אין כמו בבית

10/09/2017 19:03 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה רשמה הערב (ראשון) ניצחון בכורה העונה בליגת העל עם 0-3 נהדר על הפועל רעננה במשחק חוץ באיצטדיון היהלום. נתניה כבשה את כל השערים במחצית השנייה בניצוחם של ערן לוי שפתח בשער אדיר ממרחק, מה שהמשיך בצמד נהדר של דיא סבע והופעת בכורה טובה של חלוץ הרכש החדש מגינאה, אלחסן קייטה.

הניצחון הערב היה הראשון של נתניה בליגה הבכירה לאחר כמעט שנתיים מאז ה 1-2 על בני יהודה ב-3 באוקטובר 2015!

המשחק נפתח לעיני כ-2000 צופים, כמעט כולם, כצפוי, של נתניה ביציע המזרחי.

הפועל רעננה פתחה עם: אסף צור, מוחמד שכר, בן והבה, עידו לוי, עלי קמארה, ירדן כהן, בן בנימין, רועי שוקרני, יובל טיטלמן (החלים ממחלה), ג'ורדן פושה ושמעון אבוחצירה. מכבי נתניה פתחה עם: דני עמוס, ויקי כחלון, ברנקו ורגוץ', טים הויבך, בן צעירי, עלי מוחמד, ניקולאס אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ועדן שרם.

מחצית ראשונה

כבר בדקה השלישית ערן לוי שולח את דיא סבע באגף והאחרון חודר לרחבה וסוחט הדיפה יפה מאסף צור לקרן. יותר מידי מעבר לא קרה בעשר הדקות הראשונות שהתאפיינו בשליטה קלה של נתניה, למרות משחק לא מדויק של שתי הקבוצות.

בדקה ה-14 חור באגף השמאלי של נתניה כמעט עלה ליהלומים ביוקר. שכר שולח כדור רוחב מסוכן למרכז הרחבה ודני עמוס היה עירני, יצא היטב והדף את הסכנה.

בדקה ה-24 ערן לוי הוכשל 25 מטרים משערה של רעננה ושיגר כדור חופשי חזק, אך לרוע מזלו למרכז השער היישר לידיו של צור.בדקה ה-26 מצב גדול לנתניה: הויבך מוצא את אביב אברהם שמחליף דאבל פס מצויין עם עדן שרם, שחודר לרחבה ובועט לא מספיק חזק ומאפשר לצור להציל.

בדקה ה-30 הכנסת כדור מצויינת של אביב אברהם - דיא סבע מגיע למצב בעיטה ורק יציאה טובה של אסף צור מונעת שער צהוב.

בדקה ה-35 מצב נוסף גדול לנתניה - בן צעירי וערן לוי מחליפים מסירות בתוך הרחבה, צעירי שולח רוחב מצוין ולוי בועט בנגיעה, אך עידו לוי בולם את הניסיון ומציל שער.

בדקה ה-40 דיא סבע מקבל כדור מבן צעירי ובועט שטוח מ-20 מטרים, אסף צור שוב במקום. ג'ורדן פושה בועט את הכדור החופשי הרחק מעל לשער.

בדקה ה-41 טים הויבך מכשיל את אבוחיצירה ורואה את הצהוב הראשון במשחק. 0-0 במחצית ונראה כי הגנת נתניה מסתרת על הכמעט אין התקפה של רעננה עד כה.מחצית שנייה

דקה וחצי עם פתיחת המחצית השנייה ורעננה כמעט ועולה על הלוח עם הבעיטה הראשונה שלה למסגרת - שכר פורץ (שוב) נפלא לרחבה ומוסר לאבוחצירה שמסתובב תחת לחץ ובועט חזק למרכז השער וסוחט עדיפה מצויינת מדני עמוס.

כעבור דקותיים דיא סבע משחיל ביו הרגליים של קמארה שמכשיל אותו 18 מטרים מהשער - ערן לוי לוקח את הכדור החופשי ושולח אותו מסובב קרוב קרוב לעמוד.

הקצב המצויין עם פתיחת המחצית נמשך: ערן לוי יורה כדור מצוין לפינה של צור בדקה ה-51, אך השוער הצעיר מוכן והודף.

בדקה ה-56 רעננה מבצעת חילוף ראשון: פלורין פורצ'ה הרומני נכנס במקומו של רועי שוקרני. כעבור דקה ג'ורדן פושה משתחרר למצב בעיטה ובועט חלש מ-20 מ' מחוץ למסגרת.

בדקה ה-58 עוד כדור חזק של ערן לוי ממרחק, אסף צור שומט אך מצליח לנקות את הסכנה. נתניה מתחילה להשתלט על המשחק בראשותם של אולסק ולוי, כאשר מאחור ורגוץ' בהופעה ראשונה בליגת העל וטים הויבך מספקים את הסחורה.

בדקה ה-59: זה סוף סוף בפנים! ערן לוי שהתחמם עם מספר בעיטות ממרחק מקבל כדור מניקולס אולסק ויורה כדור אדיר לרשת של צור מ-22 מטרים, שער גדול של הקפטן הצהוב: 0-1 לנתניה.

בדקה ה-61 זה היה חייב להיות השני: ערן לוי הכניס נפלא לויקי כחלון שמצא מהאגף בכדור רוחב מצויין את שרם חופשי מול השער ושרם מול שער חשוף פספס את הבעיטה והכדור קפץ היישר לידיו של אסף צור.

כעבור שתי דקות (63) שרם, ששוב לא הוכיח עת עצמו מוחלף ובמקומו נכנס החלוץ הגינאי אלחסן קייטה להופעת בכורה. דודו אברהם מכניס את עדי נימני למערכה בדקה ה-66.

קייטה לא היה צריך יותר מידי להתאקלם ובדקה ה-67 סיבוב מצויין שלו על המקום אפשר לו לשחרר בעיטה חזקה לפינה הקרובה, אך לרוע מזלו החלוץ הגינאי מצא את אסף צור שוב מוכן.

בדקה ה-69 עלי מוחמד מסתבך ברחבה אבל מצליח לשחרר כדור טוב לאחור לעברו של ערן לוי שיורה טיל אדיר ליד הקורה.

הלחץ של נתניה השתלם ובדקה ה-69 רעננה שרק חידשה את ההתקפה איבדה כדור ברשלנות על קו החצי, אביב אברהם שלח מסירת עומק אדירה לכיוונו של דיא סבע ששעט לעבר השער ובעט שטוח ומדויק לפינה: 0-2 ליהלומים!איזו הכנסת כדור של קייטה לסבע בדקה ה-72: החלוץ הגינאי הותיר את סבע לבדו מול צור, אך סבע התמהמה ואפשר לשוער של רעננה לרשום הצלה נוספת.

קייטה לא נח - עוברות כמה דקות והחלוץ הפעלתן מכניס מצוין לויקי כחלון באגף, אך כחלון מסתבך ומאבד.

בדקה ה-75 מצב אדיר לרעננה: שכר מסבסב את מוחמד והויבך, משאיר לאבוחצירה שבועט לפינה, דני עמוס הודף טוב לקרן.

בדקה ה-78 ערן לוי מנסה עוד בעיטה ממרחק, אסף צור הודף היטב לקרן. לוי מרים את הקרן, הגנת רעננה מרחיקה עד לאולסק שמשגר טיל אותו הודף אסף צור לקרן נוספת.

בדקה ה-85 כדור חופשי לנתניה: ערן לוי לוקח את הבעיטה על עצמו ושולח טיל למשקוף והחוצה. ממש לאחר מכן לוי מוחלף לתשואות הקהל בדידייה קוגבנייה.

בדקה ה-89 איבד כדור נוסף של רעננה, דידייה קוגבנייה שרק נכנס משתלט ושולח את דיא סבע לבדו מול צור, סבע מקפיץ באלגטיות קטנה מעל השוער המארח ופנימה! 0-3 מוצדק לנתניה ושער שלישי לדיא סבע בשלושה מחזורים העונה.דיא סבע מוחלף ממש לאחר מכן בדקה ה-90 בברק בדש לקול תשואות הקהל -  הופעה גדולה של מספר 10 בצהוב, בתוספת משחק טוב מאוד של ערן לוי, במיוחד במחצית השנייה, של ניקולס אולסק ושל מרבית חוליית ההגנה. 0-3 לנתניה בסיום, תוצאה שיכלה להיות גבוהה עוד יותר לאחר מספר הצלות גדולות של שוערה של רעננה, אסף צור. מילה טובה מגיעה גם לאלחסן קייטה שאלולא האיבודים של כחלון וההחמצה הנוספת של סבע היה מסיים את המשחק עם לפחות שני בישולים.

במחזור הבא ביום שני ה-18 בספטמבר ב 21:00 תארח נתניה את מכבי ת"א למשחק המרכזי של המחזור הרביעי. עד אז - זמן לחגוג הערב, לרדת לקרקע ולהביט לעבר ההמשף

צילום: ניר אנשר.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

הפועל רעננה - מכבי נתניה 3-0

מסגרת: ליגת העל - מחזור 3

תאריך ושעה: 10/09/2017 19:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 2000

שופט: אוהד אסולין

שערים לנתניה

ערן לוי59' [ניקולס אולסק]
דיא סבע69' [אביב אברהם]
דיא סבע89' [דידייה קוגבניה]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
ויקי כחלון5.5
N
ברנקו ורגוץ'6
N
טים הויבך 6.5
N
עלי מוחמד6
N
ניקולס אולסק6.5
N
אביב אברהם6
N
דיא סבע7
N
ערן לוי6.5
N
דידייה קוגבניה 86, -
N
עדן שרם4.5
N
אלחסן קייטה 64, 6
N
ברק בדש 90, -
N
בן צעירי5

השחקן המצטיין

דיא סבע | ציונו: 7