דיו דיא

02/10/2017 20:38 | מאת: נוי שני

למרות שלא הציגה יכולת גבוהה במרבית שלבי המשחק מכבי נתניה גברה הערב על מכבי פ"ת 0-4 באיצטדיון היהלום בזכות שלושער אדיר של מלך שערי הליגה, דיא סבע, שהעלה את מאזנו לכדי תשעה שערים העונה. ערן לוי היה זה שפיצח את ההגנה של פ"ת במסירה גדולה לראשון של סבע בדקה ה-48, לפני שפ"ת של מימר קרסה וספגה שלישייה נוספת בעשרים הדקות האחרונות. בזכות הניצחון והפסדה של בית"ר ירושלים, נגדה נתניה תשחק במחזור הבא, עלו היהלומים למקום השני בטבלה.

נתניה הגיעה למשחק לאחר ה- 0-3 באשדוד בעוד מכבי פ"ת השיגה במחזור הקודם טיפה אוויר לנשימה אחרי 0-1 קטן-גדול בבית על בני סכנין, ניצחון שעצר את כדור השלג השלילי בו היו מצויים המלאבסים.

ערן לוי חזר להרכב של סלובודאן דראפיץ' לאחר שהחלים מפציעה, בעוד דן גלזר חיכה על הספסל.

נתניה פתחה עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, ברנקו ורגוץ’, טים הויבך, קובי מור, עלי מוחמד, ניקולס אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ואלחסן קייטה.

מכבי פתח תקווה פתחה עם: צחי גיגי, עודד אלקיים, עומר דנינו, תומאש סיבוק, אורי מגבו, לירוי צעירי, רומאריו פירס, יובל שבתאי, סוטיריס ניניס, מנור סולומון ויובל אבידור.


מחצית ראשונה: נתניה פותחת בנמנום

בדקה השישית מכבי פ"ת יצאה להתקפה מסוכנת, כדור רוחב נשלח לעברו של יובל אבידור שניסה להגיע בגלישה לכדור שחתך את כל ההגנה של נתניה, אך פיספס בסנטימטרים ספורים והסגנה למזלה של נתניה חמקה החוצה.

נתניה עוד לא נכנסה למשחק ובדקה העשירית ניניס ירה כדור אדיר מ-22 מ', דני עמוס הדף טוב לקרן, אך טים הויבך שגלש באותו שנייה לרגליו של ניניס לאחר שזה כבר שיחרר את הבעיטה ראה את הכרטיס הצהוב. השופט זיו אדלר גרם למהומה במגרש לאחר שהיה נדמה שהוא פוסק על בעיטה חופשית שלא הייתה ולא נבראה משום שהעבירה של הויבך בוצעה לאחר רגע הבעיטה ולא כחלק מהמשחק. בסופו של דבר לאחר ויכוחים ארוכים שערכו מעל לדקה, אדלר פסק נכונה על קרן לאורחים.

בדקה ה-15 מנור סולומון הכשרוני השתחרר יפה משמירה והשאיר ללירוי צעירי שבעט חזק ושטוח מ-20 מ' היישר לידיו המושטות של דני עמוס.

בדק ה-18 נתניה סוף סוף עם הזדמנות. קייטה מכדרר על סף הרחבה, משאיר לקובי מור שחודר טוב ומשחרר בעיטה לא מדויקת מעל לשער של גיגי.

בדקה ה-21 עלי מוחמד בדריבל טוב מוצא את ערן לוי שבועט לא מדויק החוצה. כעבור דקה קובי מור רואה צהוב לאחר עבירה על מנור סולומון על קו מחצית המגרש.בדקה ה-28 גולדנברג חודר לרחבה מצוין מהאגף, אבל בועט גרוע לא למסגרת. נתניה מתחילה טיפה להיכנס למשחק ובדקה ה-32 ערן לוי מוצא כדור קרן אחורנית, ניקו אולסק מגיע מאחור, בועט חזק וסוחט הדיפה טובה מגיגי. ניסיון מעניין של נתניה וסוף סוף בעיטה של הצהובים למסגרת.

בדקה ה-38 טים הויבך נפצע בשריר והוחלף בדודי תירם, לו הייתה זאת הופעה ראשונה מאז המחזור השני. כעבור דקה תירם בחילוץ נאה גולש ברחבה כדי לעצור את מנור סולומון שפרץ באגף.

מהלך טוב של נתניה בדקה ה-42: גולדנברג מכניס מצוין לקייטה שמסתובב על המקום, מוסר רוחב לעברו של מוחמד שפותח רגליים ומאפשר לכדור להגיע ללוי ששוגה טיפה ובמקום לבעוט מבצע הטעיה אחת על המגן שלו, מה שגורם לזווית הבעיטה שלו להיות קשה עוד יותר וגיגי מצליח להדוף את הסכנה.

בדקה ה-44 מזל גדול לנתניה, זה היה חייב להיות היתרון של האורחים. כדור רוחב של פתח תקווה הגיע עד ליובל שבתאי החופשי, אך שבתאי בעט חלש ואיפשר לתירם לבלום את הכדור בקלות מ-14 מ'.

המחצית הסתיימה ב 0-0 רדוד, לא לפני שהשופט מרים את הדגל בצדק ומונע ממוחמד וסבע שער יתרון בצהוב.

מחצית שנייה: ערן לוי שובר את פ"ת, סבע חוגג

המחצית השנייה נפתחה בסערה. בדקה ה-48 אביב אברהם עצר כדור גובה עמוק בשטח המגרש של פתח תקווה, השאיר לערן לוי שבמסירת עומק מצא את דיא סבע, שהצליח להגיע לכדור שעשה רושם שחומק הצידה ובחצי גלישה שלח את הכדור פנימה, 0-1 לנתניה ושער שביעי העונה לשחקן החם בליגה!

עלי מוחמד עוד הספיק לראות צהוב לאחר עבירה-לא-עבירה באגף וכעבור דקה חילוץ כדור שלו מצא את אביב אברהם ששלח את קייטה לדהור באגף אל מול אורי מגבו. החלוץ הגינאי העדיף את הבעיטה ושלח כדור חזק שמצא את גיגי שבהדיפה טובה מנע מנתניה להכפיל את יתרונה.

בדקה ה-56 לידור כהן החליף את יובל שבתאי במכבי פ"ת. חילוף ראשון של מימר.

בדקה ה-59 דני עמוס נפצע לאחר שירד לדשא לא טוב לכדור חלש שפ"ת ניסתה להכניס לרחבה. כעבור מספר דקות עמוס קם על הרגליים לאחר טיפול קצר.

בדקה ה-68 איבוד כדור רשלני של אביב אברהם סידר לפ"ת התקפה בסיומה מנור סולומון חדר לרחבה ובעט כדור קשתי ששרק ליד העמוד. מזל גדול לנתניה לאחר שטות גמורה.

בדקה ב-69 שלומי ארבייטמן החליף את יובל אבידור - החילוף השני של מימר במשחק.

בדקה ה-71 חגי גולדנברג שנפגע כמה דקות קודם לכן בשריר הירך הקדמי לא יכל להמשיך ובמקומו נכנס ויקי כחלון. חילוף שני לנתניה, ושוב חילוף כפוי בשל פציעה.

בדקה ה-72 עומר דנינו מפתח תקווה שוגה בגדול ומאבד את הכדור לערן לוי שעורב לטרף 25 מ' מהשער, שואט לעבר הרחבה, משתחרר גם מפירס ויורה טיל פנימה: 0-2 לנתניה.

בדקה ה-76 מנור סולומון, הטוב בשורות פתח תקווה משתחרר לבעיטה על סף הרחבה ומוצא את דני עמוס שעוצר נפלא לקרן.

בדקה ה-78 ערן לוי מוחלף בדן גלזר לתשואות הקהל. משחק תכליתי של הקפטן עם שער ובישול, למרות הופעה לא מהגדולות.

בדקה ה-82 פתח תקווה ממשיכה להתקשות מול קייטה הפיזי בעוד כדור גובה, מרחיקה רק עד אביב אברהם (טוב למעט הטעות) ששלח בחזרה לקייטה. הגינאי סיבסב שחקן אחד בכחול בזכות בפיזיות שלו והוכשל בבירור ברחבה על ידי תומאש סיבוק, הצ'כי של פתח תקווה, אדלר לא היסס והורה על הנקודה הלבנה. בהיעדר הקפטן שכבר הוחלף, דיא סבע לקח את הבעיטה על עצמו וירה שטוח לפינה השמאלית של גיגי שזינק נכון, אך לא הושיע: 0-3 לנתניה!

בדקה ה-92 ניקו אולסק הגביה קרן לרחבה, ברנקו ורגוץ' הגיע ראשון וכמעט כבש שער ראשון במדי היהלומים, אך הכדור הורחק בשנייה האחרונה לקרן נוספת. את הקרן הזאת אולסק הגביה לפינה הקרובה, הגנת פ"ת הרחיקה שוב בצורה גרועה, היישר לדיא סבע שאמר תודה רבה ושלח כדור חזק מ-18 מ' לפינה של גיגי, ששגה בסגירה: 0-4 לנתניה ושלושער לסבע עם השריקה.

במחזור הבא ביום שני ה-16 באוקטובר ב 21:00 תצא נתניה למשחק חוץ בטדי מול בית"ר ירושלים במסגרת המשחק המרכזי של המחזור השביעי.

תמונות: ניר אנשר.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - מכבי פ"ת 0-4

מסגרת: ליגת העל - מחזור 6

תאריך ושעה: 02/10/2017 20:15

האיצטדיון: היהלום; צופים: 

שופט: זיו אדלר

שערים לנתניה

דיא סבע48' [ערן לוי]
ערן לוי72'
דיא סבע82'
דיא סבע2+90'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
חגי גולדנברג 6
N
ויקי כחלון 71, -
N
ברנקו ורגוץ'6
N
טים הויבך 6
N
דודי תירם 38, 6.5
N
קובי מור5.5
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד6
N
אביב אברהם6.5
N
דיא סבע7
N
ערן לוי6
N
דן גלזר 78, -
N
אלחסן קייטה6.5

השחקן המצטיין

דיא סבע | ציונו: 7