עקב אכילס

18/09/2017 23:01 | מאת: סשה רוזנבלט

מכבי נתניה שמטה יתרון 1-2 לאחר מחצית ראשונה נהדרת ושערים של קייטה (21) וסבע (29) ונכנעה 3-2 למכבי ת"א שכבשה שני שערים מרהיבים מחוץ לרחבה.

מכבי נתניה הגיעה למשחק כאחת משלוש הקבוצות היחידות בליגה שעדיין לא הפסידו העונה, יחד עם בית"ר ירושלים והפועל חיפה. כאשר החניכים של דראפיץ' את ברדה התייצבו למשחק במומנטום לאחר ניצחון "החוץ" מול הפועל רעננה בשבוע שעבר. עוד לפני שריקת הפתיחה שתי הקבוצות קבלו עדכונים לא משמחים, קפטן נתניה, ערן לוי, לא עבר את מבחן הכשירות ולמרות שהיה מתוכנן להיות בהרכב, בסופו של דבר הוצא אל מחוץ לסגל ועדן שרם פתח במקומו ודיא סבע קבל את סרט הקפטן. גם אצל האורחים דור מיכה נפצע במהלך החימום וקרויף נאלץ לבצע שינוי מיידי, כך שברק יצחקי עלה בהרכב במקום מיכה.


מכבי נתניה פתחה עם: דני עמוס, ויקי כחלון, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', קובי מור, עלי מוחמד, ניקו אולסק, דיא סבע, דידייה קוגבנייה, עדן שרם ואלחסן קייטה.

מכבי תל אביב פתחה עם: פרדראג ראיקוביץ', שרן ייני, איתן טיבי, ז’אן סילבאן באבין, אופיר דוידזאדה, כריסטיאן באטוקיו, חוסה רודריגס, עומר אצילי, ניק בלקמן, ברק יצחקי, ו-וידאר קיארטנסון.


מחצית ראשונה

דקה 11 – מכבי נתניה עם איום ראשון על שער האורחים, סבע הרים כדור מאגף ימין אל עבר שרם שנגח לאחור בלי לראות את השער, הכדור חלף סמוך לקורה הימנית של ראיקוביץ'.

דקה 12 – נתניה ממשיכה במומנטום ושוב מאגף ימין, סבע מוסר לכחלון שמרים כדור אל הרחבה אליו מגיע שרם ונוגח תוך כדי זינוק, שוער מכבי תל אביב מגיב בזינוק משלו והודף את הכדור מעל המשקוף.

דקה 21 – קובי מור מתקדם באגף שמאל של התקפת נתניה ומרים כדור אל הרחבה מרחק 35 מטרים אלכסונית, קייטה מתגנב מאחורי איתן טיבי, עולה לכדור הגבוה ונוגח מצוין אל הפינה הימנית של שוער מכבי תל אביב, כובש את שער הבכורה שלו במדי נתניה ומעלה את הקבוצה המאחרת ליתרון מוצדק של 0:1!


דקה 22 – אוהדי נתניה לא מספיקים לחגוג את השער של קייטה, ראיקוביץ' בועט כדור אל עבר מחצית המגרש של נתניה, הכדור נהדף אל עומר אצילי שמתקדם באין מפריע אל עבר השער של עמוס ובועט כדור אדיר ברגל שמאל מרחק של כ 32 מטרים הישר אל החיבור הימני של שוער נתניה, שיוויון 1:1!

דקה 29 – מכבי נתניה מוכיחה שוב עד כמה היא קטלנית בהתקפות המתפרצות שלה, הכדור מגיע אל עלי מוחמד קצת מעבר לעיגול האמצע בצד של מכבי תל אביב, הוא מתקדם טיפה עם הכדור ומוסר שמאלה כדור עומק נהדר אל דיא סבע, האחרון נכנס אל הרחבה, מכניע מקרוב את ראיקוביץ' וכובש את שערו הרביעי העונה.מחצית שנייה

דקה 49 – נתניה מפספסת הזדמנות פז לשער מהיר. סבע מנצל איבוד כדור של יצחקי ומוסר כדור עומק אל קייטה שניסה להכניע את ראיקוביץ' למרות שהיה יכול למסור גם כדור רוחב אל קוגבנייה אשר היה לבד בצד שמאל של הרחבה. הגנת מכבי תל אביב לא מצליחה להרחיק את הכדור כמו שצריך והוא מגיע לקוגבנייה אשר בועט מ-13 מטרים אלכסונית מצד שמאל סנטימטרים ספורים מעל המשקוף.

דקה 50 – ויקי כחלון מקבל את הכדור באגף שמאל של הגנת נתניה מרחוק של 22 מהשער של עמוס ובצעד חסר אחריות מנסה למסור בעקב לאחור, הכדור מגיע אל קיארטנסון והחלוץ האיסלנדי מנצל את הטעות עד תום ולאחר מבצע אישי נאה בו הוא מסבסב את ורגוץ' משווה את התוצאה ל 2:2!דקה 59 – מכבי תל אביב משלימה מהפך, בלקמן מקבל את הכדור כ 27 מטרים משערו של עמוס ויורה כדור אדיר ברגל שמאל, אולסק מתכופף ודני עמוס אשר היה חייב לנסות לפחות לזנק אל הכדור ליווה אותו במבטו אל הרשת, מכבי תל אביב מוליכה 3:2!

דקה 64 - אלחסן קייטה, כובש השער הראשון יוצא ובמקומו נכנס ליאונרדו ריביירו הבריזילאי.

דקה 71 – נתניה חוטפת עוד כדור להגנת האורחים, סבע מכניס כדור עומק נהדר אל שרם אשר מנסה להכניע את ראיקוביץ' במקום למסור כדור רוחב אל רייברו אשר היה פנוי לגמרי במרכז הרחבה.

דקה 73 - עדן שרם, שוב במשחק פושר, מוחלף בברק בדש.דקה 76 – הרחקה של הגנת תל אביב מגיעה היישר אל ברק בדש אשר נמצא דקות ספורות על כר הדשא, בדש בועט בלי לעצור מרחק של 19 מטרים, הכדור פוגע באחד משחקני ההגנה וחולף סמוך לקורה השמאלית של ראיקוביץ'.

דקה 83 - עדי קוסטנטינוס נכנס להופעת בכורה במדי נתניה בליגת העל כאשר הוא מחליף את דידייה קוגבנייה.

דקה 87 – אבי ריקן מקבל כדור עומק נהדר ונכנס אל הרחבה, שם הוא פוגש את דני עומס שביציאה נהדרת מונע מנתניה ספיגה של שער רביעי.

דקה 88 – טים הויבך עולה לעזרת ההתקפה בניסיון לנגוח הוא מתנגש בטל בן חיים והמשחק נעצר למספר דקות לצורך טיפול בשני השחקנים.

דקה 93 – הויבך נשאר בהקתפה, הכדור מגיע אליו והוא מנסה לבועט בסיבוב מצוין, הכדור נהדף אל ויקי כחלון אשר בועט מקצה הרחבה אך גם הכדור הזה נהדף.

לאחר חמש דקות של תוספת זמן גרינפלד מסיים את המשחק: 2-3 למכבי ת"א. נתניה נשארת עם המחמאות ועם בעלת ההתקפה השלישית בטיבה בליגה, בשבת הקבוצה תצא למשחק חוץ קשה נגד מ.ס אשדוד מול האקס המיתולוגי, ראובן עטר.

צילום: ניר אנשר.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - מכבי ת"א 3-2

מסגרת: ליגת העל - מחזור 4

תאריך ושעה: 18/09/2017 21:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 9500

שופט: אוראל גרינפלד

שערים לנתניה

אלחסן קייטה20' [קובי מור]
דיא סבע29' [עלי מוחמד]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5
N
ויקי כחלון5
N
ברנקו ורגוץ'6
N
טים הויבך 6.5
N
קובי מור5.5
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד6.5
N
דידייה קוגבניה6
N
דיא סבע6
N
עדן שרם5
N
אלחסן קייטה6
N
ליאונרדו ריביירו 64, 5.5
N
ברק בדש 73, -
N
עדי קונסטנטינוס 83, -

השחקן המצטיין

עלי מוחמד | ציונו: 6.5