והאדום. טיפשות של המגן השמאלי של נתניה.

דראפיץ' בשלב זה מבצע חילוף שני והגנתי: דיא סבע שהיה טוב למרות ההחמצה הגדולה שלו יוצא, חגי גולדברג נכנס. כעבור דקה פריצה טובה של ריביירו הסתיימה בכדור רוחב לא מספיק טוב שלא מצא את דיא סבע שהיה חופשי במרכז הרחבה והכדור הורחק לקרן, שאותה לקח ערן לוי היישר לרחוק לראש של טים הויבך שממצב חופשי נגח ליד העמוד, איזו החמצה של הבלם הגרמני.

בדקה ה-70 גם אביב אברהם הצטרף לפנקס של זיו אדלר עם כרטיס צהוב. כעבור דקה פקהארט מקצץ את עלי מוחמד ורואה צהוב גם הוא.

דראפיץ' מחפש ומחפש לחזק את ההגנה ובדקה ה-74 מחליט להחליף את כובש השער, אביב אברהם בניקולאס אולסק.

דקה 80: דור אלו מוצא את זריהן המחליף ברחבה במצב קורץ, אך האחרון בועט למרכז השער לידיו של דני עמוס.

בדקה ה-83 באר שבע כובשת אבל השער של ברדה נפסל בשל נבדל ברור.

נתניה התחילה להתגונן יותר ויותר, אך למרות זאת יצאה למתפרצת בדקה ה-89 בסיומה ערן לוי שלח כדור בנגיעה אחת מעל לשער

באר שבע מנסה להשיג ניצחון בכל מחיר ובדקה ה-90 בעיטה חזקה מורחקת טוב על ידי תירם, הכדור החוזר מגיע לשחקן לזריהן שיורה חוזק ומוצא את דני עמוס שהודף מצוין נתניה יוצאת למצפרצת וריביירו באחד על אחד מצליח לסחוט רק קרן.

נתניה קיבלה הזמנות אדירה משום מקום לנצח בדקה ה-92: דודו גורש מסר ברשלנות לעברו של דווקא עלי מוחמד, הטוב במגרש. מוחמד זיהה שגורש מחוץ לשערו וניסה לשלוח כדור מעל השוער הבאר שבעי, שפיספס במעט את המסגרת. כל כך הגיע שער למוחמד במשחק הזה, שבסיומה, נתניה יכולה לצאת מרוצה מ 1-1 בטרנר בעיקר בשל העובדה שהיהלומים שיקחו בעשרה שחקנים מהדקה ה-68.

תמונות: אבי חכמון ודניאל סטרבורבדיס.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

הפועל ב"ש - מכבי נתניה 1-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 1

תאריך ושעה: 19/08/2017 20:30

האיצטדיון: טוטו טרנר; צופים: 14786

שופט: זיו אדלר

שערים לנתניה

אביב אברהם44' [דיא סבע]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
ויקי כחלון6.5
N
דודי תירם6
N
טים הויבך 6
N
דן גלזר6
N
עלי מוחמד8
N
אביב אברהם7
N
ניקולס אולסק 74, -
N
דיא סבע6.5
N
חגי גולדנברג 69, -
N
ערן לוי6
N
עדן שרם5
N
ליאונרדו ריביירו 62, 5.5
N
בן צעירי4

השחקן המצטיין

עלי מוחמד | ציונו: 8