תהיי רעה ומכוערת, ורק אז גם יפה ומהפנטת

22/09/2017 22:31 | מאת: יניב איבגי

מחזור חמישי בליגת העל: מכבי נתניה יוצאת מחר (שבת, 19:15) לאיצטדיון הי"א למשחק מול מ.ס אשדוד. דן גלזר וערן לוי עדיין פצועים, אביב אברהם חוזר להרכב. אוהדי מכבי נתניה יישבו מאחורי השער בשערים ח' עד י"ב. עלות הכרטיס: מחיר אחיד של 50 ש"ח. את המשחק ינהל השופט אסעד גבארין.

אני לא יודע לאיזה מקומות העונה תתפתח עבורנו, אבל אם נשפוט את תחילת העונה. זאת מכבי נתניה שהקהל רוצה לראות.

קבוצה מימי הקופסה שמנצחת ומפסידה 3:2 , שהגדולות צריכות לירוק דם לנצח, וצריכות להתמודד שמולם משחקת קבוצה שבאה לשחק כדורגל. בשביל בכר, ג'ורדי ולוזון לפעמים זה העונש הכי גדול, כי זה גורם לקבוצות שלהם להיראות רע מאוד.


 

חושבים שאתם יודעים כמה ייגמר? ליחצו כאן להצטרף משחק האינטרקטיבי של הקופסא הדור הבא, נחשו את תוצאת המשחק וזכו בפרסים. אפשרות הניחוש פתוחה עד שעתיים לפני שריקת הפתיחה.

 

כל זה יפה מאוד, אבל עכשיו אנחנו נכנסים לסידרת המשחקים של השורה התחתונה. הליגה שלנו מחולקת לשתי ליגות ברורות: ארבע קבוצות של טופ וכל השאר.
כדי שנתניה תיהיה אלופת ליגת כל השאר, משחקים כמו אשדוד היא חייבת לנצח. זה משחק שבו לשוערים יש חשיבות גדולה במיוחד מצידו של איש הויקינגים לשעבר דני עמוס, כי במשחקים כאלו שנתניה אמורה להמשיך את היכולת שלה, שהיא שליטה במגרש ויצירת המון הזדמנויות. ההיגיון אומר שאשדוד תגיע למצבים בודדים ואנחנו צריכים במשחק כזה ריכוז של השוער.

נתניה חייבת לשם שינוי להיות קודם רעה ומכוערת, וזה אומר שצריך לשחק יותר חזק, יותר על בטוח בחלק ההגנתי, אין שום סיבה שאשדוד "יהנו" מכך שפתאום הם יכולים להגיע להרבה מצבים כי נתניה משחקת כדורגל שמח.

בשיטת ג'ורדי של מכבי, מתחילת העונה הוא משחק יעיל ומכוער העיקר להשיג את התוצאה, בהמשך העונה מכבי כנראה גם תחזור לשחק כדורגל מהנה אם היא תרצה לקחת אליפות.

נתניה כבר נמצאת בשלב שהיא גורמת לנו להנות מכדורגל, אבל במשחקים כמו אשדוד עדיף לנו לסבול ולצאת עם הנקודות, אם נוביל 0-2 דקה 70 אז תחזרי להיות לנו מהפנטת וגם יפה.בגיזרת הסגל

דן גלזר וגיא גרוס עדיין פצועים, ערן לוי שהובחן לו בקע קטן באיזור המפשעה וזקוק ל10 ימי מנוחה, כנראה יהיה בכל זאת על הספסל באשדוד. גם מול מכבי וגם מול אשדוד, אני חושב שעדיף שטוב שהשחקן לא ישחק כדי לשמור אותו בריא למשחקים הבאים, הסיכון פה לא שווה.

קובי מור עם בישול נהדר מול מכבי ימשיך לקבל קרדיט, ויקי כחלון שוחח עם צוות המאמנים ואני מאמין שזה יעשה את שלו. אביב אברהם שהגיע תשוש ביום המשחק מול מכבי בגלל קילקול קיבה יחזור למרכז השדה על חשבונו של קוגבנייה.

עדן שרם יפתח כחלוץ ועבורו זה מתחיל להיות כבר זמן ה"מאני טיים", מצד אחד רואים שהוא בלחץ מכך שהוא לא מביא מספרים, מצד שני יש הרגשה שהוא לא אוכל את הדשא מספיק, בנימה אישית שלי, אותי מאוד הרגיז שהוא כל הזמן ליד הכדור וכאילו "צלם" שקרוב לאירועים (קצת מזכיר לי את טל איילה כשהיה בנתניה). טרוף את הכדור עדן, תכבוש את לב הקהל, תראה מלחמה אמיתית ולא בכאילו, אני בטוח שגם הקהל ידחוף אותך יותר וגם המספרים פתאום יתחילו לבוא מעצמם, כי בתכלס רוב הזמן אתה נמצא בזמן הנכון ובמקום הנכון ברחבה, תתחיל פשוט לנשוך.במסיבת העיתונאים לפני המשחק סלובודאן דארפיץ' אמר: “אם אנחנו נשחק כמו ששיחקנו בארבעת המחזורים הראשונים, המצב שלנו יהיה טוב. נראה איך המשחק יתפתח ואם נוביל נצטרך לדעת לשמור על היתרון. הלוואי שנגיע למצב שאנחנו מובילים ונהיה דומיננטיים ונדע להתמודד עם זה”. סלובו פה מאמין שבכל משחק צריך לעלות ולשחק אותו דבר, ואני מציע לו שבמשחק הזה תיהיה קצת ג'ורדי.

באשדוד לעומת זאת מקווים לניצחון ראשון העונה, על הקווים יעמוד ראובן עטר, אהוב הקהל הנתנייתי, כשחקן, כאדם ויש כאלו שגם אהבו כמאמן.
עבור עטר מדובר במשחק קריטי עם השלכות קריטיות כבר בשבת הקרובה. מה שאומר שאשדוד תבוא מאוד לחוצה, משחק עם פסיכולוגיה מאוד עמוקה כבר בשלב הזה של העונה. נתניה חייבת לא ליפול למקום הזה, כמו שאמרתי קודם לא להכניס את אשדוד למשחק כי אנחנו משחקים כדורגל שמח, ובמשחק הזה יש צורך להזהר מדין דויד, שאמור להיות היורש של מיכאל אוחנה. זה השחקן שאמור לפרוץ באשדוד העונה, בואו נקווה שזה לא יתחיל מהמשחק מול מכבי נתניה.

ההרכב משוער של מכבי נתניה: דני עמוס, קובי מור, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', ויקי כחלון, ניקו אולסק, עלי מוחמד, אביב אברהם, דיא סבע, עדן שרם ואלחסן קייטה.

צילום: ניר אנשר.

חושבים שאתם יודעים כמה ייגמר? ליחצו כאן להצטרף משחק האינטרקטיבי של הקופסא הדור הבא, נחשו את תוצאת המשחק וזכו בפרסים. אפשרות הניחוש פתוחה עד שעתיים לפני שריקת הפתיחה.