ניצחון בכל מחיר

08/09/2017 17:34 | מאת: שלמה לוי

בשני המשחקים הראשונים העונה הקבוצה שיחקה בחלקים רבים טוב יותר מהיריבה אך לא הצליחה לנצח. מנגד, הפועל רעננה גם מגיעה לחוצה לאחר שהשיגה נקודה אחת בשני המחזורים הראשונים. שתי הקבוצות כבר שיחקו אחת מול השנייה העונה בגביע הטוטו במשחק בו הפסידה הקבוצה 4-2.

מכבי נתניה יודעת שבליגה הצמודה שנוצרה העונה ניצחון יכול להרים את הקבוצה למעלה ואילו הפסד יסבך אותה הרבה יותר בתחתית הליגה, מקום שאנו מקווים שמכבי נתניה לא תגיע אליו.

לקראת המשחק ישנם מספר שינויים בסגל. ברנקו ורגוץ' הבלם הקרואטי חוזר מפציעה ויהיה זמין בסגל לקראת המשחק, כמו כן בן צעירי חוזר מהרחקה ויהיה זמין גם כן, וכמובן חלוץ הרכש אלחסן קייטה יהיה בתקווה זמין לקבוצה ביום ראשון בערב לאחר שיעבור בבקרה ביום ראשון בבוקר.

ההרכב שלי יהיה בנוי כך :בשער כמובן ימשיך דני עמוס, שבשני המשחקים הראשונים לא הראה משהו יוצא דופן. אני מקווה שגם במשחק הזה לא נצטרך אותו יותר מידי ושהוא יצליח לשמור על רשמת נקייה לראשונה העונה.

חוליית ההגנה היא החוליה שמשתנה כל משחק וגם הפעם לדעתי היא צריכה לעבור שינוי. במרכז ההגנה יש להציב את טים הויבך שכרגע נראה כמו שחקן הגנה אחראי שיודע לארגן ולכוון את המשחק מאחור, ביחד איתו יש להחזיר את ברנקו ורגוץ' שביחד יהוו מרכז הגנה זר וחזק. דודי תירם שהיה בסדר יחסית בשני המשחקים שלו בתור בלם יחזור לספסל.

בגזרת המגנים ישנה התלבטות רבה. קודם כל בצד שמאל - בן צעירי ששיחק מול באר שבע וחוזר לסגל לדעתי יש להחזיר אותו לעמדה ולקוות שישחק ביותר אחראיות ויוכיח את עצמו במשחק מול קבוצה בליגה שלנו.

חגי גולדנברג שהיה בסדר מול הפועל עכו לדעתי צריך פתוח בצד ימין במקומו של ויקי כחלון. לפי דעתי גולדנברג לא מתאים לצד שמאל  - כל פעם שהכדור הגיע אליו הוא היה חייב להפוך לרגל ימין על מנת להגביה וזאת בעיה. בצד ימין שמוכר לו יותר אני חושב שהוא יוכל להשפיע יותר ולעזור לקשר שיהיה שם בעבודת ההתקפה וכמובן לדעתי הגנתית הוא יותר מתאים מויקי כחלון שצריך עוד קצת להשתפשף.

בקישור יש להמשיך עם מערך שלושת הקשרים כשאביב אברהם ועלי מוחמד הם הבאנקר של המרכז. דן גלזר שנפצע במשחק הנבחרת הצעירה לא יהיה זמין ובמקומו התלבטתי אם להכניס קשר התקפי או אחורי נוסף. אני הייתי מכניס קשר יותר התקפי לאמצע, כשדיא סבע לדעתי ישחק צריך לשחק באמצע מאחורי החלוץ ולהצטרף למעלה במקרה הצורך.

בצדדים הייתי פותח עם ערן לוי ולאנדרו ריביירו. ערן לוי ימשיך במקום שלו ויפעיל את המגן באגף שלו בצורה התקפית וכמובן ימשיך להוות את הבסיס להתקפות של הקבוצה והכדורים החופשיים. היתרון של ערן לוי יהיה החלוץ ודיא סבע שיצטרכו להצטרף מאחור. ליאנדרו ריביירו הוא שחקן מהיר עם דריבל טוב ולדעתי התפקיד שלו הוא בצד השני ולא בעמדת החלוץ המרכזי. לדעתי הוא יוכל להוות כוח התקפי ומהיר באגף ימין.

חלוץ - הייתי פותח עם אלחסן קייטה שייכנס למשבצת במקומו של עדן שרם שכרגע עדיין צריך להוכיח את עצמו ויעשה זאת מהספסל.

לסיכום ההרכב שלי למשחק ביום ראשון:

דני עמוס; חגי גולדנברג, ברנקו ורגוץ', טים הויבך, בן צעירי; אביב אברהם, עלי מוחמד, דיא סבא, ליאנדרו ריביירו, ערן לוי; אלחסן קייטה.

יאללה נתניה!

צילום: ניר אנשר